Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 10/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 10/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 10/24 620 330 Mr Hyde

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu-SD a Branislav Gröhling predseda SaS, minister práce Erik Tomáš z Hlasu-SD, poslanci Roman Michelko za SNS, Martin Dubéci z PS a Michal Šipoš z OĽaNO a štvorica poslancov Jana Bittó Cigániková zo SaS, Martina Holečková z KDH, Samuel Migaľ z Hlasu-SD a Rudolf Huliak zo SNS diskutovali o druhom kole prezidentských volieb.

NEPODARENÁ SNAHA O OBJEKTÍVNU DISKUSIU

“Úlohou je spraviť Pellegriniho,” tak asi zneli scenáre dnešných povolebných diskusií. Moderátori Richard Dírer, Marta Jančkárová a Michal Kovačič boli natlakovaní viac ako tlakový hrniec. Výsledkom čoho bola snaha vniesť do koalície zásadný spor, a to prostredníctvom podpory Petra Pellegriniho.

Dírer v maximálnej tendenčnosti zosmiešňoval aj pochody opozície do Bruselu, kde broja proti Slovensku. Gröhling len opakoval frázy o antikampani proti Ivanovi Korčokovi, kým Šutaj Eštok mu vysvetlil, že najväčšou antikampaňou je Korčokov životopis. Gröhlingovým gólom bolo vyhlásenie, že Hlas-SD nevie v koalícii nič presadiť a povedal práve Šutajovi Eštokovi, ktorý už pred voľbami sľuboval napr. zrušenie spoločenstva Daniela Lipšica.

Jančkárová sa snažila až tak presadiť verejnoprávnosť, že zakázala používať slovo “podržtaška”, ale keď Tomáš, žiadal, aby zakázala aj slovo „mafia“, tak onemela. Skákanie do reči nebolo možné Dubécemu a Šipošovi, ale Michelko s Tomášom nedokázali dopovedať jednu súvislú vetu. Čo myslel Michelko rokovaním koaličnej rady o podpore Pellegriniho? Čo SNS bude požadovať?

Aj u Kovačiča pochopili, že je čas na útok smerom na koalíciu. Migaľ, dokonca povedal, že má pocit diskusie troch proti jednému, keď aj Huliaka zaradil do opozície. Huliak k rokovaniam koaličnej rade povedal, že oni “sa chcú len rozprávať”. Zatiaľ čo Bittó Cigániková a Holečková si ofukovali rany a velebili výsledok voliča, tak Migaľ musel Huliakovi vysvetliť, že nepodporením Pellegriniho podporia Korčoka. Naozaj chcú voliči SNS Korčoka v Paláci Korčoka? Nevykope si SNS týmto vydieraním definitívne vlastný hrob?

Fanklub Ivana Korčoka v zložení Gröhling, Dubéci, Šipoš, Holečková, Bittó Cigániková a Dírer, Jančkárová, Kovačič pochopili, že “úlohou je spraviť Pellegrini”, čím skôr nepriateľa odhalia aj poslanci za SNS, tým lepšie, niežeby oficiálne stanovisko SNS bolo “svätým písmom”, ale teraz ide aj pokoj vo vnútri koalície. Huliakove slová adresované Holečkovej: “KDH sa pri podpore Korčoka politicky stratilo,” by si pred rokovaním koalície zástupcovia SNS mali opakovať, lebo nevyjadrením podpory koaličnému partnerovi sa politicky stratia aj oni.

Zdroj: FB profil Roman Martiška