Gaza Selfie: Obrázky vyvolených

Gaza Selfie: Obrázky vyvolených

Gaza Selfie: Obrázky vyvolených 620 330 Doktor

Povzbudenie a integrácia aliyah je strategickou udalosťou pre štát Izrael. Aliyah bude v nadchádzajúcich rokoch slúžiť ako obrovský motor rastu pre izraelskú ekonomiku a motor hodnôt – obnova a osvieženie sionizmu. Bezalel Smotrich, izraelský minister financií, február 2024

Je rozdiel medzi fotografiami zverejnenými v západných médiách počas izraelského útoku na pásmo Gazy v roku 2014 – ktorý bol v tom čase najsmrteľnejší za posledné desaťročia a zabil viac ako 2 300 Palestínčanov – a oveľa väčším počtom obrázkov, fotografií aj digitálnych záberov, ktoré prichádzajú z Gazy od 7. októbra 2023. Čiastočne je to kvôli dnešnej všadeprítomnosti smartfónov a sociálnych médií; ale obrazy plnia aj inú geopolitickú funkciu.

To, čo bolo predtým opísané ako „biblická“ reprezentácia Palestínčanov v roku 2014, nepochybne pripravilo rámec, cez ktorý národy Západu spočiatku vnímali izraelský útok na Gazu po povstaní zo 7. októbra; ale zábery a zábery súčasných zločinov, ktoré predstavujú druhú Nakbu, sú veľmi odlišné. Ako bolo už tiež napísané, nemyslím si, že sme niekedy videli, ako vyzerá vojenská genocída v takej blízkosti. Naproti tomu počas izraelského útoku na Gazu v roku 2021 boli účty palestínskych aktivistov na sociálnych sieťach, ktoré dokumentujú úmrtia a ničenie, zatvorené a hádam, že rovnaký výpadok médií by mohol nastať aj teraz. Americká armáda vykonávala úplnú kontrolu nad spravodajstvom médií počas svojej invázie do Iraku v roku 2003 a ja by som si predstavoval, že by to mohli urobiť aj izraelské obranné sily, ak by chceli, najmä vzhľadom na otvorene sionistický postoj vlastníkov sociálnych médií (Elon Musk, Mark Zuckerberg, Larry Page, Sergey Brin atď.).

Mohlo by sa preto zdať zvláštne, že Izrael nepovoľuje do Gazy posielať potraviny, vodu a zdravotnícke zásoby – čím sa okrem zločinu zabitia 41 500 Palestínčanov, zranených viac ako 77 000 a vysídlenia 2 miliónov zo štvrtiny krajiny, vytvoril aj ľudsky spôsobený hladomor, miliónov zničených domovov – ale umožňuje zverejňovanie vražedných a deštruktívnych účinkov ich činov na sociálnych sieťach. Toto je hodné zamyslenia a pokusu o vysvetlenie prečo, ktoré sa tu pokúsim ponúknuť.

Je jasné, že Izrael rozširuje svoje hranice „od rieky k moru“, ako to definovala vládnuca strana Likud vo svojom volebnom manifeste z roku 1977, v rámci ktorého budú Palestínčania žiť ako niečo blízke otrokárskym robotníkom v štáte apartheidu. A Západ už teraz presvedčivo ukázal, že je s týmto usporiadaním spokojný – dokonca šťastnejší, ako bol s podobnou situáciou v Južnej Afrike v rokoch 1948 až 1994, pri ktorej občas cítil povinnosť ju sankcionovať. To znamená aj výrazné zvýšenie židovskej populácie. Od roku 2023 bolo takmer 30 percent Židov žijúcich v Izraeli imigranti narodení v inej krajine a toto číslo sa bude musieť výrazne zvýšiť, aby bolo možné bojovať proti vyššej pôrodnosti Palestínčanov, ktorých ani izraelské obranné sily nedokážu dostatočne zabiť. veľké čísla.

Je obzvlášť pozoruhodné, že sa objavilo toľko fotografií a toľko záberov, ktoré ukazujú, ako odľudštení sa stali Židia v Izraeli pod generáciami sionistickej indoktrinácie a čo ich pripravilo na páchanie zločinov, ktorými sú, so zjavne čistým svedomím – skutočne viac ako že: spáchať tie zločiny ako prejav cnosti. Mám na mysli dokumentáciu izraelských vojačiek, ktoré pózujú pred zviazanými palestínskymi väzňami so zaviazanými očami na spôsob americkej námornej pechoty v Abu Ghraib; smejúcich sa izraelských vojakov stojacich nad zviazanými Palestínčankami, ktoré boli prinútené kľaknúť si na kolená, možno ešte pred znásilnením; zo smejúcich sa izraelských mužských vojakov pózujúcich v spodnom oblečení palestínskych žien, ktoré zabili v ruinách domov, ktoré zničili; izraelských vojakov, ktorí sa nahrávali, ako bijú zranených palestínskych väzňov; izraelských vojakov, ktorí venujú zamínovaniu a výbuchom budov, v ktorých možno ešte žijú Palestínčania so svojim vlastným deťom; izraelských vojakov stojacich na hlavách zviazaných palestínskych väzňov; izraelských vojakov, ktorí sa usmievajú a pózujú pred znesvätenými mešitami pokrytými obscénnymi graffiti; vojačiek pózujúcich pre skupinové „selfie“ pred scénami genocídy; televíznych záberov židovských detí spievajúcich o zničení Gazy a zabíjaní Palestínčanov; izraelských Židov tancujúcich extaticky na oslavu genocídy v Gaze na hudobných koncertoch; židovských osadníkov s americkým prízvukom, ktorí kradli domy palestínskych rodín na okupovaných územiach; izraelských Židov tvoriacich blokádu pomoci do Gazy; a dokonca aj o Židoch v USA a Spojenom kráľovstve, ktorí hovoria o spoločnom nastahovaní sa do „prímorskej“ vznikajúcej osady v Gaze, aj keď telá tých, ktorí tam kedysi žili, stále čakajú, kým ich izraelskí dodávatelia pochovajú buldozérom do ruín.

Rovnako ako sme nikdy nevideli, ako vyzerá vojenská genocída do takých detailov, nikdy sme nevideli, ako sa páchatelia genocídy správajú v takej blízkosti, ani sme nepočuli, čo si myslia. Fotografie a zábery pochádzajúce z likvidácie koncentračného tábora v Gaze sú dôkazom toho, čo je viac než len krutosť tohto samozvoleného „vyvoleného národa“. Okrem toho demonštrujú psychopatickú národnú psychológiu ľahostajnú k zvyšku ľudstva a k tomu, čo si myslíme o zločinoch spáchaných izraelskými obrannými silami. Skutočnosť, že tieto obrázky boli vytvorené alebo zaznamenané nie fotoreportérmi, ktorí chcú odhaliť brutalitu vojen, ale samotnými vojakmi, ktorí nemajú problém nahrať ich na svoje osobné účty na sociálnych sieťach, potvrdzuje ich psychopatológiu.

Môže to byť preto, že izraelskí Židia boli tak dehumanizovaní ideológiou sionizmu a brutalitou 75 rokov okupácie, že si naozaj neuvedomujú, ako to vyzerá pre nás ostatných, alebo aspoň pre nás zdesených. svojou evidentnou radosťou z utrpenia, ponižovania a vraždenia Palestínčanov. Ale je to tiež produkt indoktrinácie Židov od narodenia do hrôz šoa a opakovaného napomínania sionistov, že nikto okrem Štátu Izrael sa nezastane Židov. V ich očiach to dáva izraelským Židom posvätné právo, ktoré s narastajúcou vernosťou uplatňovali už 76 rokov, správať sa k Palestínčanom tak, ako sa k k im samým správali Nemci – teda ako k podľudom Untermenschen, vyzlečení donaha, so zaviazanými očami, ich mužov zbili, nahnali ako dobytok do utečeneckých táborov v púšti alebo poslali do zahraničia, odviezli do väzenia, kde ich beztrestne mučili a zabíjali pri najmenšom náznaku odporu.

Myslím si tiež, že keď sa Západ hlbšie dostáva do fašizmu na všetkých úrovniach spoločnosti, od našich vlád, armády, súdnictva a polície až po finančné inštitúcie, médiá a kultúrny a vzdelávací priemysel, vidíme, v oveľa väčšej miere, čižma, ktorú George Orwell predpovedal v 1984, bude navždy vtláčať ľudskú tvár v budúcnosti, ktorá je teraz našou prítomnosťou. Len nikdy netušil, že na tvarovanej gumenej podrážke bude niesť vlajku Izraela.

Ale tiež si myslím, že vojnové zločiny Izraela, ktoré národy sveta v týždenných protestoch drvivou väčšinou odsúdili, pričom ich vojensky, finančne a politicky podporovali západné vlády, obrátili viac ľudí než kedykoľvek predtým nielen proti štátu Izrael, ale aj proti židovskej diaspóre. Plne očakávam, že izraelský premiér a vodca Likudu Benjamin Netanjahu využije vojnové zločiny svojej vlády a armády – s najväčšou pravdepodobnosťou útokom pod falošnou vlajkou na synagógu v New Yorku – na pritiahnutie väčšej diaspóry do Izraela, čo dá základ tomu, že Židia „už nie sú v bezpečí na Západe“, ako nám neustále hovoria takmer jednomyseľne sionistické západné médiá, ktoré robia rozhovory so židovskými celebritami v Londýne a New Yorku.

To neznamená, ako niektorí komentátori špekulovali, že ďalšia existencia štátu Izrael je ohrozená následkami jeho súčasných vojnových zločinov. Ako povedal Mao Ce-tung delegácii Organizácie pre oslobodenie Palestíny v roku 1965, Izrael je základňou západného imperializmu na Blízkom východe a kým impérium USA nepadne, zostane tam. Zaznamenávanie zločinov Izraelského štátu proti palestínskemu ľudu a ich šírenie v takých názorných detailoch v západných médiách, ktoré sa inak venujú cenzúre informácií – napríklad bez porovnateľných fotografií a záberov z Ukrajiny – slúži cieľom sionizmu. Toto, ako vidíme nepopierateľne demonštrované pre celý svet, má za cieľ zmeniť Palestínu na izraelský koncentračný tábor, v ktorom sú Židia strážcami.

Rovnako ako v rastúcom počte vojen vedených v dobe internetu, vrátane tej na Ukrajine, zverstvá páchané škeriacimi sa ghulmi z Izraelských obranných síl sú reklamou na imigráciu pre Židov na celom svete. ‚Príďte do Erec Jisrael: Najbezpečnejšie miesto pre Židov!‘ Sionisti tomu hovoria alija alebo ‚výstup‘, čo je znakom toho, čo si myslia o nežidoch.

Možno najznepokojivejšie pre nás ostatných, ako sa to stalo so španielskou občianskou vojnou, ktorú história zredukovala na začiatok druhej svetovej vojny, je genocída v pásme Gazy zločinom takého rozsahu, že ho môže vymazať iba tretia svetová vojna, zo spomienok na politicky amnéziu zo Západu, a tým chrániť tých, ktorí sú zodpovední za spáchanie, kolaboráciu a volania po nej – Židov aj nežidov – pred spravodlivosťou podľa medzinárodného práva.

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/04/14/gaza-selfie-representing-the-chosen-people/