Prečo Maroš Žilinka poveril Martina Tamaškoviča vedením Krajskej prokuratúry v Nitre? Nie je to konflikt záujmov?

Prečo Maroš Žilinka poveril Martina Tamaškoviča vedením Krajskej prokuratúry v Nitre? Nie je to konflikt záujmov?

Prečo Maroš Žilinka poveril Martina Tamaškoviča vedením Krajskej prokuratúry v Nitre? Nie je to konflikt záujmov? 620 330 Magdalena Nadzamova

Marošovi Žilinkovi som písala mail 14.3.2024 o kauze v Novozámockej nemocnici. Čítal ho. Za pol roka mala stratu viac ako 6 milionov Eur a vo vedení tejto nemocnice bola manželka bývalého špeciálneho prokurátora Martina Tamaškoviča. Teraz ho poveril vedením Krajskej prokuratúry v Nitre, kde patrí oblasť okresu Nové Zámky. Takže pokiaľ by to vyšetrovali, tak by to bol konflikt záujmov.

Alebo tie stratené miliony EUR nikto nevyšetruje?

Tu je dokaz o prečítaní mailu, čítal ho i Maroš Žilinka, i Martin Tamaškovič:

Ani Maroš Žilinka, ani Martin Tamaškovič mi neposlali na moj mail žiadnu odpoveď. Ostatní prokurátori tiež mlčali. Podobne ako za Dušana Kováčika….Mlčal i Lipšic.

Maroš Žilinka nič neurobil a ani sa nezaujímal o to, či vobec niekto vyšetruje stratu viac než 6 milionov eur, teda cca 192 milionov Sk v nemocnici Nové Zámky, kde bola manželka prokurátora špeciálnej prokuratúry členkou vedenia nemocnice: to znamená zástupkyňou riaditeľa pre medicínsky úsek.

Neodpísal mi. Miesto toho, poveril Martina Tamaškoviča vedením Krajskej prokuratúry v Nitre od 15.6.2024.
Pokiaľ by niekto skutočne vyšetroval tak vysokú stratu v nemocnici v Nových Zámkoch, tak by to patrilo pod Krajskú prokuratúru v Nitre…Alebo sa mýlim? Takže to by bol obrovský konflikt záujmov.
Alebo takáto veľká strata sa v tejto nemocnici vobec nevyšetruje? To si z nás prokurátori robia srandu? Stíhajú riaditeľku úradu práce za košík zeleniny, ale stratené miliony v konkrétnej nemocnici nikoho nezaujímajú? Pritom som to Marošovi Žilinkovi, i ostatným prokurátorom generálnej a špeciálnej prokuratúry oznámila mailom ja.
Tak prečo ma ignorovali?

Tu je dokaz v článku, že Maroš Žilinka skutočne poveril riadením krajskej prokuratúry v Nitre Martina Tamaškoviča.

https://www.hlavnespravy.sk/zilinka-uvolnil-k-10-junu-z-funkcii-dvoch-veducich-prokuratorov/3516584

Bolo to uvedené aj v tomto článku, ale článok je zamknutý, takže tam nie sú konkrétne mená.

https://domov.sme.sk/c/23340672/zilinka-fico-juhas-prokuratori-odvolanie.html

Tu sú dokazy, ktoré som uviedla v predošlých článkoch o tejto kauze:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/28/dopis-specialnemu-prokuratorovi-martinovi-tamaskovicovi/

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/29/maju-prokuratori-trestnopravnu-imunitu/

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/03/01/specialna-prokuratura-tuto-kauzu-nevysetruje-lebo-ide-o-manzelku-specialneho-prokuratora/

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/03/14/kauza-specialna-prokuratura-nemocnica-nove-zamky-a-spojitost-s-olano-doplnenie/

Maroš Žilinka si sám bez dokazov može rozhodnúť, ktorú kauzu bude prokuratúra vyšetrovať a ktorú nie?
Má takúto právomoc zo zákona si sám rozhodnúť, že niektoré kauzy nebude prokuratúra vyšetrovať?
Nemala by prokuratúra prešetrovať všetky oznámenia a poslať oznamovateľovi stanovisko, ako rozhodli a prečo tak rozhodli s možnosťou odvolania?
Pretože ak by túto kauzu skutočne vyšetrovali, tak by nemohol poveriť riadením tejto krajskej prokuratúry manželku bývalého vedenia tejto nemocnice.

Maroš Žilinka má čas sa zaujímať o menšie kauzy: nejaký cintorín, o rozpustenie politickej strany, ale o rozkradnuté miliony nie?

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/05/03/generalny-prokurator-maros-zilinka-uctu-si-musite-zasluzit/

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic moje maily ignorovali už aj predtým. Venovali se len kauzám, ktorým sa venovať chceli a čomu sa venovať nechceli, to ignorovali:

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/21/maros-zilinka-stefan-hamran-roman-mikulec-a-daniel-lipsic-prosim-vas-zacnite-pracovat-v-prospech-obcana/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/22/daniel-lipsic-preco-ste-mi-nepomohol-ako-specialny-prokurator/

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/11/30/vazeny-pan-centes-a-ostatni-kandidati-na-generalneho-prokuratora/

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/12/10/prezidentka-zuzana-caputova-a-generalny-prokurator-maros-zilinka/

Doplnenie 7.6.2024:

Citujem z článku, ktorý uviedol denník SME 6.6.2024, odkaz na článok je na konci citácie z článku:

BRATISLAVA. Generálny prokurátor Maroš Žilinka odstavil dvoch vedúcich prokurátorov, ktorých bolo vidieť v úzadí kauzy stíhania policajta Martina Juhása pre kauzu poľovníckej chaty.

Nekončia však pre kauzu chata, ale zrejme pre úplne iné pochybenia, na ktoré koncom mája upozornila Nadácia Zastavme korupciu.

Žilinka si tento týždeň predvolal šéfku Okresnej prokuratúry Levice Katarínu Takácsovú a šéfa Krajskej prokuratúry Ivana Mandalova, spolužiaka premiéra Roberta Fica z vysokej školy. Práve toto prepojenie bolo od začiatku viditeľné za kauzou stíhania policajta, ktorý dal nahrať chatu pri Čifároch.

Policajná inšpekcia navrhla pred dvoma týždňami prokuratúre, aby Juhása obžalovala za zneužitie právomoci.

Nadácia však v máji upozornila na takmer 17 rokov starý prípad, v ktorom Takácsová osem rokov nepodala obžalobu za krátenie daní.

Koniec citácie:

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23340672/zilinka-fico-juhas-prokuratori-odvolanie.html

Takže za niektoré kauzy sú prokurátori odvolaní z funkcie a niektoré kauzy nevadia vobec a nevyšetrujú ich vobec? Prečo stratené miliony v nemocnici prokuratúre nevadia a nevyšetruje to?

A o tejto nižšie uvedenej kauze tiež i Maroš Žilinka, i média mlčia. Prečo? Lebo Michal Gučík je jeho osobný priateľ a spolupracoval s Rezešovcami?

Prečo nadácia Zastavme korupciu neupozornila na ututlanú kauzu VSŽ Košice, keď som ich niekoľkokrát prosila o pomoc? Tiež sa Zuzana Petková a jej kolegovia venujú len niektorým kauzám?

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/19/naka-obvinila-michala-gucika-kamarata-marosa-zilinku/

Vyjadrenie k diskusii 8.6.2024:

Ja som v tomto článku vyjadrila pochybnosť, že strata v nemocnici v Nových Zámkoch nie je vobec vyšetrovaná. Keď je okolo toho ticho, tak s veľkou pravdepodobnosťou vyšetrovaná nie je. Na to som upozornila Žilinku, Tamaškoviča, i ostatných prokurátorov špec. prokuratúry a Gen. prokuratúry.

Martina Tamaškoviča som ako prokurátora ešte špeciálnej prokuratúry oslovila mailom, aby sa venoval ututlanej kauze tunelovania VSŽ Košice. Ani mi neodpovedal, ani to neotvoril Rovnako postupoval i Maroš Žilinka, i Daniel Lipšic.

Manželka prokurátora Tamaškoviča ma v roku 2017 poprosila o podrobné informácie o Gersonovej liečbe. Uvádzam to v prvom článku, i v tomto článku som dala odkazy vyššie na články (asi ste to nečítali, len komentujete, čo je smutné). Takže Gersonové kliniky, i ja máme robiť zadarmo? To nie je žiadna banalita, to je množstvo informácií a sú o tom popísané celé knihy. Mne to trvalo roky a dr. Gerson tomu zasvätil celý život. No rodina Martina Tamaškoviča nechcela nič platiť na Gersonovej klinike, ani si sama zháňať informácie. A mysleli si, že ja mám podrobné informácie poskytnúť po maili a zadarmo. Ja ich ani nepoznám, lebo som sa neliečila podľa Gersonovej terapie. Len som ju spomenula v mojich článkoch.
Jeho manželku vobec nezaujímala moja kauza, ktorá je vo verejnom záujme a ja som mala zadarmo pomáhať jej svokrovi prokurátorovi Generálnej prokuratúry? To je absurdné, veď práve prokuratori nekonali a to i na Generálnej prokuratúre. Doslova mi zničili život.
A je to chamtivosť od takej bohatej rodiny (nevesta lekárka a otec a dvaja synovia vysokopostavení právnici: dvaja prokurátori a jeden sudca). PROSTE CHAMTIVOSŤ BEZ HRANIC: toto mi dajte zadarmo a nič iného ma nezaujíma. Veď im to mohli zadarmo poskytnúť, urobiť lekári modernej medicíny.

V ČR škody veľkého rozsahu vyšetruje Krajské státní zastupitelství alebo v Prahe Městské zastupitelství. Dokonca niektoré kauzy Vrchní státní zastupitelství. Záleží podľa výšky škody. Na Slovensku to často nevyšetrujú vobec a ututlajú.
Neviem, či na okresných prokuratúrach sú tak zdatní, aby to dokázali vyšetriť škodu tak veľkého rozsahu.

No ja som hlavne na začiaku tohoto článku vyjadrila pochybnosť, že to vobec nevyšetrujú. Pokiaľ to v ČR vyšetrujú, tak často zadržia, či predvedú vedenie nemocnice a je to v médiach. Tu je okolo toho ticho a vraj dobrovoľne odišli z funkcií.
Obyčajného človeka by za takú škodu dávno zavreli do vyšetrovačky a tu sa nič nedeje? Ani sa nič nevyšetruje?

Martin Tamaškovič už odmietol otvoriť kauzu VSŽ Košice ako špeciálny prokurátor. A ignoroval ma, mlčal. To ako Krajský prokurátor v Nitre tiež bude mlčať, keď niečo nebude chcieť vyšetrovať a dozorovať na tej prokuratúre?

A nedokážem si predstaviť, že ako dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry jeho podriadený prokurátor v prípadnom odvolacom konaní v kauze Nemocnice Nové Zámky obviní i jeho manželku. Za prvé žiadna kauza zatiaľ podľa mňa neexistuje, lebo to asi nikto nevyšetruje. Žilinka, ani Tamaškovič, ani Lipšic mi neodpovedali, takže to nikto nevyšetruje, nebolo to ani v médiach. Ututlali to do stratena, ignorujú to, nevyšetrujú.
Keby to vyšetrovali, tak jeho podriadený si nedovolí obviniť jeho manželku, lebo by mal peklo zo života.

Predpokladám, že to vyšetrovať ani nemienia, nechcú, preto mlčia.

Martin Tamaškovič odmietol otvoriť kauzu VSŽ, ani mi neposlal odpoveď. Nevyjadril sa ku kauze nemocnice Nové Zámky, takže asi nič nevyšetrujú, lebo stratené miliony nikomu nechýbajú. A za tretie: nevyjadril sa k liečbe jeho otca, ktorý už zomrel a z akého dovodu si neboli ako rodina ochotní zaplatiť informácie na Gersonovej klinike. Lebo je to drahé kúpiť si knihy, nechať si ich preložiť a oni sú chamtiví a nechcú za to platiť?
A nebude rovnako chamtivý, keď bude riešiť iné citlivé kauzy?

Ani Martin Tamaškovič, ani Žilinka, ani Lipšic nemajú charakter na to, aby boli prokurátori. Ututlávajú kauzy, ktoré riešiť nechcú.

Magdaléna Nadzamová

Publikované tiež tu: https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/07/preco-maros-zilinka-poveril-martina-tamaskovica-vedenim-krajskej-prokuratury-v-nitre-nie-je-to-konflikt-zaujmov/