Kto financuje progresívcov?

Kto financuje progresívcov?

Kto financuje progresívcov? 620 330 Mr Hyde

Progresívcom na kampaň požičal zakladateľ NAY, ktorý financoval Kisku, i spolumajiteľ Martinusu.

Progresívni dobrodinci. Strana Progresívne Slovensko, ktorú momentálne vedie Michal Šimečka, má bohatú kampaň. I mediálnu podporu. Na to, že ide o mimoparlamentnú stranu( resp. v NR SR disponuje jedným poslancom, ktorý ušiel od Veroniky Remišovej a neskôr vstúpil do strany PS), ktorá sa len v roku 2018 pretransformovala z občianskeho združenia na politické hnutie, možno až trochu nevídanú.

Zaujímavé je, že so stranou Za ľudí pani Remišovej, ich nespája len od nej odídený poslanec Valášek, ale i sponzor. Bol to práve zakladateľ elektrodomu NAY, Peter Zálešák, ktorý výrazne pomohol Andrejovi Kiskovi v parlamentnej i prezidentskej kampani.

Progresívni dobrodinci

V minulosti hnutie PS dotoval i známy podnikateľ Anton Zajac z Esetu. Ten im daroval 72 000 eur ešte v dobe, keď boli občianskym združením. Vtedy uvádzal, že išlo o dar, za ktorý nič neočakáva. Veril, že ide o čestných ľudí, ktorým treba pomôcť.

Strana má pôžičky a dary, ktoré obdržala za tých pár rokov fungovania, zverejnené na svojej stránke. V tomto roku do nej investuje najmä iný známy podnikateľ- zakladateľ elektrodomu NAY Peter Zálešák.

Marketingové produkty

Ten svojho času pomohol stvoriť Andreja Kisku a jeho stranu Za ľudí. Ktorú neskôr jeho nasledovníčka Veronika Remišová „prerobila na stranu Bez ľudí.“

Zálešák spolu s ďalším majiteľom NAY, v minulosti taktiež obchodoval so splátkovými spoločnosťami Kisku Triangel a Quatro.

Hnutiu PS len od začiatku tohto roku požičal 300 000 eur. Či to tiež, ako pri Kiskovi robí len z dobrého srdca, nevedno.

Prepletence

Ďalším, kto PS financuje je majiteľ Martinusu Michal Meško. Ten mimochodom sedel aj v redakčnej rade Denníka N. Kde pracuje otec šéfa PS Šimečku.

Denník N financuje Zajacova spoločnosť Eset. A práve s týmto pánom spájajú Meška dobré vzťahy. Tak, ako on, stál pri vzniku Progresívneho Slovenska.

Vyzerá to tak, že strana, ktorá sa rada tvári, že vznikla „niekde na kolene“ a podobne ako Matovič bojuje „proti oligarchom a korupcii,“ je dielom veľmi bohatých ľudí. Ktorí majú v tomto štáte veľmi výrazný vplyv.

O úcte a rešpekte

Anton Zajac okrem iného založil aj neziskovku s hrdým názvom Zastavme korupciu. A tá už je tak významná, že dokonca protizákonne dostáva od istej sudkyne zápisnice skôr, ako obhajoba..

V tomto roku podľa oficiánych údajov neprispel strane ani darom, ani pôžičkou. Ak by tak urobil, mohlo by ísť o akýsi konflikt záujmov. Keďže financuje aj náš „pravdu vlastniaci“ Denník N.

V ktorom píše Šimečkov otec o voličoch opozičných strán, ako o „sviniach.“ Ono ani s tou láskou a rešpektom pre všetkých, to v strane PS asi nebude až také jednoznačné a nezávislé, ako by sa mohlo zdať.

Zdroj: https://ereport.sk/progresivni-dobrodinci/