Venované všetkým, ktorí pod tlakom neuhli

Venované všetkým, ktorí pod tlakom neuhli

Venované všetkým, ktorí pod tlakom neuhli 620 330 Mr Hyde

(Tento text Vám silne odporúčam dočítať do konca.)

V prvom rade by som chcela pogratuľovať Zastavme korupciu k najnovšiemu úlovku!

Chytili do svojich sietí pána, ktorý urobil nasledovné:

Ako policajt viedol výsluch, kde muž vypovedal o 250-tisícovom úplatku.

Kto ho dostal?

Nuž práve ten policajt, ktorý viedol výsluch o tom úplatku.

V normálnom právnom štáte by taký policajt prerušil výsluch a zavolal niekoho neutrálneho, ale tento policajt predviedol vyšší level: na podpísanie zápisnice o výsluchu zavolal druhú osobu, ktorá bola tiež menovaná ako beneficient toho 250-tisícového úplatku. Takže údajný korupčník a jeho údajná komplicka podpísali výsluch o tom, že zobrali úplatok.

No a tohto údajného korupčníka teraz privítali vo svojich radoch v Zastavme korupciu. Volá sa Daňko a donedávna bol šéfom NAKA.

Ale toto nie je jediný husársky kúsok, ktorý ako policajt predviedol.

Daňko vyšetroval smrť Ernesta Valka. Vyšetril ju s Lipšicom tak, že rodina Ernesta Valka protestuje aj verejne proti nezmyselným záverom vyšetrovania.

Vyšetril ju tak, že jeden zločinec (Lipšicov klient) sa priznal k lúpeži a uzavrel dohodu o vine a treste.

Okrem toho je dotyčný svedkom proti mužovi, ktorého označil za vraha Ernesta Valka.

Pán Lipšic tomuto svedkovi verí.

Pán Daňko tomuto svedkovi verí.

Len súdy tomuto svedkovi nie a nie uveriť…

V dvoch iných prípadoch (nedovolené ozbrojovanie a usmrtenie inej osoby) neodsúdili údajného vraha Ernesta Valka za činy pripisované mu týmto “dôveryhodným” a samozrejme JEDINÝM svedkom.

———————-

Pán Daňko vyšetroval aj vraždu Daniela Tupého a vyšetril ju tak, že rodina Daniela Tupého tiež verejne protestuje proti záverom vyšetrovania.

Medzi dvomi podozrivými naši elitní chlapci s elitnými kompasmi neomylne vypátrali ako „páchateľa“ toho, ktorý bol už pred rokmi ich nedávnemu šéfovi NAKA pánovi Daňkovi podozrivý. Takže vrahom je vraj pán Puškár.

Svedčí proti nemu korunný svedok.

Lenže…

Korunný svedok PREPADOL na detektore lži pri týchto troch otázke:
„Dobodali ste 4. novembra 2005 nožom Daniela Tupého na Tyršovom nábreží?“

Odpovedal záporne, ale podľa znalkyne pri odpovedi na túto otázku KLAMAL.

Ďalší (tretí) svedok v prípade uviedol, že keď ho prepúšťali z cely predbežného zadržania, vyšetrovateľ NAKA mu povedal, kto má byť páchateľom a aj kto mu to mal povedať. Páchateľom má byť pán Puškár.

Tak teraz neviem… nevyzerá takto nejak ovplyvňovanie svedka, manipulovanie vyšetrovania alebo snaha o reťazenie výpovedí?

Ale keďže neobvinený Korunný svedok bol niekoľko rokov operatívcom NAKA pod Čurillom (!), koho by to zaujímalo, že áno?

————————

V kauze Dušana Kováčika svedkovia hovorili, že úplatok pre Kováčika bol dohovorený na oslave narodenín Martina Mikulca na lodi v Chorvátsku. Vypovedali tak doslova pár dní po Mikulcovej podozrivej smrti. To je jedna z tých smrtí, čo čurillovci oslavovali.

Čo čert nechcel… a asi ani NAKA… ozvala sa partnerka pána Mikulca so svedectvom, že žiadna oslava narodenín sa na žiadnej lodi v ten rok nekonala.

Pani svedkyňa bola o pár mesiacov zavraždená vrahom, ktorý sa pred činom stretol s operatívcom NAKA. Naozaj.

————————

V kauze Očistec bol rovno svedok Csaba Domotor odsúdený za krivú výpoveď. Policajta Ďurku, ktorý tú výpoveď spisoval, nik z tímu neodvolal. Na krivenie výpovedí v tejto kauze prišla tajná služba, keď odpočúvala jedného takáčovca.

————————

Premýšľam, či prípady vyšetrované pánom Daňkom, nemajú nejaký opakujúci sa zásadný problém so svedkami…

————————-

Ale moju súkromnú hitparádu úbohostí pána Daňka vedie tlačovka z kauzy Rozuzlenie.

Hamran na tlačovke vyprával, že to vyšetrovanie pána X, Aláča a spol. robil úplne nezávislý tím zo stredného Slovenska… ale zabudol povedať, že za nimi došiel “račkavý teplý Daňko” (pardón, citujem potenciálneho svedka) a tlačil na to, že Aláča a spol. musia obviniť 17.8. Prečo? Lebo pán X mal vtedy narodeniny.

Poznám jedného človeka, čo ľuďom škodí na narodeniny… volajú ho Psychopat.

Aký problém má Daňko, to netuším.

Každopádne výsledkom tohto meisterstucku bolo obvinenie šiestich osob, z ktorých v deň zatýkania zastihli jedného (toho na najnižšom stupni riadenia) a štyria obvinení boli v čase vznesenia obvinenia rovno v zahraničí(!).

Hlavne, že stihli Koščove narodky, borci.

Pat a Mat by to zatýkanie naplánovali lepšie.

Na tlačovke k Rozuzleniu zatiaľ Hamran v bielej košieľke vyprával, že sa neboja ísť proti grázlom a zločincom.
Menoval pri tom podriadeného pána Daňka a podsúval verejnosti, že patrí k akýmsi temným silám. Pre Hamrana a spol. zjavne temný stredovek ešte neskončil.

Podriadený pána Daňka, ktorého menovať nebudem, lebo jeho rodina si vytrpela už dosť, mal v tom čase doma tehotnú manželku pred pôrodom na RIZIKOVOM tehotenstve.

Podriadený pána Daňka pár týždňov pred tlačovkou Hamrana a pred jeho celoštátne propagovaným zatknutím (!!!) bol vyslaný pánom Daňkom na detektor lži, kde sa ho pýtali práve na výmysly z kauzy Rozuzlenie a keďže to boli naozaj len výmysly, cez detektor lži v pohode PREŠIEL a teda nebol postavený mimo službu.

AJ TAK jeho meno pošpinili pred celým národom na tlačovke… jeho ženu priviedli do šialenej úzkosti vysoko tehotnú tesne pred pôrodom a pri tom o ňom na tej tlačovke KLAMALI a pán Daňko to ako jeho šéf, myslím si, veľmi dobre vedel alebo to ako jeho šéf mal veľmi dobre vedieť.

Od tej tlačovky myslievam na to, ako sa cítia bežní policajti pri pohľade na šéfa NAKA, ktorý sa NEZASTAL svojho neférovo ohováraného podriadeného…

Napokon… ironicky… to bol práve Daňko, kto neprešiel ako policajt cez detektor lži, keď sa ho pýtali na vynášanie info z polície a z polície sa vyniesol sám po vlastných.

Nemali by pána Daňka náhodou začať vyšetrovať?

Čo mi pripomína…

Pána ohováraného policajta obhajoval advokát Bošanský a ešte v ten večer bol ohováraný policajt nazad doma, ale aj za tento prípad sa môže pán Daňko hanbiť, a do Zastavme korupciu rozhodne patrí… Tam terče Hamrana a Lipšica ohovárajú verejne bežne, ešte aj slovník je ten istý. Blábolmi o červených čiarach sa to u nich len hemžilo…

A teraz dav tlieska, aj keď do Zastavme korupciu ide pracovať policajt, ktorý vyšetroval údajný úplatok sám sebe. Úplná šaškáreň.

Aspoň že obhajobu toho chudáka ohováraného policajta s manželkou na materskej zacvakali policajné odbory.

Mimochodom… keď sa ukázalo, že jedna veľmi výbušná komunikácia morálnych kompasov Čurillu, Ďurku, Dunčka a spol. skončila v rukách polície… myslím tým známu whatsappovú komunikáciu Apači, kde chalani mali napríklad plány aj na obesenie sa niektorých nezákonne zadržiavaných osôb… zašiel pán Daňko za Čurillom a povedal:
,,Počúvaj ma, nedáme si vymazať celú tu aplikáciu, čo máme? A dajme nanovo, lebo nebodaj utečie a tam sú aj palce hore a jedno s druhým a p*čoviny.“.

Čurilla sa k tomu moc nemal a tak mu to neskôr šéf NAKA povedal jasnejšie:

,,Napíš všeckým, že dávaš pokynom ako vedúci, že každý si vymaže teraz celý obsah APAČI“.

Ján Čurilla: ,,Môžeme sa tuto stretnúť a vymazať. To by som v dnešnej dobe nepísal. Lebo ešte nejaký k*kot niekde sa to dostane a a už si vymazávali správy lebo Čurilla bol. A takto ja iba poviem, že šak každé dva tri dni vymazujem lebo stratím aj alebo rozumieš aa čo a tam aj veci z vyšetrovania a vidím kde do p*či končia veci z vyšetrovania.“

Tak teda je to oficiálne: Nie… na vine vymazávania komunikácie Apači nebol Jano Čurilla. Ten si predsa vymyslel aliby a my mu to všetci veríme. 😀

Nápad dať všetkým oficiálny písomný pokyn vymazať ihneď komunikácie Apači mal šéf NAKA Daňko.

Možno nám aspoň Zastavme korupciu vysvetlí PREČO chalani mazali komunikáciu, keď nič zlé nekomunikovali…

(Osobne nevnímam komunikáciu Apači len ako prekročenie červených čiar.

Pre mňa boli niektoré správy z Apačov prekročením Rubikonu.)

—————

A čo bolo ďalej?

(Údajne) na Daňkov pokyn obvinili šéfa tajnej služby Aláča, ktorý si dovolil upozorniť na manipulovanie vyšetrovaní.

Spravili tak na narodeniny pána X.

Presne v čase Aláčovho výsluchu sa však chystalo EŠTE JEDNO veľké zatýkanie.

Malo sa udiať na Štúrovej ulici v Bratislave.

Chystali sa zatknúť vedenie Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky!!!

Áno, mám to potvrdené z viacerých zdrojov.

To zatýkanie sa malo udiať dopoludnia v piatok 18.8.2023.

A viete, kto mal deň na to, teda v sobotu, narodeniny?

Maroš Žilinka.

To zatýkanie bolo teda z Vašej hlavy, pán Daňko? Či len ten dátum??

Alebo bolo z hlavy toho, kto by sa tak dostal do čela Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky???

Pozdravujem, pán Lipšic.

Nevyšlo im to.

Chvála Bohu za to.

A pani prezidentka, Vy sa môžete hanbiť, že ste národu vtedy vyprávali, že sa nič mimoriadne nedeje, a pozvali ste Daňka na Bezpečnostnú radu štátu, aby povyprával, aký je Aláč zlý.

Daňko v NAKA šéfoval skupine, ktorej takmer polovicu členov nečakane nahrala tajná služba pri dohadovaní výpovedí a kšeftov s takáčovcom (SIS vtedy len monitorovala toho jedného takáčovca, nie čurillovcov).

Daňko údajne odporučil/nariadil Čurillovi, aby vydal písomný pokyn vymazať to, čo už vyšetrovatelia považovali za dôkazy, teda komunikáciu Apači, kde viacero správ je značne podozrivých a smeruje k podozreniam o manipulovaní vyšetrovaní. A keby len tam…

Daňko údajne nariadil obviniť Aláča, že si manipulovanie vyšetrovaní vymyslel. V Rozuzlení ako dôkaz, že sa vyšetrovania nemanipulujú, uvádzali nahrávku rozhovoru Čurillu s Kálavským z mája 2021, kde Čurilla popiera trestnú činnosť. Lenže existujú dôkazy, že Čurilla v máji 2021 už minimálne DVA mesiace vedel, že Kálavský proti čurillovcom vypovedá (!). Jasne, že v máji 2021 na nahrávke jedná úplne nevinne. (Samozrejme ctíme prezumpciu neviny, že áno…)

Mali by ste ale počuť nahrávky z čias, keď čurillovci o svojom nahrávaní netušili… Masaker.

Prezidentka všetko vedela, kryla a Daňka pozvala na Bezpečnostnú radu štátu, kde policajti nahovorili ministrom, že Aláč je zlý a treba ho odvolať, ale zatajili im, že sa chystajú v čase zasadnutia Bezpečnostnej rady štátu zatýkať vedenie Generálnej prokuratúry.

Prezidentka o chystanom zatýkaní na Generálnej prokuratúre SR vopred vedela.

V štáte ale v tom čase už vznikol taký poplach, že od toho zatýkania upustili.

Nemôžu mať všetko.

Prezidentka potom národu klamala, že sa nič mimoriadne nedeje, aj keď veľmi dobre vedela, čo sa chystalo.

Sľúbila šéfovi jednej z koaličných strán, že Aláča nevyhodí, ale do médií vzápätí oznámila, že Aláča dáva mimo službu. Zobrali mu zbraň a poslali ho domov.

Keď sa ozval jeho námestník Rulíšek, že Aláč je nevinný, chceli kriminalizovať aj jeho.

Volali zároveň po odstúpení/odvolaní šéfa Národného bezpečnostného úradu… lebo veď ho obvinili… síce z neexistujúceho paragrafu a z paragrafov, ktoré sa na neho nevzťahovali, ale o spravodlivosť v tomto štáte v auguste 2023 už naozaj nešlo.

Šéf NBÚ ten tlak ustál a neodstúpil.

Paradoxne bol to on, kto medzi prvými upozorňoval na riziká toho, keď špeciálna prokuratúra pôjde klamstvami po iných zložkách v štáte. Tak mu neskôr poďakujte.

A poďakujte aj Aláčovi. To, že sa neudial aj útok na Generálnu prokuratúru SR, bola aj Aláčova zásluha. Plnil si svoje povinnosti zachovávať ústavné zriadenie Slovenskej republiky až do úplného konca. Aj keď išiel pred kamerami na výsluch na NAKA vediac, že sa práve chystajú zatýkať na Štúrovej a že z väzby už nemusí vyjsť živý.

A potom vyšiel z cely policajného zaistenia na tlačovku a žiadal prezidentku, aby bol rýchlo zbavený mlčanlivosti a mohol po vypočutí ďalej pracovať. Ako to dopadlo, už viete.

Zajtra má mať pani prezidentka mimoriadny príhovor a mne ide v hlave:

Pani prezidentka, o čom chcete mať práve VY ešte mimoriadny príhovor, prosím Vás??? Nebolo tých klamstiev už dosť???

Zdroj: FB profil Savenna Monteloup