Peter Tóth: DEŇ PO PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH

Peter Tóth: DEŇ PO PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH

Peter Tóth: DEŇ PO PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH 620 330 Mr Hyde

Výsledky prezidentských volieb hovoria samé za seba. Preto len zopár slov.

Po prvé, Slováci a na Slovensku žijúci Maďari ukázali, že Miškov ocko im nerozumie, nepozná ich a píše aj hovorí o nich samé sprostosti. Slováci a naši Maďari totiž potvrdili, že sú tolerantní, veľkorysí a svojim spôsobom aj pokrokovo mysliaci ľudia, pretože zvolili za hlavu štátu gaya bez akýchkoľvek problémov. Jediný, kto sa počas kampane nechutne navážal do sexuálnej orientácie budúceho prezidenta, bol šialenec z Trnavy, s ktorým progresívne šerblíky vrátane Miškovho ocka dlhé roky kolaborovali. A napokon šialenec skončil v tábore údajne najtolerantnejšieho prezidentského kandidáta.

Po druhé, ukázalo sa, že na Slovensku je aj dvakrát opakovaný vtip vtipom, a preto za použitia tej istej schémy mohli začať politickú kariéru v najvyššej ústavnej funkcii Andrej Kiska a Zuzana Čaputová. Trikrát opakovaný vtip však nie je ani na Slovensku vtipom. Silnejšiu koalíciu politických strán, aktivistov aj alternatívnych médií tentokrát dokázal za sebou zoradiť do boja Peter Pellegrini, a preto sa Ivan Korčok nestane treťou hlavou štátu z dielne progresívnej propagandistickej mašinérie.

Po tretie, ukázalo sa aj to, že väčšina voličov pol roka po parlamentných voľbách podporuje súčasnú vládnu koalíciu, respektíve ani pod vplyvom masívnej antikampane progresívnych šerblíkov v spojení s parlamentnou opozíciou sa nepodarilo vychýliť kyvadlo na opačnú stranu.

Po štvrté, Peter Pellegrini stojí pred mimoriadne zložitou úlohou v ešte komplikovanejšej politickej situácii. Ak sa vydá ľahkou cestou, bude prezidentom takpovediac jednej strany barikády. Zaistí si tak pokojné spolunažívanie s vládou a s parlamentnou väčšinou, no na druhej strane stratí akúkoľvek nádej na oslovenie voličov Ivana Korčoka. Ak sa vydá cestou ťažšou, môže sa mu stať, že si znepriatelí vládu a parlamentnú väčšinu, ale priazeň či dôveru druhej strany politickej priepasti si aj tak nezíska. Medzi prvou aj druhou možnosťou je, samozrejme, nekonečné množstvo odtieňov sivej, ale zaoberať sa nimi v tejto chvíli by bolo zrejme predčasné.

Po piate, najbližšie meranie politických síl na Slovensku sa uskutoční v júni, keď si budeme voliť poslancov Európskeho parlamentu. Ak tretí raz v rade vyhrá súčasná koalícia, Miškov ocko zrejme zase vychrlí gejzír materiálnej realite odporujúcich anamnéz slovenského voliča, čo by bol menší problém. Tretia porážka za sebou by bola na uterák do ringu, Miško by mal v takom prípade odovzdať žezlo niekomu presvedčivejšiemu. Ak však koalícia nevyhrá alebo sa eurovoľby skončia remízou, bude to pre doráňanú opozíciu vítaná a zrejme aj zachraňujúca porcia dochádzajúceho politického kyslíku. Zatiaľ to vyzerá tak, že koalícia je na víťaznej vlne, ale vody politiky sú zradné a premenlivé, a preto si v tejto chvíli výsledok európskeho merania síl netrúfam predpovedať.

Zdroj: FB Profil Datel.sk