Austrália: peniaze navyše za digitálne ID

Austrália: peniaze navyše za digitálne ID

Austrália: peniaze navyše za digitálne ID 620 330 Doktor

Ako vyzvať masy, aby si „dobrovoľne“ zaobstarali digitálny identifikátor? Ak chcete poberať prídavky na deti, musíte si v Austrálii vybaviť digitálny preukaz totožnosti. Inak sa bude pozerať cez prsty.

V Austrálii, v štáte Západná Austrália, sa vláda snaží byť obzvlášť nemotorná. Sotva môže byť jasnejšie, že ľudia by si eID určite mali vybaviť. Lákajú vás na prídavok na dieťa vo výške 250 austrálskych dolárov.

eID „dobrovoľnosť“

250 dolárov je k dispozícii, ak máte dieťa, ktoré v súčasnosti navštevuje strednú školu. Pre žiakov základných škôl a deti materských škôl jrovnako 250 dolárov. Ale najdôležitejšia požiadavka: Musíte získať digitálny identifikátor a zaregistrovať sa v príslušnej vládnej „službe“ (aplikácia Service Western Australia).

Práve takéto metódy majú ľudí „dobrovoľne“ dotlačiť k digitalizácii. Samozrejme, Austrálčania sa môžu prihlásiť aj bez jednorazovej dávky a bez vytvorenia profilu v aplikácii ServiceWA austrálskej vlády. Existuje však stimul pre „lenivých ľudí“: 250 dolárov na dieťa.
Prihlášky je možné podávať od 15. apríla a od víkendu prebieha propaganda na mnohých úrovniach za peniaze navyše, uvádza na svojom blogu austrálska novinárka Rebekah Barnettová. Malo by byť jasné: vlády – či už v EÚ alebo v Austrálii – chcú ľuďom prideliť digitálny identifikátor. Na oplátku tiež vracajú peniaze z daní občanom.

Barnettová tiež uvádza, že neexistujú žiadne informácie o tom, ako získať peniaze bez digitálneho ID:

S miestnym rodičom sme zavolali do miestnej poradne a dostali sme rovnaké informácie. Rodičia musia:

  • Zavolať na horúcu linku a počkať
  • Porozprávať sa s agentom, ktorý im povie, aby sa zaregistrovali na digitálny identifikátor online.
  • Vytrvajte, len aby ste zistili, že zatiaľ neexistujú žiadne manuálne prihlasovacie formuláre – nezobrazia sa, kým sa 15. apríla nezačne obdobie prihlasovania. (Vláda propaguje službu WA školám a médiám, aby sa rodičia mohli prihlásiť elektronicky od 15. apríla).
  • Operátor nemá žiadne ďalšie informácie, pretože bol jednoducho upozornený, že každý by mal získať digitálny identifikátor a zaregistrovať sa do aplikácie Service WA.

Počkajte mesiac, priebežne kontrolujte, či sa formulár zobrazí, stiahnite si ho, odošlite ho a potom pravdepodobne počkajte mesiac na spracovanie, kým sa celý proces nedokončí.

Mrkva a palica. Najstaršie triky, ako nalákať ochotné obyvateľstvo na želanú cestu a nie na tú druhú.

Barnettová sa ďalej pýta, či takýto postup neprebúdza spomienky. Nemcom by mohla pripomínať „Bratwurst“. Každý, kto sa nechá zaočkovať, dostane klobásu. Ak sa nedáte zaočkovať, musíte sa testovať každých pár hodín, inak vás nepustia z domu.

Metódy, ako sú tie v Austrálii, aby sa ľudia dostali k digitálnej identifikácii „dobrovoľne“, budú pribúdať. Nielen v Austrálii, ale aj v EÚ.

Zdroj: https://tkp.at/2024/03/19/australien-geld-fuer-digitale-id/