Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LXIV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LXIV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LXIV. 620 330 Mr Hyde

Europoslanec Ivan David přesně popsal podstatu Green Dealu

„Horší je, že ti, kteří dnes propagují Green Deal, se tváří, že to myslí vážně. Část z nich tuto ideologii přijala a jdou zatím hlava nehlava. Ale ti, kteří to nahoře řídí, těm jde skutečně jen o to, aby lidé byli chudší, méně svobodní, více ovladatelní. To je ta podstata,“ řekl.

Šéf Mercedesu definitivně odpískal přechod jen na elektromobily, zastavil vývoj. Další třída S bude znovu spalovací

A je docela legrační, že německá automobilka po všech sebevědomých prohlášeních říká, že si pro takový krok od začátku nechávala otevřený prostor, takže to není nic, čím bychom se měli znepokojovat.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/sef-mercedesu-definitivne-odpiskal-prechod-jen-na-elektromobily-zastavil-vyvoj-pristi-trida-s-bude-znovu-spalovaci/

Aktivisté ekologického hnutí Poslední generace v sobotu zablokovali dopravu na několika rakouských dálnicích.

Protesty se konaly na dálnicích A9 Pirn u Spielfeldu, A10 Tauern u Salcburku, na hraničních přechodech mezi Rakouskem a Švýcarskem u Lustenau a Hohenemse a v oblasti Fernpassu v Tyrolsku.

Protesty vedly k dlouhým dopravním zácpám. Klimatičtí aktivisté mimo jiné požadují, aby byla ochrana klimatu zakotvena v rakouské ústavě.

Odvrácená strana zlevňování elektromobilů. Ford žádá nižší ceny od dodavatelů

Ford tratí na elektromobilech desítky miliard. Žádá své subdodavatele, aby mu pomohli zlevnit výrobu, mimo jiné i pomocí nápadů.

Detaily: https://www.auto.cz/odvracena-strana-zlevnovani-elektromobilu-ford-zada-nizsi-ceny-od-dodavatelu-152583

Honda i v této době oznamuje, že do elektromobility napěchuje 1,46 bilionu Kč, nevyřeší tím vůbec nic

Představuje to zdvojnásobení dosavadních investic, což ve stínu aktuálního vývoje trhu nedává vůbec žádný smysl. Je hezké, že utracené peníze mají přinést také úspory hmotnosti, jen ty ale nedokážou vyřešit vůbec nic.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/honda-i-v-teto-dobe-oznamuje-ze-do-elektromobility-napechuje-1-46-bilionu-korun-nevyresi-tim-vubec-nic/

Klimatickí EKO škodcovia napadli letisko v Stuttgarte.

Asi 100 ľudí sa uložilo na podlahe letiska. Takto „odpočívali“ asi dve hodiny. Akcia sa konala na znamení nesúhlasu s príliš nízkou cenou leteniek.

Posolstvo klimatických aktivistov: Nemecká vláda by mala spozornieť a zvýšiť ceny nielen leteniek, ale aj cestovných lístkov pre všetku dopravu, aby ľudia chodili pešo.

Sen Němců o milionech elektromobilů na jejich silnicích se rozplynul. Reálně své cíle nemusí splnit ani z třetiny

Za absurdní a nesplnitelné označujeme německé záměry už déle než 10 let, Němci déle přesto déle než 10 let tvrdí, že je naplní. Teď už sami kapitulovali. Realita zůstává tristní a za 5 let, 6 měsíců, 1 týden a 4 dny už ani nemá šanci se dramaticky změnit.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/sen-nemcu-o-milionech-elektromobilu-na-jejich-silnicich-se-rozplynul-realne-sve-cile-nemusi-splnit-ani-z-jedine-tretiny/

ADAC: Prevádzka elektromobilov je stále drahá. Na vine je jeden dôležitý faktor

Jazdenie na elektrickom aute môže byť v porovnaní so spaľovacími ekonomicky výhodnejšie, no to ešte neznamená, že celková prevádzka elektromobilu je lacnejšia. Do celkových nákladov totiž vstupuje niekoľko faktorov, v ktorých si batériové autá vyžadujú viac investícií. A najväčšia položka sa prejavuje až pri predaji elektromobilu ako ojazdeného, lebo vtedy trh odhalí skutočnú stratu hodnoty.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/710596-adac-prevadzka-elektromobilov-je-stale-draha-na-vine-je-jeden-dolezity-faktor/

Aktivisti zvažujú právne kroky proti rozšíreniu nemeckej fabriky automobilky Tesla

Ekologickí aktivisti zvažujú právne kroky proti plánovanému rozšíreniu fabriky amerického výrobcu elektromobilov Tesla v obci Grünheide v nemeckej spolkovej krajine Braniborsko. Agentúre DPA to povedal šéf braniborskej pobočky ekologickej organizácie Naturschutzbund Deutschland Björn Ellner.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/aktivisti-zvazuju-pravne-kroky-proti-rozsireniu-nemeckej-fabriky-automobilky-tesla

Šéf Fordu totálně otočil. Nejenže zpochybňuje, že elektromobily jsou jediná budoucnost, označil je za „příšerné řešení”

Pouhé tři roky stačily nejvyššímu šéfovi Ford Motor Company, aby se z člověka, který je schopný podpořit vizi jen a pouze elektrické nabídky automobilky, změnil v pochybovače schopného aspoň v některých případech označit elektromobily za příšernost.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/sef-fordu-kompletne-otocil-nejenze-si-neni-jisty-ze-elektromobily-jsou-jedina-budoucnost-oznacil-je-za-priserne-reseni/