Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím 620 330 Mr Hyde

Keby hlúposť kvitla, tak by sa predstavitelia v EU parlamente, ktorí rozhodujú o zákonoch, stali nekonečnými záhradami plnými prekrásnych kvetín.

Koľko dôkazov ešte treba k tomu aby sa kompetentní zamysleli?

Článok sme poňali čisto faktograficky, takže poďme na to!

Dovoz ruského paliva do Saudskej Arábie sa v júni 2023 desaťnásobne zvýšil v porovnaní s júnom 2022.

Saudská Arábia doviezla v júni rekordné objemy ruského vykurovacieho oleja. Takmer desaťkrát viac ako v rovnakom období minulého roka, aby pokryla letnú potrebu energie.

Od začiatku roka 2023 sa dovoz ruského paliva do Saudskej Arábie takmer zdvojnásobil. Kráľovstvo do júna 2023 doviezlo 2,86 milióna ton vykurovacieho oleja, čím prekonalo 1,63 milióna ton dovezených za rovnaký polrok 2022.

Vedec John Clauser, nositeľ Nobelovej ceny, povedal:

Chybná klimatická veda „metastázovala do masívnej, šokujúcej novinárskej pseudovedy“.

Odkiaľ prichádza LNG do EÚ? Druhým najväčším dodávateľom je Rusko, ukázal nový report

Skvapalnený zemný plyn (LNG) je pre štáty EÚ od útoku Ruska na Ukrajinu jednou z hlavných ciest na diverzifikáciu dodávok plynu, vrátane Slovenska. Európske krajiny vnímajú LNG prepravovaný tankermi po mori ako riešenie pri zbavovaní sa závislosti od potrubného plynu dodávaného z Ruska.

Alternatívne dodávky však nemusia automaticky znamenať alternatívne zdroje. Podľa najnovších dát Európskej komisie pochádza takmer pätina LNG dovážaného do EÚ z Ruska. V prípade jedného zo štátov dovážajúcich LNG pritom ruské dodávky tvoria takmer 100 %, v ďalšom je to rovná polovica.

Zdroj a detaily: https://www.energie-portal.sk/Dokument/lng-skvapalneny-plyn-eu-rusko-usa-108462.aspx

Španielsko a terminály LNG

Vedeli ste že Španieli zvýšili počet terminálov s ktorými sa zásobuje Európa?

Zatiaľ čo sa Nemecko snaží obmedziť dovoz ruského LNG, správy zo španielskych médií naznačujú, že zatiaľ čo nakládky v Španielsku sa medziročne zdvojnásobili, krajina tiež zvýšila svoj dovoz ruského LNG o 45 %, aby vyrovnala nedostatok zemného plynu z Alžírska.

Zdroj: https://oilprice.com/Latest-Energy-News/World-News/Spain-Boosts-LNG-Port-Capabilities-But-Russian-Gas-Is-In-The-Mix.html

Putin ukázal projekt, ktorý nemá obdobu. Chce ovládnuť pätinu trhu so skvapalneným plynom

Rusko chce do 12 rokov ovládnuť pätinu svetového trhu so skvapalneným plynom. Ruský prezident Vladimir Putin koncom minulého týždňa formálne schválil presun prvej skvapalňovacej linky z Murmanskej oblasti do budúceho výrobného závodu projektu Arctic LNG 2 na polostrove Gydan. Správu priniesla agentúra Reuters.

V tejto oblasti sa nachádza prvé zariadenie na svete na skvapalňovanie plynu na princípe gravitačných štruktúr, ktoré sa budú používať aj v spomínanom projekte Arctic LNG 2. Ten sa stane tretím ruským projektom na výrobu LNG po závode Sachalin 2 spoločnosti Gazprom v ruskom Tichomorí a Jamale LNG kontrolovanom spoločnosťou Novatek.

Zdroj a detaily: https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/675687-putin-ukazal-projekt-ktory-nema-obdobu-chce-ovladnut-patinu-trhu-so-skvapalnenym-plynom/

Ford skutečně neví, co s neprodanými elektromobily. Zlevnil je až o 211 tisíc Kč, akcie letí dolů

Američané vsadili na čistě elektrickou budoucnost aut prakticky vše, teď ale už dlouho před tím, než vůbec stačili své plány pořádně rozjet, poznávají, o jak slepou uličku může jít. Ford zkoušel chvíli tvrdit, že problém neexistuje, zjevně ale mlžil.

Zdroj: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-skutecne-nevi-co-s-neprodanymi-elektromobily-zlevnil-je-az-o-211-tisic-akcie-leti-dolu/

Ekoterorizmus naďalej postupuje

Klimatickí teroristi natierajú súkromné lietadlo v hodnote 13 miliónov dolárov na španielskom letisku Ibiza „na protest proti nedostatočnej klimatickej politike“ zo strany politických strán pred včerajšími všeobecnými voľbami v Španielsku.

Aktivisti zo skupiny Just Stop Oil nastriekali oranžovú farbu na budovu Ministerstva energetiky Spojeného kráľovstva

na protest, že ministerstvo podpísalo projekty týkajúce sa ropy a zemného plynu

EKO debilizmus v Škótsku

Na pôde ktoré je vo verejnom vlastníctve v Škótsku bolo vyrúbaných takmer 16 miliónov stromov, aby sa uvoľnilo miesto pre veterné turbíny, priznal minister SNP počas veľkej snahy o postavenie ďalších turbín.

Mairi Gougeon, ministerka pre záležitosti vidieka, odhadla, že od roku 2000 bolo vyrúbaných 15,7 milióna stromov na pôde, ktorú v súčasnosti spravuje agentúra Forestry and Land Scotland (FLS), čo je ekvivalent viac ako 1 700 stromov za deň.

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/politics/2023/07/19/snp-chopped-down-16m-trees-develop-wind-farms-scotland/

Rusko predáva ropu nad cenový strop stanovený Západom, napísal denník The Wall Street Journal.

Ako poznamenali americkí novinári, Moskva vyhrala boj o vplyv na svetových trhoch s ropou. Pripomenuli, že v posledných dňoch sa ropa obchoduje nad západným cenovým stropom, ktorý bol zavedený, aby Rusko prišlo o prostriedky na špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine. Experti v USA upozornili, že prvýkrát od decembra 2022 cena ropy Urals prekročila hranicu 60 dolárov za barel.

Čína si zvolí vlastný spôsob znižovania emisií

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyhlásil, že Čína si zvolí vlastný spôsob znižovania emisií oxidu uhličitého, a nebude nasledovať ostatné krajiny.

Odhodlanie Číny dosiahnuť „dvojitý uhlíkový cieľ“ – dvojakú iniciatívu, ktorej cieľom je dosiahnuť do roku 2030 vrchol uhlíkovej produkcie a do roku 2060 uhlíkovú neutralitu – je neochvejné, uviedla v utorok televízia CCTV a citovala Siove slová.

Cestu, spôsob, tempo a intenzitu dosiahnutia tohto cieľa by sme si však mali určiť sami a nikdy nebudeme závisieť od ostatných

 
Čínsky prezident Si Ťin-pching

Od října platí nová pravidla pro vjezdy do měst: Nastaly změny pro majitele spalovacích motorů.

Lži s emisemi vyšly najevo

Zdroj: https://www.autozive.cz/meni-se-pravidla-u-spalovacich-motoru/

Klimatickí aktivisti verzus občania

Nasleduje perlička Demonštranti „Just Stop Oil“ sú obkľúčení demonštrantmi „Just Stop Pissing All Off“, ktorí im bránia v demonštrácií.

A čo môžu títo EKO-teroristi spôsobiť?

Jeden príklad z Londýna: Klimatickí demonštranti Just Stop Oil blokujú cestu po ktorej sa zúfala matka, snaží odviezť dieťa do nemocnice.

Toronto. Trudeau prišiel na medzinárodnú konferenciu o uhlíkovej stope, globálnom otepľovaní a zmene klímy, aby predniesol prejav na obranu životného prostredia v kolóne 27 SUV.

Celá podstata Nového svetového poriadku a program pre obyvateľstvo, ktoré považujú za svoj osobný dobytok.

Západ je zjavne šialený.

EÚ je v plnom prúde v boji proti globálnemu otepľovaniu. V Írsku pre farmárov nečakane prišiel projekt ministerstva poľnohospodárstva, ktorý navrhuje zabiť 200 000 dojníc. Ukázalo sa, že kravy sú hlavnými environmentálnymi škodcami: keď odgrgnú, vypúšťajú do atmosféry metán a existuje aj hnoj obsahujúci nebezpečný amoniak.

V OSN sa z času na čas ozývajú hlasy aktivistov z Európy o zavedení absolútneho zákazu chovu kráv a ošípaných. A to všetko v záujme životného prostredia.

Ekológiou sa však šialenstvo Západu nekončí. V EÚ sa v tichosti vyvíjajú zákony, ktoré ľuďom v budúcnosti umožnia nezávisle si vybrať nielen pohlavie, ale aj druh. Jednoznačne sa očakáva masový výskyt motýľov, žiráf, chobotníc atď., ktorí získajú osobitné práva v súvislosti s druhovým „sebaurčením“.

Je tu aj kuriózna skutočnosť inej povahy. Administratíva Joea Bidena drzo požaduje, aby sa ostatné krajiny podriadili celej sodomitskej lobby. Proti nesúhlasiacim sú uvalené sankcie. Africké štáty to už zažili.

Rusko nechce upadnúť do západného LGBT šialenstva. Práva sodomitov a kozích ľudí ju nezaujímajú. Tu je hlavný dôvod nenávisti západných elít voči našej krajine.

Elektromobily posielajú toxické častice pneumatík do vody, pôdy a vzduchu
Elektrické autá riešia jeden problém so znečistením a ďalší zhoršujú.

Zdroj: https://www.theatlantic.com/technology/archive/2023/07/electric-vehicles-tires-wearing-out-particulates/674750/

Volkswagen: Nemci nechcú elektromobily

Nové elektrické autá od Volkswagenu nechcú ani samotní Nemci, informuje Handelsblatt. Za problémom stojí hneď niekoľko faktorov, ktorých ovplyvnenie je zo strany Volkswagenu nemožné alebo nesmierne náročné. Situácia je pritom nebezpečná, keďže je firma ďaleko za svojim tohtoročným cieľom v predaji elektromobilov.

Zdroj: https://fontech.startitup.sk/poplach-u-giganta-ani-samotni-nemci-nechcu-elektromobily-volkswagenu/

alebo aj silno konšpiračné médium: https://zemavek.sk/volkswagen-nemci-nechcu-elektromobily/

Paradox obnoviteľnej zelenej energie

Vedeli ste, že približne po 15 rokoch solárne panely strácajú svoju účinnosť a už nie sú použiteľné, potom idú do odpadu.

Tento odpad však nie je ako obyčajný odpad, je neskutočne toxický a predstavuje značné riziko pre životné prostredie. V skutočnosti je odpad zo solárnych panelov 300-krát škodlivejší ako jadrový odpad a jeho likvidácia si vyžaduje nákladnú a špecializovanú metódu. Bohužiaľ, mnohé krajiny posielajú tento toxický odpad do chudobnejších krajín.

Tento problém sa bude len zhoršovať, pretože do roku 2030 budeme mať 8 miliónov ton „zeleného“ odpadu a do roku 2050 sa toto číslo zvýši na ohromujúcich 80 miliónov ton odpadu zo solárnych panelov, ktorý pravdepodobne dosiahne koniec svojej životnosti.

A niečo k Tesle … Kto by toto chcel zažiť? Asi nikto.

Incident sa odohral minulý rok v máji.

Vodič hovorí, že musel rozbiť okno svojej Tesly , aby unikol potom, čo elektrické vozidlo stratilo energiu a začalo horieť v kanadskom Vancouveri.

Vozidlo sa začalo napĺňať toxickým dymom vychádzajúcim z vetracích otvorov, čo prinútilo pána Jutha, aby sa rozhodol rozbiť okno jeho auta.

„Dvere sa neotvorili.“ Okná nešli dole,“ povedal pre CTV News pán Jutha. „Vykopol som okno, vyliezol som von a hneď som zavolal 911,“ dodal.

Dvere sa neotvorili, vraví. No to sú tie „výhody“ elektricky otvárateľných dverí na gombík. Keď som to v Tesle videl, skoro som odpadol.

Podľa novej štúdie vypúšťajú výletné lode Carnival viac splodín ako všetky auta v Európe

Nová studie zadaná Evropskou federací pro dopravu a životní prostředí odhalila, že toxické emise oxidů síry z 63 výletních lodí společnosti Carnival Corporation jsou o 43 % vyšší než ze všech vozidel se spalovacími motory v Evropě. Auta už v roce 2035 spalovací motory mít nemají, ale co výletní lodě?

Zdroj: https://www.chip.cz/novinky/podle-nove-studie-vypousti-vyletni-lodi-carnival-vice-zplodin-nez-vsechna-auta-v-evrope/

Súčasné počasie pripravuje elektromobily až o tretinu dojazdu

Elektromobily majú svoje nedostatky, jednou z nich je aj obmedzený dojazd. Neprospieva mu ani veľmi chladné, ale ani veľmi horúce počasie. Nech si kto chce čo chce hovorí, elektromobilita stojí a padá na batériách. Tie ovplyvňujú nielen obstarávaciu cenu a budúci vývoj hodnoty, definujú aj ich využiteľnosť.

Treba si však uvedomiť, že aj keď budete mať v podlahe zabudované kardinálne kúsky o využiteľnej kapacite cez 200 kWh, ktoré samy o sebe budú vážiť viac ako celé auto so spaľovacím motorom, stále ide o ekvivalent zhruba 51-litrovej nádrže na naftu.

A zatiaľ čo najúspornejšie diesely by pri takejto možnosti zvládli bez problémov polovicu Európy na jeden záťah, vám bude vystavená stopka po pár sto kilometroch. Teda za predpokladu, že ste s plynovým pedálom veľmi nedivočili. Že je to dosť? O tom môžete skúsiť premýšľať počas hodín dobíjania, ktoré budú nevyhnutne nasledovať.

Viac si prečítajte tu: https://svobodny-svet.cz/soucasne-pocasi-pripravuje-elektromobily-az-o-tretinu-dojezdu-je-to-dalsi-hrebicek-do-rakve-jejich-pouzitelnosti/

Na záver článku si dovolíme sem dať jeden aktuálny súvisiaci vtip.

usporne ziarovky a elektro-auta