25.výročie bombardovania bývalej Juhoslávie

25.výročie bombardovania bývalej Juhoslávie

25.výročie bombardovania bývalej Juhoslávie 620 330 Doktor

Severoatlantická aliancia (NATO) bombardovala ciele na juhoslovanskom území. To slávne NATO, ktorého sme členmi aj my. To slávne NATO, ktoré je nástroj agresívnej politiky SŠA, ktoré nás, chudobných núti dávať 2% HDP na zbrojenie. Samozrejme kde inde nakupovať zbrane a zbraňové systémy? No predsa v SŠA …. veď prečo by nemohli naše chudobné mladé rodiny a ešte chudobnejší dôchodcovia podporovať krachujúcu ekonomiku SŠA.

Počas operácie bolo vykonaných 2300 leteckých náletov na 995 objektov v celom Srbsku,1150 bojových lietadiel vystrelilo takmer 420.000 projektilov s celkovou váhou 22.000 ton. NATO útočilo na bývalú Juhosláviu z lodí na Jadrane a zo štyroch leteckých základní v Taliansku. Pri niektorých operáciách nasadilo aj bombardéry, ktoré štartovali so základní v západnej Európe a USA. A tak prelietavali nad SR ťažké bombardéry B52, ktoré mohli viesť 10 ton munície a 181 ton paliva.

Dzurinda nerozmýšľal a za pohľadkanie umožnil prelety týchto bombarderov. On nemyslel na Vás, on túžil po pochvale od mocných . Viete si predstaviť čo by bolo , keby to jedno lietadlo spadlo ?? A ten pseudopolitik to nazval humanitárne bombardovania. Takže sa pozrime koľko bolo humanitárne zabitých ľudi a hlavne deti.

Počas bombardovania miest a dedín zahynulo podľa srbských zdrojov najmenej 2500 civilistov, z toho 89 detí.Zranenia utrpelo viac ako 12.500 ľudí. Navyše pri tejto humanitárnej akcií používali aj strelivo s ochudobnenym úradom. Ten zabíja doteraz.

Dokedy nám budu hlavní agresori Nemecko, Francúzsko, Taliansko a USA diktovať čo máme robiť, čo môžeme a čo nie…..

Srbskí bratia, prepáčte …..
🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯

Zdroj: TG kanál generál Ševčík