Austrálsky úrad: „Long Covid“ neexistuje

Austrálsky úrad: „Long Covid“ neexistuje

Austrálsky úrad: „Long Covid“ neexistuje 620 330 Doktor

Vyšetrovanie austrálskeho štátu Queensland dospelo k záveru, že „Long Covid“ by mal byť odstránený zo zoznamu diagnóz.

Nemecké ministerstvo zdravotníctva investuje milióny do výskumu „Long Covid“ a vedie intenzívnu propagandu okolo údajnej choroby. Dokonca aj počas Covid politiky bol „Long Covid“ ústrednou súčasťou štátnej propagandy. Ale teraz je tu prielom z Austrálie v opačnom smere: výraz „Long Covid“ by mal byť vymazaný tvrdí federálny štát Quenslaand v Austrálii. Pretože neexistuje žiadna špecifická choroba „Long Covid“.

Koniec Long Covidu

Zdravotní experti tvrdia, že príznaky ľudí, ktorí po roku stále trpia „Dlhým Covidom“, sa nelíšia od príznakov iných typických vírusových ochorení (ako je chrípka). Je načase prestať používať toto označenie, aj preto, že ide o „výraz vyvolávajúci strach,“ tvrdia vedci.

„Veríme, že je čas prestať používať výrazy ako ‚Long COVID‘,“ povedal Dr. John Gerrard, ktorý na štúdiu dohliadal. Je šéfom Queensland Health, a teda najvyšším šéfom verejných zdravotníckych služieb austrálskeho štátu. Gerrard pokračoval: „Nesprávne naznačujete, že na dlhotrvajúcich príznakoch spojených s týmto vírusom je niečo jedinečné a nezvyčajné.“ To je však nesprávne a môže to viesť k „zbytočnej úzkosti a v niektorých prípadoch k zvýšenej ostražitosti voči dlhotrvajúcim príznakom, ktoré môžu brániť zotaveniu“.

Celkovo výskumníci z Queensland Health skúmali 5 112 postihnutých ľudí vo veku 18 a viac rokov. Výskumníci vybrali svoje subjekty zo skupiny chorých Austrálčanov, ktorí si koncom jari 2022 urobili test na COVID-19 – s pozitívnymi alebo negatívnymi výsledkami – a o rok neskôr sa ich opýtali na ich symptómy a kvalitu života.

Šestnásť percent respondentov uviedlo, že na jar 2023 mali symptómy a 3,6 percenta uviedlo „stredne ťažké až ťažké funkčné poškodenie“ v ich každodennom živote. Nenašli sa však žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali, že dospelí, ktorí boli v roku 2022 pozitívne testovaní, zaznamenali túto zvýšenú úroveň poškodenia vo vyššej miere ako tí, ktorí boli testovaní negatívne, alebo tí, ktorí mali chrípku.

Dokument je tiež súčasťou agendy na budúci mesiac na Európskom kongrese klinickej mikrobiológie a infekčných chorôb v Barcelone v roku 2024, uvádza NY Post.

Zdroj: https://tkp.at/2024/03/15/australische-behoerde-long-covid-gibt-es-nicht/