Srbský prezident: „Svetová vojna o tri až štyri mesiace“

Srbský prezident: „Svetová vojna o tri až štyri mesiace“

Srbský prezident: „Svetová vojna o tri až štyri mesiace“ 620 330 Doktor

Vážne varovanie: Srbsko sa pripravuje na bezprostrednú svetovú vojnu, vysvetlil Aleksandar Vučič.

Je to už dávno, čo srbský prezident Aleksandar Vučič poskytol rozhovor nemecky písanému médiu. Tejto pocty sa dostalo Weltwoche. Pre švajčiarske médium povedal, že Srbsko sa pripravuje na svetovú vojnu a tá vypukne o niekoľko mesiacov.

Veľká vojna?

Vučič vysvetlil:

„O 3-4 mesiace bude svetová vojna – kontrolujeme zásoby ropy, múky, cukru.“

Toto vyhlásenie sa, samozrejme, šíri po celom svete. Treba poznamenať, že Vučič je jednou z mála hláv štátov, ktoré majú dobré kontakty s Východom aj Západom. Už na jeseň 2021 vedel, že plánované cvičenie NATO na Ukrajine v marci 2022 sa neuskutoční. Vysvetlil to známemu korešpondentovi ORF a zopakoval to aj po niekoľkých týždňoch ukrajinskej vojny.
Takže vie, čo sa deje v zákulisí. Vučič však o takomto scenári eskalácie hovorí už od vypuknutia vojny. Podľa toho by veľká vojna vypukla na jeseň 2022. To sa však nestalo – takže to nie je prvýkrát, čo Vucic oznámil veľkú eskaláciu. Je to len prvýkrát, čo to oznámil v nemeckom jazyku. Varovanie Vučič využíva aj na vnútornú stabilizáciu svojej vlády. Na to nesmiete zabúdať – brať to tak vážne, ako to musíte brať.

V rozhovore však vysvetľuje, že rétorika je zo dňa na deň horšia: „To mi pripomína citát známeho historika: ‚Vlak odišiel a nikto ho nemôže zastaviť‘. Verím, že sa blížia posledné dni, kedy budeme mať možnosť prehodnotiť a zamyslieť sa nad dianím na Ukrajine. Ak hlavné mocnosti čoskoro niečo neurobia, áno, potom som si celkom istý, že nás čaká skutočná katastrofa.

Staviť sa, že niekto blafuje, znamená, že nemáte lepšie karty. Len veríte, že ten druhý má slabšie karty. Nie ste si istí, pretože nepoznáte jeho karty a nevideli ste ich. Vždy som veľmi opatrný a obozretný, pokiaľ ide o hodnotenie Putinových želaní alebo možných budúcich krokov.

Situáciu ešte sťažuje fakt, že všetci hovoria len o vojne. Nikto sa nesnaží o mier. Nikto nehovorí o mieri. Mier je takmer zakázané slovo!

Považujem za veľmi zvláštne, že sa nikto nesnaží ukončiť vojnu. Existuje ďalšia teória, ktorej rozumiem.

Nehovorím, že ich schvaľujem – že Západ si myslí, že Putina ľahko porazí, že ho môže vyčerpať na Ukrajine a potom vtrhnúť do ruského priestoru a že Rusko prestane existovať so svojim súčasným územím a Putin je zvrhnutý. , atď. možno je to možné, ale…“

Do toho aktuálne zapadá aj článok Voltaire Network , podľa ktorého je Moskva presvedčená, že Západ čoskoro plánuje eskaláciu na Balkáne proti Srbsku – aj ako ďalšie kolo hybridnej vojny proti Rusku.

Zdroj: https://tkp.at/2024/06/15/serbien-praesident-weltkrieg-in-drei-bis-vier-monaten/