Fico, Kovačič a pohľad českých občanov na Fica a na dianie na Slovensku

Fico, Kovačič a pohľad českých občanov na Fica a na dianie na Slovensku

Fico, Kovačič a pohľad českých občanov na Fica a na dianie na Slovensku 620 330 Magdalena Nadzamova

Zaujalo ma toto krátke video, kde je Michal Kovačič a Robert Fico…predpokladám, že to je relácia Na Telo. I ked tam spomínajú i TA3.

https://www.facebook.com/1812578437/posts/10221395370713041/?mibextid=WC7FNe&rdid=LTXnduB5uJXEGKGx

Kovačič: Vy hovoríte, že žiadnym sposobom teda podľa vás nejdete sposobovať akékoľvek vyhrážky zabitím voči pani prezidentke. A Vy vlastne aktuálne tvrdíte, teraz v TA3, že vlastne ani ste ju nenazývali agentkou. Poďme sa na to pozrieť.

Fico (video zo záznamu): Ja som nikdy nenazýval pani prezidentku americkou agentkou.

Kovačič: Tak len jeden výrok na pripomenutie, opäť Váš.

Fico (video zo záznamu): Nech sa teda pani prezidentka na nás nehnevá, ak ju nazývame právnymi slovami americká agentka. Je americká agentka a može ma zažalovať koľko chce.

Kovačič: A kontinuálne tvrdíte, že sa Vás snažia zavrieť do väzenia, pretože nevedia ako s Vami bojovať. A pravidelne o tom púšťate rozne nahrávky. My sme si teda povedali, že by bolo dobré sa na to bližšie pozrieť. A myslím si, že nie je vhodnejšia nahrávka ako taká, ktorú ste si vy sám vybrali. A ktorá je myslím takým nadpisom toho, čo stále kontinuálne tvrdíte. Že zložky polície a prokuratúry sa spikli, aby SMER zničili.
A ako dokaz túto konkrétnu nahrávku používate už od minulého novembra. Tu je.

Nahrávka:
Robert Magula:
 Úloha je spraviť SMER zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu.

Kovačič: Pán Fico, to znie naozaj hrozne. Policajti hovoria, že z vás spravia teda zločineckú skupinu a je tam úplne z toho vyplýva politické zadanie, takže naozaj hrozná veta, preto ste si to, predpokladám vybrali. No a my sme sa snažili zistiť vlastne, čo povedali tí policajti predtým, lebo keď sme sa na to pozreli, zistili sme, že ono je to vlastne úplne inak. Že oni vlastne citujú vás osobne.

Fico: Mňa?

Kovačič: Ano, čo ste hovorili Vy na tlačovke a rozprávajú o tom, ako im dávate s Petrom Pellegrínim zabrať tou veľmi kvalifikovanou kritikou a že tlačové konferencie sú naozaj náročné, že napríklad označujete vlastných nominatov za nedoveryhodných kajúcnikov a že to robíte tak šikovne, že Vy osobne ste majster marketingu. Aj to tam zaznelo. Poďme sa na to pozrieť.

Nahrávka:

Ale vieš, mne sa páči ten Fico. Doteraz to boli všetko jeho nominanti, to bolo v pohode. A teraz sú to vy***ní, špinaví kajúcníci, ktorí idú očierniť SMER.

No ty kokos, on je proste majster marketingu, ty vole.

Aj ten Pellegrini, no jasné. Úloha je spraviť Smer zločineckú skupinu a úplne zničiť opozíciu.

Kovačič: Takže otázka je, prečo ste si vystrihli, že ste majster marketingu a že je to vlastne citácia Roberta Fica.

Video má aj textové titulky…má len 2. 28. min. Kto chce, nech si ho pozrie celé.

Je to zaujímavá konfontácia Fica s Kovačičom.

A tu je pohľad českých diskutérov na sitáciu na Slovensku a na Roberta Fica. Článok, z ktorého sú diskusie máte v hlavičke printscreenu.
Dávam sem rovno printscreeny, pretože asi by ste mi neverili, keby som to dala len citácie z diskusie.

Doplnenie 6.6.2024:

Na toto, čo je uvedené v článku nižšie, upozorňovali Češi po streľbe na Fica a poukazovali na to, že i on šíril nenávisť. A či on mohol, keď obviňuje druhých:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nejhlubsi-dno-fico-s-kolegy-hecoval-dav-k-vulgarnim-nadavkam/r~743db74acade11ec94760cc47ab5f122/

Ohľadne Michala Kovačiča: ako som upozorňovala v článku predtým, aj Kovačič cenzuroval. Toto video, ktoré som uviedla na začiatku tohto článku poukazuje na to, že Kovačič konfrontoval Fica s jeho výrokmi a možno i preto k nemu nechceli chodiť do relácie.

I na toto poukazovali Češi, čo sa týka Roberta Fica:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/fico-pred-mesicem-rekl-ze-se-obava-vrazdy-vladniho-politika/r~4a5bac3a12c511ef80bfac1f6b220ee8/

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-robert-fico-schvaluje-nasili-matovic-podle-nej-dostal-to-pro-co-si-prisel-40443610

https://www.lidovky.cz/svet/fico-atentat-slovensky-premier-lecba-poradce-erik-kalinak-prostrelene-strevo.A240529_152057_ln_zahranici_lsva

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/%C4%8Do-sa-nezmestilo-na-tla%C4%8Dovku-xii-facka-mokrou-rukou-nie-je-ur%C3%A1%C5%BEka-ale-vodolie%C4%8Dba/1062358961428568/

Druhé doplnenie:

Kritizovať ma možte, keď si urobíte poriadok na Slovensku a bude sa tam dať žiť i obyčajným ľuďom.
Uviedla som v článku rozhovor Kovačiča a Fica názory na Fica z českej diskusie. Verte mi, boli aj horšie.
V čase streľby kolovali v diskusiách odkazy na videa, kde Fico hovoril o facke mokrou rukou, o tom, že nacpe rohlík Hegerovi… a aj mne z toho bolo zle, keď som si to pustila. Takže, kto vlastne šíri nenávisť?
Alebo chcete prikázať Čechom, čo si majú myslieť a že nemajú vidieť fakty?

Kovačiča som kritizovala v tomto článku:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/05/27/michal-kovacic-ked-ste-cenzuroval-vy-tak-to-bolo-v-poriadku/

Tu som uviedla len svoj názor, že možno preto nechceli politici zo SMERu chodiť do diskusných relácii.

V čom to je otrasné, dr. Macko?

V tom, že i Fico šíril a šíri nenávisť? Že nedokázal oponovať Kovačičovi? Že na neho Češi majú zlý názor?
To mi chcete prikázať, čo si mám myslieť ja, i Češi a čo možem publikovať na blogu?
Ste drzá a keď žijete v Kanade, tak ani nemožete tušiť, čo sa skutočne deje na Slovensku. Celé Slovensko je rozkradnuté, nič tam nefunguje a Vy nadávate mne? Fico kryl nečinnosť polície a to dlhé roky, i keď ako premiér bol za to platený. Upozornila som ho na to písomne niekoľkokrát.

Nič ste pre mňa v živote neurobila, ani pre Slovensko, tak si vyprosím, aby ste ma kritizovala.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/robert-fico-neurobil-nic-proti-korupcii-ignoroval-ju-i-ked-o-nej-vedel/

Prezidentku Čaputovú som kritizovala v článkoch mnohokrát. Tým videom som chcela poukázať na to, že Fico si nevie stáť za tým, čo tvrdí a ako vnímajú situáciu Češi. Majú to bližšie na Slovensko, ako Vy z Kanady.
Veď to, že Čaputovú pozná i samotný Soroš som uviedla v jednom článku a dala odkaz na zahraničný článok, konkrétny zdroj. Teraz sa mi to nechce hľadať, ale je to v mojich článkoch o Čaputovej.

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/04/30/zuzana-caputova-co-ste-urobila-dobre-pre-slovensko-ako-prezidentka/

Tu sú odkazy na kauzu, kde som upozornila na nečinnosť polície a prokuratúry, na ktorú som upozornila i Fica, Kaliňáka…
:
https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/03/stefan-hamran-kandiduje-za-europoslanca-i-ked-kryl-necinost-policie-vo-velkej-kauze/

Češi hlavne upozorňujú v diskusiách na to, že to s tým atentátom može byť inak, ako to navonok prezentujú. Myslím si to i ja od samého začiatku. Je to celé divné…a mnohí hlavne čakali slušnejšieho Fica po tom všetkom. Priznám sa, že i ja.

Šíriť nenávisť je zlé…ale nerobil to i Fico? Toto som týmto článkom chcela povedať a myslia si to i mnohí Češi v diskusiách. A nie som ani fanúšik Fica, ani Čaputovej. Prečo by som mala byť? Oni sú platení za prácu v prospech Slovenska a ani jeden si nerobí poctivo. Hlavne veľa kecajú.

I ja mám právo na svoj osobný názor. I keď v tomto článku som uviedla hlavne pohľad z druhej strany, od iných: ako situáciu v SR vnímajú v ČR.

Robertovi Ficovi prajem veľa zdravia a dlhý život, i keď viem, že to nezáleží odo mňa, ale od jeho imunity.
A zároveň si ale prajem, aby sa z neho stal lepší človek a oveľa lepší politik, ako bol doteraz. A ktorému bude záležať na tom, aby na Slovensku fungovala spravodlivosť pre všetkých, nielen pre bohatých.

Lebo doteraz to na Slovensku platí tak, že do médií, i na spravodlivosť dosiahnú väčšinou len tí, ktorí sú bohatí:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/05/politici-by-mali-na-bundach-nosit-loga-sponzorov/

Magdaléna Nadzamová

Publikované tiež tu: https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/06/fico-kovacic-a-pohlad-ceskych-obcanov-na-fica/