Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím II.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím II.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím II. 620 330 Mr Hyde

V prvej časti seriálu o green-elektro bláznovstve sme priniesli množstvo informácii z danej problematiky – Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím. Dnes pokračujeme. Je to aktuálna téma a zaslúži si to. Článok sme znova poňali čisto faktograficky.

Greendeal superbohatých, lodní doprava a její temné stránky.

Je v dnešní době Greendeal klíčovým slovem pro boj s klimatickou změnou, anebo synonymem pro ještě větší bussiness bohatých? Podíváme se trošku na jejich podnikání, na příklady lodí s banány, s ropou a především na kontejnerové společnosti i s jejich tajemstvím výhodného obchodu s plavbou pod výhodnou vlajkou.

Také se například dozvíte, že procento nejbohatších, vlastní již 2x více, než zbytek světa dohromady! Z kolika procent ovlivňujeme znečištění automobilní dopravou u té pověstné uhlíkové stopy? Jaké reálné dopady na zdraví lidí má znečištění lodní dopravou? Jak jsou na tom lodě v těch horších způsobech znečištění, o kterých se nemluví? Na to vše se můžete podívat se mnou.

Zdroj: https://otevrisvoumysl.cz/green-deal-superbohatych-lodni-doprava-a-jeji-temne-stranky/

Konečne to niekto povedal nahlas

Rešpektované nemecká televízna stanica Deutsche Welle zverejnila dokument, z ktorého vyplýva, že celá elektromobilita je obrovským politickým podvodom. Súčasne je v ňom uvedené varovanie, že až sa o 20 rokov prebudíme, tak bude situácia ešte oveľa horšia. Nie iba elektromobilita, ako uvádza autor článku, ale aj celý Green Deal a perverzný systém emisných kvót, na ktorom táto fantasmagorická koncepcia stojí. Tvorcom Green Dealu a propagátorom elektromobility ani na sekundu nešlo o klímu, o životné prostredie a o našu planétu. Išlo im len o vlastné peniaze.

A dnešná aktivistická mládež na čele so svätou Grétou vo svojom naivnom nadšení iba slúžia ako užitoční idioti práve tým korporáciám, proti ktorým údajne bojujú. My sme jednoznačne PRE ochranu prírody a našej planéty. Ale PRE ochranu racionálnu, idúcu ruka v ruke s ekonomikou a prirodzeným technologickým vývojom.

Odmietame Green Deal, odmietame unáhlený a nepremyslený odklon od automobilov so spaľovacími motormi, odmietame predčasné uzavretie uhoľných elektrární, za ktoré nemáme adekvátnu náhradu, a úplne kategoricky odmietame systém emisných kvót. To je totiž čisté zlo, ktorého jediným účelom je presun peňazí z vreciek obyčajných ľudí do vreciek najväčších investičných fondov sveta. Chráňme prírodu, ale s rozumom a nie za cenu devastácie nášho priemyslu, nášho automobilizmu a všeobecného ožobračovania obyčajných ľudí.

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=163822

Test přesně ukázal vliv teploty na dojezd elektromobilů, z udávaných hodnot může zbýt skoro jen polovina

Jaký vliv má teplota na akceschopnost vašeho spalovacího auta? Nějaký ano, pochybujeme ale o tom, že byste v praxi vůbec nějaký vysledovali, je relativně zanedbatelný. U elektromobilů jsou rozdíly extrémní.

Není tajemstvím, že venkovní teplota má na akceschopnost elektromobilů mnohem vliv než u spalovacích aut. V případě baterií je ideálem rozmezí od 15 do 30 stupňů Celsia, maximálního dojezdu je pak obvykle možné dosáhnout při teplotách okolo 21 stupňů Celsia. Pouze v té chvíli není termální management akumulátorů aktivní, nedochází tedy na odběr energie vyžadované pro ohřátí či naopak zchlazení paketu. Protože však s ideálními podmínkami lze počítat jen během několika dnů v roce, musí se všichni majitelé připravit na to, že během horkého léta či třeskuté zimy nedojedou zdaleka tak daleko jako na jaře či na podzim.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/test-exaktne-ukazal-vliv-teploty-na-dojezd-elektromobilu-za-chladneho-pocasi-klesa-i-skoro-o-polovinu/

Ford prerába na každom elektromobile 32 000 dolárov. Vraj je to výhoda

Ford ani netají, že výroba a predaj elektromobilov je preň nerentabilná. Tento rok má plánovaná strata na elektrických autách dosiahnuť 4,5 miliardy dolárov. Napriek tomu sa tvári, že je všetko v poriadku. Dokonca vraj môže ísť o výhodu.

Detaily: Ford prerába na každom elektromobile 32 000 dolárov. Vraj je to výhoda – Magazín – Auto – Pravda

Konečná pro elektromobily, 73 procent Němců s benziny a diesely nechce elektřinu za žádnou cenu

Už léta říkáme, že rozmach elektromobilů má svůj přirozený strop, který je sakra vzdálený od 100 procent, kde by jej rádi viděli politici. Odhady mezi 10 a 20 procenty se nyní ukazují být správními, neboť za stavu asi 2procentní penetrace v Německu je ochotno je přijmout už jen 12 procent motoristů.

Prakticky od chvíle, kdy se politici rozhodli, že všichni lidé budou jezdit auty na elektřinu, poukazujeme na nereálnost takového cíle. Stávající spalovací auta totiž těží z více než stoletého vývoje. Navíc takového, kdy branži kupředu hnaly technologické inovace, nikoli ideologie. Během té doby se povedlo ceny srazit na minimum, ostatně před nějakými deseti lety jste celou řadu aut mohli koupit za méně než 200 tisíc korun. Na přídi se přitom nemuselo skvět jen logo Dacie, ale i řady jiných značek.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/konecna-pro-elektromobily-v-nemecku-uz-jen-12-procent-majitelu-benzinu-a-dieselu-je-ochotno-prejit/

400 tisíc Kč pryč po 11 600 km, po 3 letech třetinová cena. Extrémní pokles hodnoty elektromobilů je skutečný

Ani Petr Fiala už statistikám nevěří, když se mu nehodí do krámu, ony ale málokdy lžou. Údaje o dramaticky vyšší ztrátě hodnoty elektrických aut vedle benzinových a dieselových vozů nejsou smyšlené, taková Corsa-e budiž dalším důkazem.

Detaily: 400 tisíc Kč pryč po 11 600 km, po 3 letech třetinová cena. Extrémní pokles hodnoty elektromobilů je skutečný | Autoforum.cz

Ako sa ukázalo, podľa teploty v Antarktíde v rokoch 1954-2023 neexistuje žiadna globálna teplotná anomália.

teploty v Antarktíde v rokoch 1954-2023

Aktivisti narušili zápas vo Washingtone: Transparenty, bučanie a obrie loptičky na kurte

Klimatickí aktivisti (ľudovo klíma kokoti) sa znova ukázali.

„Prestaňte financovať fosílne palivá, Citi prestaňte hneď!“

skandovali protestujúci a ich cieľ sa podarilo naplniť. Ako informoval New York Post, tenistom znemožnili pokračovať v zápase.

Požár elektromobilů na obří nákladní lodi způsobil škody nejméně za 7,3 miliardy Kč, všechna auta jsou na odpis

Prozatímní bilance počítá jen se škodou na nákladu, přesto se účet šplhá takto vysoko. Mělo by to být další varování pro všechny, kteří podceňují rizika zejména následků požárů elektrických aut.

V posledních dnech se to v médiích jen hemžilo zprávami o požáru obří lodi s tisíci aut na palubě, který ji zachvátil během plavby Severním mořem. Taková událost by pochopitelně přitahovala pozornost bez ohledu na okolnosti, ty tady ale byly velmi důležité. Loď Fremantle Highway totiž převážela skoro 500 elektromobilů, které se postaraly o její zkázu.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pozar-elektromobilu-na-obri-nakladni-lodi-zpusobil-skody-nejmene-za-7-3-miliardy-vsechna-auta-jsou-na-odpis/

Elektromobilům docházejí zákazníci

I když média trpně opakují informace, že se prodeje v letošním roce elektromobilů zvyšují, jen to jen předzvěst nadcházející odbytové krize aut na baterky. To potvrzují i šéfové tradičních značek.

Detaily: https://medium.seznam.cz/clanek/milan-smutny-elektromobilum-dochazeji-zakaznici-14795

VW zjevně začíná být zoufalý, čínskou techniku chce nadělit další ze svých značek

Tohle je totální kapitulace, jinak to nejde nazvat. Firma, která dříve udávala tón vývoje dostupných aut celému světu, najednou tápe. A nemá problém chtít už pro třetí ze svých značek techniku čínských konkurentů, kteří od ní donedávna mohli leda opisovat.

Nejspíše každý z nás někdy pomyslel na dobrovolný odchod ze světa. Stačí mít špatný den, kdy se vám hroutí naprosto vše od pracovního života až po ten osobní, a hned si začnete říkat, že v říši Hádově se budete mít lépe. Ve většině případů takové chmury naštěstí po chvíli zmizí a začnou vás napadat lepší myšlenky. Volkswagen se ale zjevně rozhodl, že na tomto světě ho to už opravdu nebaví. Místo rychlého a svým způsobem milosrdného skonu si ale vybral ten dlouhý a bolestivý.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/vw-uz-je-zjevne-zoufaly-cinskou-techniku-chce-nadelit-dalsi-ze-svych-znacek/

Výtržníci likvidujú nabíjačky elektromobilov! Fekálie a urvané káble sú trendom neďaleko Slovenska

Elektromobilita je kontroverzná téma. Niektorí dokonca berú „spravodlivosť“ samozvane do vlastných rúk a likvidujú nabíjačky elektromobilov. Takýto trend zaznamenali v susednom Česku a častokrát ide o veľké škody, ktoré sú spôsobené úmyselne a úplne zbytočne.

U našich susedov majú už aj mnohé bizarné skúsenosti – stalo sa, že vandali potreli nabíjaciu stanicu fekáliami. Najnovšie zaznamenali odtrhnuté káble na stanici neďaleko Prahy, a to už niekoľkokrát zo sebou na tom istom mieste.

Výtržníci likvidujú nabíjačky

Elektroautá môžu byť emisne škodlivejšie ako klasické spaľováky

Ak chceme urobiť poctivé porovnanie elektrických a spaľovacích áut, mali by sme počítať emisie z celého životného cyklu vozidla.

Kým Európska únia tento rok vydala pre autá so spaľovacími motormi definitívny ortieľ, na druhej strane Atlantiku v USA sa debata o konci spaľovacích áut a fakticky povinného prechodu na elektromobilitu práve dostáva do svojej vrcholnej fázy. Viacero štátov USA totiž pripravuje legislatívu, ktorá by, podobne ako v EÚ, poslala spaľovacie motory do technologických dejín.

Detaily: https://www.postoj.sk/135120/elektroauta-mozu-byt-emisne-skodlivejsie-ako-klasicke-spalovaky

Ford přiznal, že na elektromobilech letos prodělá nejmíň 98 miliard, zrušil plány s nimi až do roku 2026

Už loni stála Ford sázka na špatného koně desítky miliard, letos měla být ztráta o polovinu vyšší. Nakonec bude větší více jak dvojnásobně, tedy pokud vše půjde dobře. Plány spojené nejen s letoškem, ale dokonce i s následujícími třemi roky tak míří do kopru.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-priznal-ze-letos-na-elektromobilech-prodela-nejmin-98-miliard-zrusil-plany-s-nimi-az-do-roku-2026/

Dacia ovládne trh: Benzín do posledního dne a výsměch všem elektrobláznům. A miliony se jenom pohrnou

Jít svojí cestou s sebou občas přináší úskalí, pokud musíte někde začínat od začátku. Ale také výhody, pokud si vytvoříte vlastní trh. Tento nápad naši Škodu nepotěší.

Malá kontrolní otázka do úvodu, přátelé: pamatuje si tady ještě někdo Dacii 1300/1310? Pokud ano, dokážete rychle, bez internetové nápovědy odpovědět na otázku, co bylo předlohou tohoto slovutného produktu rumunského inženýrství? Kdo hádá, že nějaký Renault, hádá dobře. A kdo hádá Renault 12, může se považovat za znalce. Pokud toto víte „z hlavy“, i v roce 2023, pak se o auta jistě zajímáte a jistě ne první nebo pátý rok. A proč se vlastně ptám na oldschoolovou Dacii 1300? Hned vám to vysvětlím.

Detaily: https://www.autozive.cz/dacia-proti-vsem-benzin-do-posledniho-dne/

Nabíjanie väčšiny elektrických áut vyjde šoférov drahšie než tankovanie spaľovákov

Nová štúdia naznačuje, že nabíjanie väčšiny elektrických áut stojí v Spojených štátoch viac než tankovanie ich benzínových ekvivalentov. Podľa štúdie od Anderson Economic Group závisí rozdiel prevažne od typu auta a ceny, píše Business Insider.

V prípade nákladných áut vyjde tankovanie a dobíjanie približne rovnako, zatiaľ čo nižšie a stredné triedy áut a modelov SUV sú z hľadiska nabíjania drahšie. Luxusné autá a modely SUV sa pohybujú niekde uprostred.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/nabijanie-vacsiny-elektrickych-aut-vyjde-soferov-drahsie-nez-tankovanie-spalovakov

Prekvapenie? Spaľováky majú násobne vyššiu spotrebu ako elektromobily

Elektromobily možno nie sú spásou sveta, no uvedomili ste si niekedy aké neefektívne sú spaľovacie motory? Prakticky od ich vynájdenia v 19. storočí sa nepohli takmer nikam. Odvtedy sú efektívnejšie, menšie, odolnejšie a pod., no oproti elektromotorom výrazne zaostávajú.

Elektromotory sú pritom extrémne úsporné, ich najväčším problémom je batéria, ktorá im má dodávať energiu. A keď sa pozrieme na tú energiu, tak je veľmi biedna, veď aj 100 kWh energie je zanedbateľné množstvo. To je asi toľko, koľko miniete za zhruba 12 dní v domácnosti.

Detaily: https://www.techbox.sk/spalovaky-maju-nasobne-vyssiu-spotrebu-ako-elektromobily

Další automobilka zažívá vystřízlivění z elektrického snu, její novinka zdražila o 200 tisíc ještě před začátkem prodejů

Sliby chyby, chce se říci v reakci na krok koncernu GM. Ten měl více vážit slova, když loni avizoval cenu nového elektrického SUV Blazer, které se mělo cenově dostat pod srovnatelnou Teslu. Po zdražení nabízí jen méně za více.

Pokud ve Státech kdokoli zatouží po Tesle Model Y, musí do kapsy sáhnout alespoň pro 47 740 dolarů (cca 1 037 000 Kč). Na takové peníze přijde aktuálně základní provedení, jenž zvládá stovku za 5 sekund a na jedno nabití má ujet 449 km. Stačí pak přihodit 6 750 USD (asi 147 000 Kč) a rázem se můžete těšit z provedení Performance, u které akcelerace na stovku klesá na 3,5 sekundy, zatímco udávaný dojezd narůstá na 488 km. Jde sice spíše o fikci než realitu, to ale pro tuto chvíli není až tak podstatné.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/dalsi-automobilka-proziva-vystrizliveni-z-elektrickeho-snu-jeji-novinka-zdrazila-o-200-tisic-ani-se-nestacila-zacit-prodavat/

A na záver klasika, kúsok humoru:

it is a summer