Peter Tóth: KEĎ BÁRDY OSPEVUJE BLAHOSLAVENÚ ZUZANU ZO SKLÁDKY

Peter Tóth: KEĎ BÁRDY OSPEVUJE BLAHOSLAVENÚ ZUZANU ZO SKLÁDKY

Peter Tóth: KEĎ BÁRDY OSPEVUJE BLAHOSLAVENÚ ZUZANU ZO SKLÁDKY 620 330 Mr Hyde

Môže byť niekto viac patetický, ako šéf škrabák progresívneho šerblíka Aktuality Peter Banálny Bárdy? Nepochybne môže, ale prekonať majstra patetických banalít nie je vôbec jednoduché. Skúste sami, ak neveríte.

Prečo sa opäť venujem tejto postavičke s mozočkom okliešteným tesným, vysokým a ťažko preniknuteľným plotom najrôznejších intelektuálnych obmedzení? Hneď vysvetlím.

Dúhový zväzák Bárdy totiž vydal ďalšiu knihu. Teda knihu… Má to obálku, má to zviazané strany, sú tam slová, vety, odseky a kapitoly, naoko to naozaj vyzerá ako kniha. V skutočnosti je to z jeho tupého pera v poradí už tretia propagandistická brožúrky. Nesie bombový titul: Zuzana Čaputová – Odvaha k ľudskosti.

Keď som si prečítal znenie titulu, vyprskol som rannú kávu na monitor notebooku a čistím ho doteraz. Z viacerých dôvodov.

Po prvé, podľa mojej mienky Zuzka zo skládky nie je ani trochu odvážna. Uvediem dva príklady. Prvý: Dokážem pochopiť (aj keď nie bez výhrad akceptovať), že na základe výsledkov volieb 2020 vymenovala šialenca z Trnavy za predsedu vlády. Kde ostali Zuzkina odvaha a ľudskosť, keď po tom, čo šikanoval celý národ hromadným testovaním, paralyzoval činnosť vlády a zatiahol vtedajšiu vládnu koalíciu do stavu indukovanej psychózy, v dôsledku čoho stratil kreslo premiéra, a ona ho napriek tomu vymenovala za ministra financií? Šialenca z Trnavy, ktorý sa priznal, že rodinné financie mu spravuje Pavlínka, pretože on nemá ani len platobnú kartu. Zuzka nebola ani odvážna, ani ľudská. Keby bola odvážna, povie šialencovi rovno do očí, že nie je spôsobilý na výkon akejkoľvek funkcie v štátnom aparáte. Keby bola ľudská, nepodrobí občanov tejto krajiny ďalšej tortúre so šialencom v kresle najdôležitejšieho ministra každej vlády. Druhý: Keď dostala od súčasnej vlády návrh na vymenovania riaditeľa SIS, odkázala, že má v paži a nechá na novom prezidentovi, aby sa s týmto návrhom vysporiadal. Odvážna hlava štátu by sformulovala dôvody, pre ktoré odmieta vymenovať navrhnutého kandidáta, nie sa schovávala za trenky nového prezidenta.

Po druhé, mentálne neduživý Bárdy je zrejme slepý aj hluchý, pretože nevidí alebo nechce vidieť, že Zuzanina údajná ľudskosť je výrazne selektívna. Po príklady nie je potrebné chodiť ďaleko do minulosti, postačí, ak si pripomenieme ako sa správala v prípadoch Zuzany Fialovej a Dominiky Cibulkovej. Pani Fialovú navyše nikto neurazil, len sa minister Tomáš Taraba pozastavil nad tým, či uvedenie medailónu o herečke vo verejnoprávnej RTVS je najvhodnejším programom na Veľkonočnú nedeľu. Naopak, Miškov ocko doslova ogrcal pani Cibulkovú len preto, lebo vyjadrila iný názor na voľbu hlavu štátu, ako zastáva hlavný ideologický ajatolláh tlačového orgánu Progresívneho Slovenska. Odvaha a ľudskosť v prípade bývalej tenisky ostali visieť na zabudnutom podväzkovom páse v zaprášenej skrini statočnej Zuzky.

Po tretie, neviem, kde na to intelektuálny lilipután Bárdy chodí, ale na ľudskosť netreba mať odvahu. (Ozaj, v akej základnej škole ho učili, že odvahu je možné mať k niečomu? Za každých okolností je to odvaha na niečo, Petríček! Dnes je to na päťku, žiaľ.) Ľudskosť je súčasťou našej prirodzenosti, tak nás utvorila evolúcia alebo Boh (neviem). Iba jedinci s poruchami osobnosti alebo s niektorými typmi duševných ochorení majú takým alebo onakým spôsobom deformovanú prirodzenú ľudskosť. Na tomto mieste sa radšej zastavím, pretože ak podľa Bárdyho musela Zuzanka v sebe hľadať odvahu na ľudskosť, vyplývajú z toho závery, aké sa neodvážim na tomto mieste zhmotniť do slov, viet a odsekov. Inteligentní si to domyslia sami.

Obmedzím sa už len na jednu poznámku. Nech je moja kritika šerblíkov a progresívneho extrémizmu akokoľvek žieravá, ak by som stretol Bárdyho, Tódovú, Miška, jeho ocka alebo Zuzanu na púšti utrápených smädom, podelil by som sa s nimi o poslednú kvapku vody. Na to nie je potrebné mať odvahu.

Zdroj: FB Profil Datel.sk