Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 17/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 17/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 17/24 620 330 Mr Hyde

,,Moderátorov Makaru a Jančkárovú na jeseň na obrazovke neuvidíte,” povedal poslanec za SNS Roman Michelko na stretnutí priaznivcov rádia Infovojna. Dôvod prečo títo moderátori musia skončiť sa ukazuje každú nedeľu a Marek Makara opäť tento tieň neprekročil. Kým moderátorovi Branislavovi Královi možno vytknúť povinnú jazdu o alternatívnych médiách, tak Makara môže hneď poslať prihlášku do nejakej opozičnej strany.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok najskôr vysvetlil, aj na základe výsledkov prieskumu, podiel viny predsedovi SaS Branislavovi Gröhlingovi, čo neskôr zopakoval aj podpredsedovi Národnej rady a predsedovi PS Michalovi Šimečkovi. Král odmoderoval aj diskusiu ministra životného prostredia Tomáša Tarabu a poslankyne PS Zory Jaurovej.

Gröhling, Šimečka a Makara sa Šutaja Eštoka pýtali na možné vyvodenie politickej zodpovednosti za atentát na premiéra Roberta Fica, ale ak by bol Makara moderátor a nie politický aktivista, tak sa Šimečku opýta, či politickú zodpovednosť nevyvodí on, či neuvažuje o zložení funkcie podpredsedu Národnej rady, keďže prieskumy, ktoré on akceptuje, ukazujú, že podľa ľudí hlavnou príčinou atentátu sú opoziční politici a opozíciou organizované protesty.

Gröhling a Šimečka tvrdia, že oni len robili a budú robiť opozičnú politiku, na ktorú získali mandát. Obaja nevideli a sami seba nepočuli povedať proti vláde nič nenávistné, ale len opodstatnenú kritiku. Výkon moderátora Makaru, ktorý bol novým prerazením dna, dokazuje, že kritika zákona o verejnoprávnej televízii a rozhlase je účelová a hlavným dôvodom je snaha zachrániť svojich ľudí ako je Makara. Ani jedno skočenie do reči Šimečkovi, za to Šutaj Eštok nedokončil jednu vetu bez vstupu moderátora. Ani jedno nástojenie na odpovedi na Šimečku, pričom odpovede ministra vnútra neakceptoval a doslova mu tlačil svoju pravdu…

“Kto ste Vy, aby ste nám víťazom diktovali, že čo máme robiť?,” uzemnil Taraba nepríjemnú Jaurovú, ktorá koalíciu doslova kritizovala za to, že zákony nepíše podľa programu opozície.

Ďalšie dve nedeľné hodiny, ktoré dokazujú, že opozícia sa s výsledkami volieb nezmierila, ak voľby prehrá aj budúcu sobotu, tak diskusia s nimi bude zbytočná, a to aj s moderátorom ako Král, lebo oni nediskutujú, oni súpera znásilňujú svojou pravdou!

Na záver predsa len treba Makarovi zagratulovať, že síce v nevedomosti označil spravodajstvo TV Markíza za alternatívu a šíriteľa hoaxov. Bola to Markíza, ktorá prišla s informáciou, že atentátnik bol prevezený na psychiatriu. Nebol, teda aspoň minister vnútra touto informáciou nedisponuje.

To čierne oblečenie redaktorov Markízy má svoje opodstatnenie, práve oni pochovali úctu k faktom, ktorú prihrnuli slovami údajne, vraj, mal by byť…

Zdroj: FB profil Roman Martiška