Roman Martiška: FATÁLNE ZLYHANIE OCHRANKY? ZBLÁZNILI SME SA!

Roman Martiška: FATÁLNE ZLYHANIE OCHRANKY? ZBLÁZNILI SME SA!

Roman Martiška: FATÁLNE ZLYHANIE OCHRANKY? ZBLÁZNILI SME SA! 620 330 Mr Hyde

„Už prestaňme prestierať, že toto je nejaká ochranka,“ píše v komentári Monika Tódová, ale píše o téme, ktorá sa stala virálnou. Ako to, že nie je zranený jediný ochrankára, ale premiér Robert Fico bojuje o život?

Toto má byť téma dneška? Do 15. mája 2024 bola Slovenská republika štátom, v ktorom premiére mohol bez obáv ísť pozdraviť svojich priaznivcov, možno by si vypočul pár nadávok, ale to bolo všetko. Od 15. mája 2024 sme štátom, v ktorom prechádzajú sfanatizovaní fanúšikovia k činom.

Áno, každý vidí pochybenie ochranky, lenže kto by včerajšie dňa povedal, že Fico sa nesmie ísť pozdraviť s občanmi, toho by som označil za hlupáka, hoci podobnej situácie som sa obával od prezidentských volieb, kedy slovne napadli poslanca Erika Kaliňáka a 10. apríla o možnom útoku hovoril samotný Fico. Streľba bola napriek tomu nepredstaviteľná, dokonca si viem predstaviť, že Fico by ochrankára, ktorý by si postavil medzi neho a dav, poslal do čerta…

Slovensko na prahu občianskej vojny, znel nedávno pred druhým kolom prezidentských volieb titulok jedného z mojich komentárov, ktorý bol označený za niečo cez čiaru a zbytočne prestrelenú situáciu. Juraj Cintula, strelec na premiéra, hovorí v uniknutom videu o dôvode streľby: „Nesúhlasím s politikou vlády. Sú likvidované masmédia, prečo RTVS je napadaná, prečo sú ľudia…Mazák je, prečo ho vyhodili z funkcie.“

Toto je naratív z námestí, ktoré mala ešte včera v pláne plniť opozícia. Fico nás ťahá z EÚ, útok na RTVS, spravodlivosť a Fico vyhodil Mazáka, dokonca Fico mal zabrániť východu Slnka! Atentátnik bol sfanatizovaný, nie Ficom ani Ruskom, ako sa to snaží otočiť mediálny prúd fandiaci PS a opozícii.

Realita, ktorú si Cintula a ďalší neuvedomujú, je nasledovná – Fico túži po jadre v EÚ! RTVS nie je verejnoprávne médium! Masmédiá sa likvidujú samé! A Mazáka vyhodila Súdna rada, s ktorou má Fico spoločné asi toľko, koľko má opozícia spoločné s argumentmi!

Chyba ochranky nie je téma! Témou je čo so spoločnosťou, v ktorej sa politický fanatik odhodlá strieľať na verejnosti po predstaviteľovi štátu? Nie, podanie rúk a herecký výkon politikov naprieč politickým spektrom, po ktorom volajú „odborníci“, nič nevyrieši!

Buď opoziční politici začnú rešpektovať výsledky posledných dvoch demokratických volieb a koalícia začne raziť politiku bez kompromisov, alebo sa budeme točiť dokola a zvykať si, predstaviteľ štátu si nemôže podať ruku s voličmi bez toho, aby sa bál o život!

Nebláznime už, zodpovedná za súčasnú atmosféru na Slovensku je opozícia, ktorá nerešpektovala výsledky volieb, šírila nenávisť doma a v zahraničí, v ktorom ešte o život bojujúcom premiérovi potrebujú dať prívlastok populista!

Nie koalícia, ale opozícia spolu s fanúšikmi z médií, ktorí sa snažia očistiť a zmyť zo seba vinu sú zodpovední za to, že Slovensko po 15. máji 2024 nie je bezpečným štátom pre ľudí s iným ako opozičným názorom…

Zdroj: FB profil Roman Martiška