Čo spája viditeľných aj skrytých progresívcov ako Čaputová, Šimečka či Hamran?

Čo spája viditeľných aj skrytých progresívcov ako Čaputová, Šimečka či Hamran?

Čo spája viditeľných aj skrytých progresívcov ako Čaputová, Šimečka či Hamran? 620 330 Mr Hyde

Progresívne veci, progresívni ľudia. O nich často píšeme a tento článok bude len o nich. Prinášame Vám komentár Matúša Šutaja Eštoka – právnika a momentálne poslanca. Komentár sme neupravili.

Podľa Matúša Šutaja Eštoka (Hlas SD), viditeľných, aj skrytých progresívcov, ako napríklad Čaputová, Šimečka, Hamran, spája túžba ovplyvniť výsledok parlamentných volieb a prevziať v krajine moc. Zároveň poukazuje na vzájomné prepojenia, najmä medzi súčasným policajným prezidentom, jeho niekdajším predchodcom a Progresívnym Slovenskom (PS).

na snímke Matúš Šutaj Eštok

na snímke Matúš Šutaj Eštok

“Keď minulý týždeň Peter Pellegrini poukázal na previazanosť Štefana Hamrana s Progresívnym Slovenskom, jeho predseda Michal Šimečka to rázne poprel. Tvrdil, že Hamran sa neobjavil na žiadnej akcii PS a že takéto tvrdenie je obyčajná lož. Pri pozretí si fotografie s predvolebného mítingu Progresívneho Slovenska, na ktorej stoja v družnom rozhovore Michal Truban, ako vtedajší predseda hnutia a Hamran ako vtedajší šéf Lynx Commanda, už Šimečka habkal.

Ide pritom o fotografiu denníka Sme zo spomínaného obdobia. A keďže PS sa zrejme za pána Hamrana hanbí, čo sa im vôbec nečudujem a ako blízkeho priateľa ich bezpečnostného experta, sa snažia od neho držať čo najďalej. A keďže fakty pokazia každú dobrú debatu, skúsme si to zhrnúť,” upozorňuje poslanec.

Hlavné fakty zhrnul do 4 bodov:

  1. Expert Progresívneho Slovenska na bezpečnosť Jaroslav Spišiak, sa ako Mikulcov poradca, pohyboval za posledné roky v bezpečnostnej sfére. Radil Mikulcovi a bol dokonca pritom keď bol pán Hamran nominovaný.
  2. Spišiak aj Hamran sú dlhoroční známi a ani sa tým netaja. Mali aj predošlého spoločného zamestnávateľa.
  3. Je zarážajúce, že šéf elitnej policajnej skupiny chodí po predvolebných mítingoch, snemoch, alebo akýchkoľvek stretnutiach politickej strany. Pretože ako hovorí zákon, policajt nesmie byť členom politickej strany, alebo politického hnutia a nesmie ani vyvíjať činnosť v ich prospech.
  4. Bývalý progresívec Miroslav Beblavý, hovoril pre minulými voľbami o Hamranovi, ako o ich tieňovom ministrovi vnútra, ak by boli vo vláde, vtedy ešte PS a SPOLU.

“Čo teda spája viditeľných, aj skrytých progresívcov, ako napríklad Čaputová, Šimečka, Hamran, ale aj ďalších? Je to túžba ovplyvniť výsledok parlamentných volieb a prevziať v krajine moc. A potom sa len budeme čudovať keď začnú realizovať svoj program a zlegalizujú drogy, znížia dôchodky, zakážu používať oslovenie muž a žena a prinesú ďalšie nezmysly, o ktorých snívajú títo extrémisti z bratislavsko-bruselskej kaviarne,” varuje na záver.

Zdroj: https://www.facebook.com/SutajEstokM