Časovaná bomba pri predaji elektroáut

Časovaná bomba pri predaji elektroáut

Časovaná bomba pri predaji elektroáut 620 330 Doktor

Batérie majú obmedzenú životnosť, čo každý pozná pri smartfónoch. Kapacita klesá postupne a po určitom počte nabíjacích cyklov klesá prudko. Náhradné batérie však nie sú lacné a často sú drahšie ako nové auto. To znamená, že predajná hodnota elektromobilu veľmi rýchlo smeruje k nule.

Britský Money Mail včera upozornil na časovanú bombu hroziacu na trhu ojazdených elektrických vozidiel. Podľa článku je vraj veľa elektromobilov takmer nemožné predať kvôli obmedzenej výdrži batérie.

Podľa štúdie ADAC je záruka na batériu elektromobilu v priemere len osem rokov alebo 160 000 km. Po tomto čase môže batéria stratiť energiu rýchlejšie, čím sa zníži počet najazdených kilometrov medzi jednotlivými nabitiami.

Čo teda robiť, ak batéria už nemá dostatok energie a dojazd sa príliš skrátil, najmä pri nízkych teplotách. Podľa Money Mail stojí päťročný Renault Zoe v Spojenom kráľovstve 9 100 libier, ale nová batéria stojí 24 124 libier. [1 GBP = 1,17 EUR]

Pri batériách s vyššou kapacitou sa cena náhradnej batérie údajne vyšplhá až na 40 000 libier. V prípade niektorých elektrických vozidiel môžu náklady na výmenu batérie dosiahnuť desaťnásobok hodnoty vozidla na trhu ojazdených vozidiel.

Zatiaľ nie je jasné, ako to ovplyvní ceny elektromobilov. Trh s ojazdenými elektromobilmi je stále pomerne nový, keďže prvé populárne elektromobily zišli z montážnej linky až v roku 2009.
Motorový expert Shahzad Sheikh, ktorý vedie kanál YouTube Brown Car Guy, povedal: „So slabou batériou je dojazd obmedzený a po ôsmich rokoch môže byť čoraz ťažšie predať vozidlo.“

Článok porovnáva náklady na nový benzínový Renault Clio okolo 20 000 £ a takmer 30 000 £ za plne elektrický Renault Zoe. Bežné benzínové alebo naftové auto môže najazdiť približne 350 000 km za 14 rokov, kým bude potrebné opraviť alebo vymeniť motor.

Výmena nového benzínového motora sa odhaduje na približne 5 000 libier, zatiaľ čo pozáručná batéria elektromobilu stojí od 13 000 do 40 000 libier v závislosti od značky auta.

Vysoká cena batérií pre elektromobily je spôsobená náročnosťou ťažby kovov, ako je nikel, kobalt, lítium a mangán, ktoré sa používajú v lítium-iónových batériách. Sú potrebné aj na výrobu iných elektronických zariadení, ako sú mobilné telefóny a notebooky.

V článku sú náklady na inštaláciu približne 2 000 GBP pre Nissan Leaf s novou 40 kWh batériou na 12 780 GBP. Súvisí to s manipuláciou s batériami, ktorá nie je práve jednoduchá. Všetky dielne Tesly majú napríklad aj vlastné vzduchotesné nádrže na vodu, v ktorých skladujú vybraté batérie.

A nedávno som na hasičskej stanici videl červený kontajner na prepravu poškodených elektrických áut, ako je tu vo videu:

Problém s cenou pravdepodobne nastane dlho pred skončením záruky. Ak si kúpite 5-ročné auto, môžete mať klesajúcu hodnotu pri ďalšom predaji, čo cenu výrazne zníži na úroveň 8 alebo 10 ročného benzínového alebo naftového vozidla, ktoré má oveľa nižšiu stratu ročnej hodnoty, najmä vo vyššej cenovej kategórii, v ktorej nájdeme aj elektromobily.

Zdroj: https://tkp.at/2024/05/02/zeitbombe-wiederverkaufswert-von-e-autos/