Alica, v krajine zázrakov

Alica, v krajine zázrakov

Alica, v krajine zázrakov 620 330 Doktor

Býval som šokovaný a ohromený, keď sa vo svete diali zvláštne veci, ktoré sa zdali byť navzájom prepojené, no boli príliš zvláštne na to, aby to bola len náhoda. Teraz mi to príde smiešne. Nie spôsobom „ha ha“, ale vtipným spôsobom „toto je také zvláštne a tak zjavne spojené s (doplňte prázdne miesto) mám pocit, že sedím vedľa ringu v cirkusovom stane.

Čo sa deje? No, to je hlúpa otázka. Nesedíte v hľadisku v cirkuse a keď sa tucet klaunov vypotáca z malého klaunského auta, povie: „Čo sa deje?“ Možno neviete, ako sa im podaril trik, ale viete, že nejaký sa podaril. A ty sa smeješ. Nemyslím si, že som niekedy videl niekoho po kúzelníckej šou vybehnúť z divadla vydeseného,​​že by sa dialo niečo nadprirodzené.

Všetci sa smejú, usmievajú a žasnú. „Nie je v tom niečo!?“ zamýšľajú sa. Takto nejako to je. Kým sa nad tým dôkladne nezamyslíte, potom to už nie je vtipné a začnete sa pýtať, aká mágia sa tu deje. A je to skutočne strašidelné. Myslím, že takto to momentálne mám. Ale len ak sa nad tým zamyslím. Ak na to nebudem myslieť, potom by ma zaujímalo, kedy sa rozsvietia svetlá v divadle a môžem ísť domov.

Incident na moste v Baltimore sa stal nedávno a zvláštny príbeh okolo „zmiznutia“ Kate Middletonovej a jej zvláštnych upravených fotografií je ďalší. Pamätáte si vykoľajenia vlaku? Epsteinova samovražda? A množstvo ďalších zvláštnych udalostí. Pridajte k tomu naozaj divné svinstvá, ako je zmiznutie tisícov detí, veľmi zvláštne pozorovania UFO, zvieratá bez tváre, ktoré sa objavujú na plážach, a mŕtve vtáky padajúce z neba.

Pred viac ako mesiacom, keď bolo zatmenie Slnka, všetci pobehovali, ako keby im odsekli hlavy. Samozrejme, že sme tu ešte všetci? Správne? Vzali niekoho z nás na materskú loď?

Ach, áno, takéto čudné veci sa vždy diali, poviete si. A to je do istej miery pravda. Nezdá sa, že by sa to stalo tak často, ako sa to deje teraz, a v minulosti sa nezdalo, že by tak elegantne korelovali s inými zvláštnymi udalosťami.

Vezmite si nedávne zrútenie Key Bridge po náraze veľkej lode. Mnohí spájajú tento incident s incidentmi v nedávnom filme Leave the World Behind. Vo filme bola skutočne veľká červená loď ako kľúčová postava, ale nič iné, čo by zodpovedalo týmto dvom incidentom. Čo na tom, že film produkovali Michelle a Barack Obama? Áno, čo s tým? Vyzerá to ako pritiahnuté za vlasy? Jasné, že áno, ale je v tom viac.

Je zvláštne, že Obamovci vyprodukujú nejaké frivolné nezmysly s návnadou na strach, ako napríklad Leave the World Behind. To jednoducho nie je ich štýl. Je zvláštne, že loď, podobne ako loď v ich filme, narazí na most – také veci sa nestávajú každý deň. A pri ďalšom skúmaní je zvláštne, že loď stratí energiu dvakrát a most by sa zrútil tak, ako sa to stalo, s tým, čo sa určite javilo ako záblesky svetla v kľúčových štrukturálnych bodoch kolapsu.

OK, OK…Zniem ako obávaný konšpiračný teoretik, však? Ale tieto veci sú príliš časté, príliš divné a príliš zdanlivo korelované s inými zvláštnymi udalosťami, aby sme ich jednoducho ignorovali. Často som sa zamýšľal nad tým, či je to len spôsob, ako nás prinútiť zblázniť sa.

Myslím na starú sériu The Prisoner s Patrickom McGoohanom v hlavnej úlohe. Tu je hlavnou postavou rezignovaný britský špión, ktorý bol unesený a ocitol sa v podivnom, bizarnom svete, ktorý nakoniec nedáva zmysel. To ho frustruje. Čo poviete na film The Truman Show Postava Jima Carreyho tiež zaberá surrealistický svet, o ktorom si myslí, že je skutočný, no ukazuje sa, že celý svoj život strávil pred kamerou obklopený platenými hercami a komparzom.
Možno je to niečo také. Všetko vytvorené ako veľká hádanka, aby nás zmiatla. Možno na domovskej planéte Lizard Masters je tento druh zábavy špecialitou.

Je svet, v ktorom žijeme, tak vážne zmanipulovaný silami mimo nášho vedomia, že filmy ako Leave the World Behind sú v skutočnosti predtuchy udalostí, ktoré sa čoskoro skutočne stanú? A udalosti, ktoré sa dejú, ako napríklad zrútenie mosta v Baltimore a zmiznutie Kate Middleton, sú všetky navrhnuté tak, aby sme neboli schopní rozlíšiť čo je hore a čo dole?

Niektorí ľudia majú pre všetky tieto nezmysly prepracovanejšie „dôvody“ – napríklad ničenie mostov, aby ľudia nemohli vstúpiť do veľkých miest ani ich opustiť, keď sa lietajúce opice vyvalia z tmavej diery, ktorú zanechal mesiac, keď 8. apríla zakryl slnko. Možno majú pravdu, ale z historického hľadiska k zaujímavejším špekuláciám nedochádza. Svet, po veky existencie, má limit na to, aký zaujímavý môže byť. Skutočne bláznivé veci sa zvyčajne nestávajú. Doteraz.

No, nemôžeme si byť istí, že bláznivé veci sa nestali pred rokmi. Pred 10 000 rokmi sme tu neboli. Možno sa vtedy diali naozaj bláznivé veci.

Možno sa bláznivé veci stali pred 1000 rokmi, pred 100 rokmi alebo pred 50 rokmi. Ako vieme, že nie? Ako vieme, ako boli v rokoch 1700 a 1800 postavené veľké katedrály? Do pekla, nemáme tušenie, ako boli postavené pyramídy, aj keď si každý školák myslí, že to vie. Čo je to? – sú to stále otroci, ktorí ich postavili? Alebo sú to teraz armády Egypťanov so svojimi trstinovými člnmi, ktoré nesú megatonové žulové dosky 700 míľ po Níle? Čo za hovadiny učia deti v roku 2024?

Viem, že počas môjho života nepadali bláznivé veci, ako sú obrovské oceľové a betónové budovy, pokiaľ nebolo vysvetlené, že do nich nabúrali hliníkové lietadlá. Prezidenti neboli zavraždení prostredníctvom komplexnej konšpiračnej siete majstrov CIA a ich kohort, ale skôr jedinou guľkou vypálenou jedným svojvoľným šialeným chlapíkom stovky metrov od svojho cieľa. Päť miliárd ľudí nebolo očkovaných prakticky neznámou látkou, pokiaľ vražedný vírus z infikovaného netopiera neohrozil celú svetovú populáciu. Nie. V mojom živote sa nestali žiadne bláznivé veci, aspoň nič nevysvetliteľné.

Ale je to stále šialenejšie a šialenejšie a čoraz menej ľahko vysvetlitelné. Ako si to všetko vysvetľujete? No, pre Veľkých Mysliteľov je to zjavne dosť ľahké objasniť – program nemá problém vypľúvať vysvetlenia, ktorým väčšina ľudí verí. Klimatické zmeny sú zodpovedné za šírenie srdcových infarktov a myokarditídy. Iste, prečo nie? „Aj deti dostávajú mŕtvicu!“ Iste, prečo nie? Autizmus sa u detí bezdôvodne zvyšuje o stovky percentuálnych bodov. Iste, prečo nie? Príčinou sú vakcíny? Nie. Prečo by boli? Pretože sme to povedali. OK.

V tejto hre by som mohol pokračovať ďalej a ďalej. A ako som povedal, je to stále horšie. Objaví sa zvláštny film, ktorý natočili Obamovci, a zrazu sa začnú diať zvláštne veci, ktoré film predpovedal – a film produkoval bývalý prezident Spojených štátov. A nie je to zvláštne? Nie. Každý, kto tvrdí, že niečo z toho je zvláštne a že sa deje niečo zvláštne, je konšpiračný teoretik. A všetci vieme, čo to znamená.

Tak sa len pohodlne usaďte a sledujte, ako klauni vyliezajú z malého auta. Môžete si byť istí, že vyjde viac. Oveľa viac. to garantujem. Vitaj, Alica, v krajine zázrakov.

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/05/04/alice-in-wonderland/