Do tretice … sa konečne preberme

Do tretice … sa konečne preberme

Do tretice … sa konečne preberme 620 330 Mr Hyde

Máme po prvom kole prezidentských volieb a výsledky zrejme mnohých rozladili. Istá časť ich odignorovala a vopred bola rozhodnutá ísť až na druhé kolo.

Kľúčovou osobou týchto volieb bol pre mňa Harabin. Jeho hlavnou funkciou bolo, že zmobilizoval voličov Korčoka, pre ktorých je doslova nočnou morou. Progresívci sú aj beztak pomerne dobre organizovaní a disciplinovaní, ale Harabin ich zmobilizoval ešte viac a Korčokovi tým pádom vystrieľali všetku muníciu (aká zaujímavá paralela s kolektívnym Západom). Druhým momentom bolo, ako Harabin okomentoval svoj volebný výsledok – jeho voliči vraj presne vedia, čo majú robiť. Neskôr sa objavilo na Telegrame vyhlásenie, kde nedoporučuje ísť voliť v druhom kole. Nie je nateraz jasné, či je to skutočne jeho vyhlásenie alebo informačný podvrh. Ale ako sa zvykne hovoriť v Česku: Prvé slovo platí, druhé leze z gatí. Občania sa skutočne zariadia podľa seba a svojho úsudku.

Ďalšie podstatné momenty volebnej noci boli nasledovné. Kubiš bol len prezlečený Korčok a mnohí ďalší párpercentní tam mohli ísť napríklad z donútenia (rozriediť dav a tým splatiť staré upísania sa) a prípadne tiež zo zištných dôvodov (aby v druhom kole niečo pre seba vyhandlovali výmenou za podporu víťazov). Sú tu aj iné dôvody, ktoré nateraz nebudem ozvučovať.

U Korčoka sa počas volebnej noci zhromaždil dostatok politikov a osôb, ktoré sa už stihli dostatočne prejaviť. Spomeniem len časť z nich: Dzurinda, Demeš, Kňažko, Naď, Heger, ale napríklad aj Tormová a jej podobné „influencerky“. Ako hovorí iný špruch: Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.

Spomeniem aj tretie porekadlo – Do tretice všetko dobré. Slovensko malo najprv Kisku, z ktorého sa vykľul najlenivší prezident a navyše ešte aj podvodník. Po ňom sme mali Čaputovú, ktorá nikdy nezaváhala, keď bolo treba hájiť záujmy iných štátov a vždy bola za to aj patrične odmenená nejakým medzinárodným ocenením. Najviac sa to prejavilo pri podpise tzv. „obrannej“ zmluve DCA, ktorú nijakým spôsobom nerozporovala ani neposielala na Ústavný súd. Iniciatíva k tejto zmluve vyšla z USA, nenapísalo ju Slovensko. To je zásadná informácia, ktorá ukazuje, v koho záujme je a kto ju diktuje.

Dostali sme teda tretiu a zrejme aj poslednú možnosť napraviť naše chyby pri doterajších voľbách a prezidentoch. Často tu zvyknem hovoriť dve veci – pri akomkoľvek kandidátovi na verejnú funkciu si pozorne preštudujte jeho životopis a že by ste sa mali učiť cudzie jazyky. Najbližšie dva týždne budú tieto dve rady dôležitejšie ako inokedy.

V prvom rade sa treba pozrieť na zahraničnú tlač a trebalo ju sledovať dlhodobo. Presne podľa bonmotu Kedy bol najlepší čas sadiť strom – pred desiatimi rokmi a druhý najlepší termín je teraz. V tej tlači by ste aj medzi riadkami prišli na to, že z pôvodnej hospodárskej únie sa stáva únia vojenská. Prečítajte si posledné vyjadrenia Flinten Uschi, teda Ursuly von der Leyenovej, v ktorých sľubuje po znovuzvolení vytvorenie komisára pre vojnu a ďalšie okliešťovanie národných záujmov. Smutné je, že má na krku toľko závažných prešľapov – od pochybného nákupu pušiek v nemeckej armáde (odtiaľ jej prezývka Flinten Uschi), cez vyvážanie synčeka vojenskými lietadlami, objednávanie pokútnych poradenských služieb až po kriminálny nákup vakcín od Pfizeru. Toto všetko zistíte, ak sa začnete zaujímať o jej životopis. Podobné vojnychtivé vyhlásenia nájdete aj u iných predstaviteľov kolektívneho Západu a pekne môžete sledovať, ako sa vyvíjali v čase. Alebo ak chcete, ako pomaly varili žabu. A som si istý, že nájdete aj zopár historických podobností s inými osobami. Hneď potom si môžete pozrieť Korčokov životopis aj vyhlásenia, v ktorých zistíte, ako veľmi sa zglajchšaltoval so záujmami kolektívneho Západu. Môžeme len ďakovať jeho otvorenosti, s akou na seba prezrádza, že mieni aktívne bojovať proti vláde. On nebude bojovať za ľudí, ako to hlása na billboardoch. No a to najpodstatnejšie – nemá problém so stratou práva veta pre Slovensko v rozhodovaní EÚ. Malé štáty nemajú inú šancu na prežitie, ako spoluprácu s inými malými štátmi. Rozhodne nevedie cesta cez podvoľovanie sa veľmociam, pretože tie majú len záujmy, ale žiadnych kamarátov.

Ďalším vyhlásením Korčok naznačil, že si môže vziať späť niektoré rozhodovacie právomoci v zahraničnej politike (povedal v prezidentskej diskusii v TV JOJ). To znamená, že bude môcť aktívne tvoriť zahraničnú politiku, zúčastňovať sa rokovaní a podpisovať zmluvy. Nezabúdajme pri tom na fakt, že ide stále o vrchného veliteľa našich ozbrojených síl a už sa stihol vyjadriť, že je ochotní dať Ukrajine všetko. Pripomenúť si môžeme aj jeho schvaľovanie útokov na Irak, čo zhodnotil slovami: „Bol to správny krok“. Výsledok je milión obetí a rozbitý región. Bol to on, kto bol predstaviteľom tzv. Koalície ochotných. Pozrite sa, ako sa vtedy vyhrážal Iraku.

Druhé kolo prezidentských volieb nebude o privlastňovaní si nálepky Vlastenec (často písané veľkými písmenami), ani o egu. Druhé kolo bude znovu o vzdelávaní sa a prepájaní súvislostí. Ja som si ich spojil a pri mene Korčok mi vyskakuje vojna z každého jeho kroku. Odmietam byť v dvoch paralelných vojenských spolkoch a ešte ako poistku mať aj nevýhodnú zmluvu s agresorom USA. Odmietam vojnu, odmietam vojnovú ekonomiku a staviam sa za mier. Strašíť Korčokom nemusím, pretože len citujem vyjadrenia jeho a západných predstaviteľov. Strašenie si naopak môžu nechať progresívci, ktoré blúznia o ohrození alebo o tom, ako nás všetkých Rusko prepadne, zatiaľ čo sa americkí a európski politici už dva roky striedajú v Kyjeve, akoby sa nechumelilo.

Prajem nám do tretice všetko dobré, Slovensko.

Zdroj: Svetonazor