Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LXIX.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LXIX.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LXIX. 620 330 Mr Hyde

Ford přiznal, že na sedanech prodělal miliardy. Přesto přemýšlí, že by na nich prodělal ještě o řád větší peníze

Modrý ovál má všech podstatné informace na talíři. Ví, s čím neuspěl, stejně tak nyní vidí, že jeho nové Mondeo je hit, protože za dobré peníze nabízí spoustu muziky. Přesto návrat podobného modelu do USA či Evropy zvažuje jen s elektrickým pohonem?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-priznal-ze-na-sedanech-prodelal-miliardy-presto-premysli-ze-by-na-nich-prodelal-jeste-o-rad-vic-penez/

Environmentálni aktivisti rozmazali farbu na Stonehenge.

Znesvätovatelia pamätníkov požadujú, aby britská vláda súhlasila s postupným vyraďovaním fosílnych palív do roku 2030.

Vybitá Tesla uvěznila dítě v rozpáleném autě, naplno ukázala úskalí elektrického otevírání dveří

Obecně vzato se na takovou situaci myslí a dveře lze otevřít pomocí „mechanické zálohy” zevnitř. Ale co je vám platná, když uvnitř sedí dítě, které ji není schopné použít? Situaci tak museli s použitím násilí vyřešit až hasiči.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/vybita-tesla-uveznila-dite-v-rozpalenem-aute-naplno-tak-ukazala-uskali-elektrickeho-otevirani-dveri/

Opravdu jsou elektroauta naše budoucnost?

Velitel pražských hasičů Luděk Prudil vysvětlil, co se děje při požáru takového auta.

Chceme výbuchy, žíravinu a kontaminovanou vodu?

Prodeje elektromobilů v Evropě se propadají. Ztratily desetinu tržního podílu v době, kdy měly jen mířit k výšinám

Vzpomenete si ještě, jaké cíle si někteří spojovali v případě rozšíření nebo aspoň nabízení elektrických aut s rokem 2025? Ten přijde už za 6 měsíců, na prahu ničeho přelomového ale pořád nejsme, dokonce se k tomu ani neblížíme.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/prodeje-elektromobilu-v-evrope-se-propadaji-ztratily-desetinu-trzniho-podilu-v-dobe-kdy-mely-mirit-k-vysinam/

Vrcholný elektrický Mercedes je takový propadák, že majitele připravuje o miliony, ojetý už stojí míň než Škoda Superb 2,0 TDI

Na Superbu TDI samozřejmě není nic špatného, naopak je to pořád jedno z nejlepších aut, která lze za jeho cenu mít. Ovšem napadlo by vás, že za stejné peníze dnes můžete koupit pouhé dva roky starý vrchol nabídky Mercedesu, který si dělal čáku nahradit třídu S?

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/vrcholny-elektricky-mercedes-je-takovy-propadak-ze-majitele-pripravuje-o-miliony-ojety-uz-ho-koupite-za-mene-nez-skodu-superb-2-0-tdi/

EÚ zavádza vyššie clá na dovezené elektromobily. Chystá Čína odvetu?

Európska únia zavádza nové, vyššie clá na dovezené elektromobily z Číny. Dôvodom má byť to, že ich nízke ceny v Európe ohýbajú trh a znevýhodňujú tradičné európske automobilky. EÚ nové clá oznámila začiatkom júna tohto roka a do platnosti by mali prísť už 4. júla. Novinky k tejto téme priniesol portál Electrive.

Detaily: https://www.mojelektromobil.sk/eu-cina-cla/

Na elektromobily dostanú tisíce eur. Susedná krajina spúšťa masívny dotačný program

Dotácie na elektromobily hrajú kľúčovú úlohu v podpore rastu elektromobility. Znižujú totiž finančné bariéry pre potenciálnych zákazníkov a robia elektrické vozidlá dostupnejšími pre širšiu vrstvu obyvateľstva. Počiatočné náklady na nákup elektromobilu sú omnoho vyššie v porovnaní s tradičnými spaľovacími vozidlami.

Detaily: https://fontech.startitup.sk/polsko-spusta-stedre-dotacie/

🏌️🌳🇺🇸Klimatičtí aktivisté zmařili golfový turnaj v USA

V rámci turnaje PGA Tour, který se konal v Cromwellu (Connecticut), hráli profesionální golfisté Scotty Schaeffler a Tom Kim.

Na 18. jamce hru přerušili klimatičtí aktivisté, kteří vyběhli na golfové hřiště s dýmovnicemi. Policisté však rychle zareagovali a pachatele zadrželi.

„Bál jsem se o svůj život. Vůbec jsem nechápal, co se děje. Ale naštěstí tam byli policisté a zajistili nám bezpečnost,“ řekl v rozhovoru pro ESPN jeden z golfistů, účastník PGA Tour Akshai Bhatia.

V prohlášení hnutí Extinction Rebellion (čes. Vzpoura proti vyhynutí), ke kterému se aktivisté hlásí, se uvádí, že to, že si aktivisté zvolili právě golfové soutěže, není náhoda.

„Golf více než jiné soutěže závisí na dobrém počasí. Milovníci golfu by proto měli lépe chápat nutnost rozhodných a okamžitých opatření v boji proti změně klimatu,“ uvedlo hnutí.

Volkswagen investuje 60 miliárd eur do nových spaľovacích motorov

Ideológia elektromobility na pokraji zániku. A VW, ktorý predtým zameral svoju trhovú a predajnú stratégiu na elektromobily, teraz vesluje späť. A prečo? Pretože ide len o peniaze, o nič iné.

Detaily: https://www.golem.de/news/elektro-verkauft-sich-schlecht-volkswagen-investiert-60-milliarden-euro-in-neue-verbrenner-2406-186359.html