Peter Tóth: MEDIÁLNA MAFIA FUNGUJE NA ÚROVNI EÚ ROVNAKO AKO NA SLOVENSKU

Peter Tóth: MEDIÁLNA MAFIA FUNGUJE NA ÚROVNI EÚ ROVNAKO AKO NA SLOVENSKU

Peter Tóth: MEDIÁLNA MAFIA FUNGUJE NA ÚROVNI EÚ ROVNAKO AKO NA SLOVENSKU 620 330 Mr Hyde

Viktor Orbán bol v Kyjeve a v Moskve. Vieme všetci.

Výsledky diplomatickej aktivity skoncentroval do deviatich bodov listu adresovaného predsedovi Rady Európskej únie. Tiež vieme všetci.

Už menej sa hovorí o tom, prečo vieme o obsahu listu maďarského premiéra. Nuž preto, lebo buď sám predseda Rady EÚ alebo niekto z jeho podriadených sa postaral o to, aby list pána Orbána „unikol“ do redakcie internetového denníka vychádzajúceho v anglickom jazyku Politico.

Čo je vlastne Politico? Ide o významnú hlásnu trúbu liberálneho internacionalizmu, založenú v roku 2015. Jej vydavateľom je spoločnosť Axel Springer SE. Teda ten istý mediálny dom, ktorý napríklad na Slovensku cez lokálneho partnera pasie progresívne Aktuality.

Pamätáme si, ako redaktorky Aktualít stáli pred domami osôb, pre ktoré si mala prísť NAKA, skôr, ako tam prišli kukláči režimu šialenca z Trnavy. Rovnako sú otroci propagandy liberálneho internacionalizmu zvýhodňovaní na úrovni EÚ. Len s tým rozdielom, že na stole sa im namiesto príkazov na zatknutie kopí dôverná korešpondencia predstaviteľov vlád členských krajín únie.

Politico nielen publikoval obsah listu, urobili by to každé noviny, ale si aj robil s Viktora Orbána srandu. Vraj by sa mohol zúčastniť konkurzu na nového hovorcu Kremľa a vymeniť Dmitrija Peskova. V tom aj spočívala pointa tohto riadeného úniku – zosmiešniť predsedu vlády Maďarska, aktuálne predsedajúceho štátu Rady EÚ.

Iniciatíva Viktora Orbána bola pritom mimoriadne užitočná. Nie preto, lebo by jej priamym výsledkom mohol byť mier. To niekto nemohol realisticky očakávať. Jej zmysel spočíval v získaní informácií a impresií najmä zo stretnutia s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom. Iba na základe informácií z prvej ruky je možné postaviť racionálnu stratégiu ukončenia vojny na Ukrajine.

V štruktúrach EÚ a NATO, ovládaných predovšetkým ideologicky obmedzenými liberálnymi internacionalistami, však málokto stojí o realizmus. Aj preto bolo potrebné znemožniť Viktora Orbána a jeho iniciatívu. A to sa sčasti podarilo grcom publikovaným v plátku Politico.

Milí priatelia, na záver mi dovoľte urobiť krátky oznam. Počnúc zajtrajškom vyhlasuje Ďateľ približne dvojtýždňovú pauzu. Nebudem publikovať ani statusy, ani články, ale budem oddychovať. Po návrate na scénu Facebooku a Telegramu by mohlo dôjsť aj k oznámeniu istej projektovej novinky. Bude to malé prekvapenie, ale ešte celkom nedozrel čas odhalenia. Správna hodina sa však rýchlo blíži.

Zatiaľ vám prajem pekné letné dni a teším sa „dočítania“ o dva týždne.

Zdroj: FB Profil Datel.sk