Eduard Chmelár: NA VÝLETE S BUDÚCIM PREZIDENTOM

Eduard Chmelár: NA VÝLETE S BUDÚCIM PREZIDENTOM

Eduard Chmelár: NA VÝLETE S BUDÚCIM PREZIDENTOM 620 330 Mr Hyde

Na Veľkú Javorinu, najvyšší vrch Bielych Karpát, chodievam veľmi často. Vystúpil som naň zo všetkých strán a všetkými možnými chodníčkami, pri prechode hrebeňom pohoria, počas tradičných slávností česko-moravsko-slovenského bratstva a podobne. Je to magický vrch s ďalekými malebnými výhľadmi, ktorý má v sebe hlbokú symboliku. Stretávali sa tu štúrovci s moravskými a českými intelektuálmi, nastupovali tu jednotky hurbanistov do prvého slovenského povstania, prebiehali tu ťažké boje počas SNP i posledné bitky pri oslobodzovaní Slovenska od nacistickej okupácie. Filozofiu tohto miesta určil Jozef Miloslav Hurban, ktorý vyslovil prorocké slová „Tu bratia vždy sa stretať budú“, ktoré sú od roku 1968 vyryté na Holubyho chate, ktorá (mimochodom) tohto roku oslavuje storočnicu.

Táto štúrovská vízia bratstva a spájania inšpirovala aj predsedu NR SR a fakticky nástupcu Jozefa Miloslava Hurbana na tomto poste Petra Pellegriniho, ktorý si tento hraničný vrch vybral ako symbolické miesto veľkonočnej túry svojich priateľov a priaznivcov. Prešli sme okolo legendárneho Tlstého buka, pod ktorým sa stretávali štúrovci a ktorý naďalej majestátny a zdravý stojí. A bol čas aj na strategické politické debaty. Výborná atmosféra nabitá energiou, ktorú nám nepokazilo ani štekanie Ivana Korčoka z neďalekého Bradla, ktorý bez neustálych útokov na Petra Pellegriniho už asi nevie žiť, ba ani len užiť si pekný deň. Priznám sa, že hoci som vášnivý turista, prišiel som sem tentoraz s jasným cieľom: demonštratívne podporiť momentálne jediného kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky, ktorý môže zabrániť tomu, aby sa z Prezidentského paláca stalo guľometné hniezdo opozície, rozvratu a chaosu, ktorý môže zastaviť pokračovanie čaputovskej politiky inými prostriedkami.

Nepáči sa mi, že koaliční lídri sa stretávajú až v stredu, teda deň pred volebným moratóriom, aby sa vôbec rozhodli, či a akým spôsobom ho podporia na tento post. Nepáči sa mi, že ho v tom nechali samého. Nepáči sa mi, že hoci opoziční lídri do nohy chodia osobne podporovať vraj „občianskeho“ kandidáta Korčoka, koalícia akoby si neuvedomovala extrémnu dôležitosť týchto volieb pre stabilitu vládneho zoskupenia. Štefan Harabin na mňa zasa prská a vykrúca sa, namiesto toho, aby sa postavil k druhému kolu čestne ako štátnik hoden toho úradu. Hlavná vec, že pred rokom nemal problém ísť si pýtať podporu od Smeru tým najpokútnejším spôsobom, no dnes sa tvári, že on s nimi nič nemá. Ja si s ním nebudem vymieňať odkazy cez sociálne siete, zopakujem len to, že považujem jeho prístup za mimoriadne sebecký a z hľadiska štátnych záujmov nezodpovedný. Každý by mal byť v kritickej chvíli, keď ide o Slovensko, schopný potlačiť vlastné ego.

Takže vás všetkých prosím, nečakajte na odporúčania svojich lídrov ako zmätené ovečky, príďte voliť, prispejte k porážke Ivana Korčoka a nenechajte sa oklamať mužom, ktorý počas kampane odrazu falošne máva slovenskou zástavou, hoci ju počas svojej kariéry toľkokrát pošliapal. Všetky jeho rozhodnutia svedčia o tom, že nikdy nebránil Slovensko, ale záujmy Spojených štátov. A bude to robiť ešte odhodlanejšie, ak sa znovu necháte pomýliť ako pri voľbe Zuzany Čaputovej.

————

A ešte trochu štatistiky. Na Veľkej Javorine nás bolo oveľa viac ako Čaputovej voličov pred piatimi rokmi na Sitne a mnohonásobne viac ako Korčokových prívržencov dnes na Bradle. Nepotrebovali sme pokrikovať na súpera ako Korčok posadnutý Pellegrinim, bola tam fantastická atmosféra, družná, priateľská a prívetivá, presne taká, akú si želáme na našom milom Slovensku. Navyše obrovské množstvo mladých ľudí, ktorí vyvrátili zlomyseľné hejty, že vládne strany volia iba dôchodcovia. PR agentúry opozície (ktoré si ktovie prečo hovoria „slobodné médiá“) a propagandistické úderky vysokej školy života pre progresívcov a la Zomri môžu puknúť od jedu, nám náladu nepokazia. Nasajte trochu dnešnej atmosféry prostredníctvom tohto krátkeho videa aj vy: https://www.mojevideo.sk/video/3f696/pellegrini_s_chmelarom_na_javorine.html

Zdroj: FB profil Eduard Chmelár