Roman Martiška: UROBME ZBIERKU, NECH FICA ROZTRHNE!

Roman Martiška: UROBME ZBIERKU, NECH FICA ROZTRHNE!

Roman Martiška: UROBME ZBIERKU, NECH FICA ROZTRHNE! 620 330 Mr Hyde

“Keď nie vláda, posielame my,” znie slogan iniciatívy mimovládok s názvom Munícia pre Ukrajinu, ktorá je reakciou na iniciatívu českej vlády na celosvetový nákup munície pre Ukrajinu, do ktorej sa vláda Roberta Fica nezapojila. Za tri dni cez 1,4 milióna eur od vyše 21-tisíc prispievateľov je naozaj úspešná kampaň, ale čo stojí za jej úspechom?

Kampaň Munícia pre Ukrajinu je postavená na vzdore proti Ficovi, v skutočnosti nejde primárne o pomoc krajine vo vojnovom konflikte, ale o snahu vysporiadať sa s výsledkom parlamentných volieb, po ktorých sa frustrácia zvýšila ešte viac po prezidentských voľbách.

Hoci opozícia plní námestia väčších miest tisíckami “nespokojných”, tak nielenže nevyhráva voľby, ale nedokáže vyhrať ani zlatú čašu v jednej diskusnej relácii. Nemajú argumenty, nemajú program do eurovolieb, a tak potrebujú emóciu.

Vojna na Ukrajine už de facto skončila a dodávanie zbraní bude mať za následok len ďalšie tisícky mŕtvych, navyše chýbajú aj vojaci, ktorým by munícia reálne pomohla. Slogan “keď nie vláda, posielame my” je len ukážkou toho, že ide o vzdor proti Ficovi. Stačí si prelistovať web k menovanej iniciatíve, na ktorom si viete kúpiť tričko za 79,- eur s nápisom “Fuck you Fico, Sláva hrdinom”.

Viete, čo by naozaj Fica nahnevalo? Úspešná zbierka v hodnote 33,3 milióna eur na sanáciu skládky vo Vrakuni! Zbierka v hodnote 50 miliónov eur na zachovanie benefitov u zubárov! A Fica by určite šľak trafil, keby slniečkári vyzbierali potrebné milióny na cesty, kanalizácie a vodovody! Napokon určite je Ficovým zámerom, aby sme si špinili spodné vody viac ako v semeništi zla Rusku!

Tričká, treba pekne poslovenčiť: “Fico, trhni si! Už máme vodovod!”, “Fico, aby ťa šľak trafil! Cesty sú bez výtlkov!”, “Fico, ty niktoš! Aj bez teba máme biele zúbky!”.

Kamaráti, spoluobčania, antificovci – Vybudujme krajšie zajtrajšky! Počuli ste, že Ficovi sa páčia zarastené krajnice a neupravené verejné priestranstvá? Šup šup, nakúpiť vyžínače, nožnice a pustiť pomáhať obciam a mestám upravovať zeleň! Nech toho Fica aj roztrhne!

Ktorú zbierku rozbehneme prvú?

Zdroj: FB profil Roman Martiška