Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 18/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 18/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 18/24 620 330 Mr Hyde

Veľmi netradične na úvod Nedeľníka z politických diskusií malé vysvetlenie k aktuálnej téme. Vo väčšine štátov Európskej únie ešte dnes prebiehajú voľby do europarlamentu, a teda pre neovplyvnenie výsledkov v zahraničí nemôže Štatistický úrad zverejniť oficiálne výsledky, ale sledujeme “neoficiálne výsledky”, ktoré sú veľmi jednoducho povedané priebežnými výsledkami akoby 99,9% sčítaných okrskov – desatiny percent sa možno po oficiálnom zverejnení o 23:00 ešte zmenia, ale mandáty sú už pridelené… – toto je veľmi zjednodušené vysvetlenie, prosím nechytať za slovíčka…

Druhá júnová nedeľa ponúkla diskusie poslancov Tibora Gašpara, Smer-SSD, a Martina Dubéciho, PS, a ministra zahraničných vecí Juraja Blanára s poslancom zo SaS Jurajom Krúpom.

To, že v eurovoľbách je už rozhodnuté a mandáty rozdané potvrdil všetci diskutujúci. Dubéci sa tešil z Pyrrhovho víťazstva, čo mu Gašpar, neskôr Blanár, vysvetlili, že hoci PS voľby vyhralo, tak Slováci zvolili do EP viac poslancov ich priamej konkurencie a žiadajú zmenu v EÚ, čo Dubéci ešte nepochopil a aj po voľbách hovorí o “green deale” ako o dobrej veci pre Slovensko. Naopak jediného diskutujúce zo strany, ktoré v Bruseli nebude mať zástupcu, a to Krúpu, výsledok SaS mrzí.

Diskusie v nedeľu po európskych voľbách mohli pokojne televízie nechať tak, nakoľko polovicu relácií sa politicky korektne vyjadrovali k neoficiálnym výsledkom volieb, k téme priradili atentát na Roberta Fica a zákony, ktoré začne parlamente prerokovať v utorok.

Najzásadnejšie sú vyjadrenie opozičných politikov Dubéciho a Krúpu, ktoré sú v podstate identické. Najradšej by napísali prvý Ficov prejav po atentáte oni, lebo Fico nepovedal nič, čo podľa nich mal povedať. Smer urobil dobrý výsledok v eurovoľbách len preto, že strašil a prípadnou spoluprácou s Republikou sa aj tak pripraví o možný vplyv, podľa Krúpu budú jeho poslanci len brať “pekné platy”.

Samozrejmosťou, boli nezmysly o útoku na slobodu slova, k tejto téme sa veľmi ochotne pridala aj moderátorka Marta Jančkárová, pričom o médiách nechala diskutovať politikov, ktorých to nie je primárna politická téma. Krúpa, ako inak, neopomenul “alternatívne médiá”, ktorým týmito útokmi len zvyšuje renomé.

Kto je Dubéci a kto je Krúpa? Poslanci Národnej rady, ktorých ego prevyšuje ich argumentačné a mentálne schopnosti, ale to už diváci dávno vedia – Tak pre koho boli dnešné diskusie určené?

Zdroj: FB profil Roman Martiška