Savenna Monteloup: Mlčanie “elitnej” novinárky

Savenna Monteloup: Mlčanie “elitnej” novinárky

Savenna Monteloup: Mlčanie “elitnej” novinárky 620 330 Mr Hyde

Máme tu jednu novinárku, ktorá má partnerku krátkovlasú sudkyňu.

Krátkovlasá sudkyňa jej vraj nikdy žiadne info zo súdu nedala, ale Tódová aj tak dokázala napísať článok o rozhodnutí súdu skôr než prítomní vôbec opustili súdnu sieň. Je záhadou od koho sa rozhodnutie súdu teda dozvedela…

Ale keďže v jednom článku zároveň popisovala pocity sudkyne pri vynášaní rozsudku… ale nič.

To by predsa sudkyňa a novinárka nespravili, či?

Keď súdili Gabrielovho brata, Denník N zverejňoval minútu po minúte, čo sa dialo. Lenže potom (konečne) niekomu docvaklo, že sa tak svedkovia dozvedajú o dianí na súde viac, než by sa patrilo, a online informovanie verejnosti sudca zatrhol.

Lenže potom na súd 31.3.2022 nedorazil advokát Gabriel Almáši, ktorého kávu niekto cestou na súd otrávil a advokát po jej vypití umrel. Pojednávanie začalo o 8:37.

Sudca sa o 8:57 rozhodol prerušiť pojednávanie, aby zavolal na políciu a informoval sa, či niečo nevedia o osude Almášiho.

Tajne dúfam, že sa záznam o tom telefonáte sudcu na políciu nájde, lebo nech čítam prehľad telefonátov z toho dňa ako čítam, zatiaľ ho tam nevidím.

Tak ako nik z obhajcov ešte nevidel zvukový záznam pojednávania z toho dňa. Zvyčajne im chodí do schránok do niekoľkých mesiacov od pojednávania.

V tomto prípade sú to už DVA roky a Špecializovaný trestný súd ho doposiaľ neposlal.

Už len na základe obyčajnej ľudskosti by som očakávala, že si na súde dajú z úcty k mŕtvemu zvlášť záležať na odoslaní tohto záznamu. Veď sa na súde preberali jeho posledné počiny ako advokáta…

Ale zdá sa, že si dávajú veľmi záležať práve na jeho neodoslaní.

Haloooo!!! Počuje ma v Pezinku niekto??? Stále nedorazil ten záznam!!!

Každopádne… o rozsudkoch sme v Denníku N počuli okamžite.

O smrti generála Lučanského sa nevedela Tódová dočkať, kedy zverejní článok… Stále sa pýtala Lipšica elektronicky, či už?

Už?

A keď UŽ umrel, konečne mohla zverejniť, aký bol ten pred chvíľkou umierajúci generál Lučanský škaredý…

Dočkala sa.

Ale o smrti advokáta Almášiho, ostali jej noviny akosi ticho, aj keď na šokujúcom pojednávaní bola aj jej krátkovlasá sudkyňa. Neverím, že by partnerke Tódovej takú šialenú novinku nepovedala…

O smrti Almášiho informoval Denník N až na druhý deň a to veľmi nenápadne: v druhej vete v Minúte po minúte tesne po šiestej hodine rannej (!).

———–

Zoznam ľudí, o ktorých chcel vypovedať pán, ktorého sa chystal 1.4.2022 (deň po smrti) vypočúvať zosnulý advokát Almáši:

Čurilla
Ďurka
Magula
Dunčko
Lipšic
Hrubala
Záleská
Šurek
Špirko
Smolková
Zipserová

—————-

O nájdení OTRAVY v káve a v tele advokáta Gabriela Almášiho Denník N neinformoval NIKDY.

No ako, pani Tódová?

Už?

Zdroj: FB profil Savenna Monteloup