Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LV. 620 330 Mr Hyde

EÚ zvažuje zaviesť nové poplatky na dovezené elektromobily z Číny

Je všeobecne známe, že čínske elektromobily sú nielen kvalitné a doslova preplnené najnovšími technológiami, ale v porovnaní s konvenčnými automobilkami často lákajú na atraktívnejšie ceny. A to nielen na domácom čínskom trhu. Niektoré automobilky sa pomaly dostávajú aj na európske trhy a svoje elektromobily predávajú aj u nás.

Detaily: https://www.mojelektromobil.sk/eu-poplatky-ev-z-ciny/

Elektrické Porsche s až 1 108 koňmi je na okruhu o 12 s pomalejší než 510koňové, o milion levnější spalovací auto

Není na něm nic špatného, zrovna automobilka dekády si zakládající na nízké hmotnosti ale musí nejlépe vidět, jak ohromně marní potenciálem, když ani s tak silným autem s okruhové úpravě nedokáže zdaleka konkurovat 4 roky starému výkonu o polovinu slabší a levnější 911.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektricke-porsche-s-vykonem-az-1108-koni-je-na-okruhu-o-12-sekund-pomalejsi-nez-510konove-o-milion-levnejsi-spalovaci-auto/

Elektromobily majú byť onedlho lacnejšie na výrobu ako spaľováky, ale drahšie na opravu

Analyticko-poradenská spoločnosť Gartner vo svojej správe predikuje, kedy majú elektromobily dosiahnuť nižšie výrobné náklady ako spaľovacie autá. Venuje sa tiež problematike nákladov na opravy elektromobilov novej generácie a prežitiu e-mobility startupov.

Detaily: https://www.teslamagazin.sk/elektromobily-vyrobne-naklady-opravy-predikcia/

Hasiči křičí, že nejsou připraveni bojovat se stále větším počtem požárů elektromobilů, slyšet je chce málokdo

Požáry elektrických aut jsou bezprecedentně zničující a toxické, navíc jich logicky jen přibývá. Hasiči jsou ale místo důkladné přípravy na tento očekávaný stav svědkem hlavně ignorace jejich nářků.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/hasici-krici-ze-nejsou-pripraveni-bojovat-s-porad-vetsim-mnozstvim-pozaru-elektromobilu-slyset-je-chce-malokdo/

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi začne dodávať svoj prvý elektromobil

Šéf automobilky odhaľuje, že nový elektromobil SU7 sľubuje prekonanie akcelerácie známych značiek ako Tesla či Porsche

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi začne dodávať svoj prvý elektromobil SU7. S odvolaním sa na oznámenie firmy o tom informovala agentúra Reuters.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/cinsky-vyrobca-smartfonov-xiaomi-zacne-dodavat-svoj-prvy-elektromobil

Ojeté elektromobily dál ztrácí na hodnotě raketovým tempem. Jsou na tom 9krát hůř než trh, 3krát hůř než propadáky Maserati

Pokud jste měli pocit, že se tento trend po vývoji předchozích let musí brzy zastavit, pak zatím nepřišel ten den. I když se vývoj cen na trhu ojetin obecně zklidnil, elektromobily dál ztrácí na hodnotě statisíce za rok jako nic.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ojete-elektromobily-dale-ztraci-na-hodnote-raketovym-tempem-jsou-na-tom-9krat-hure-nez-trh-3krat-hure-nez-propadaky-maserati/

Prečo Toyota neverí elektromobilom? Interný dokument prezradil dôvody, ktoré nútia zamyslieť sa. Čo je to Pravidlo 1:6:90?

Keď sme pred niekoľkými rokmi spravili veľký prieskum o tom, ako verejnosť vníma výrobcov automobilov s súvislosti s elektromobilitou, mnohí respondenti nám písali, že im v ponuke odpovedí chýbala značka Toyota.

To bolo v čase, keď táto pozoruhodná japonská automobilka ešte neodhalila svoj prvý elektromobil bz4X. Napriek tomu si ľudia značku Toyota asociovali s elektromobilmi, hoci v ponuke žiadny elektrický automobil nemala.

Detaily: https://www.autoviny.sk/novinky/2742594/preco-toyota-neveri-elektromobilom-interny-dokument

Spotřeba elektrického Porsche na okruhu plně odhaluje neefektivitu a nepoužitelnost elektromobilů v tomto prostředí

Nebýt to k pláči, snad bychom se museli i smát. Porsche bude rádo, když jeho Taycan Turbo GT zvládne na jedno nabití ujet na Nordschleife dvě kola, přičemž už v závěru toho prvního mu dochází dech. Spotřeba energie 2,2tunového monstra je totiž extrémní.

Detaily: https://www.autoforum.cz/technika/spotreba-elektrickeho-porsche-na-okruhu-naplno-odhaluje-neefektivitu-a-nepouzitelnost-elektromobilu-v-takovem-prostredi/

Zelené regulácie a dane sú nočnou morou európskeho priemyslu

Európa môže svoj priemysel už čoskoro odsúdiť na zánik. Tvrdými zelenými reguláciami a daňami totiž môže podniky zničiť alebo ich prinúti presunúť výrobu radšej inde. Napríklad do Ázie alebo USA, kde je investorské prostredie ústretovejšie.

Jim Ratcliffe, zakladateľ koncernu Ineos.

Detaily: https://standard.sk/595788/zelene-regulacie-a-dane-su-nocnou-morou-europskeho-priemyslu

„Ursula von der Leyen se stává hrobařem elektromobilů,” říká „automobilový papež”, nechce prý přijít o práci

Tato dáma má na prvním místě ve svých „šesti hlavních ambicích pro Evropu” pro své aktuální funkční období uvedena slova „evropská Zelená dohoda”. A nyní má být tím, kdo pohřbí elektromobily? A kritizuje ji za to ekonom? „Jsou to paradoxy, co?” řekl by asi Václav Havel.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ursula-von-der-leyen-se-stava-hrobarem-elektromobilu-rika-automobilovy-papez-nechce-pry-prijit-o-praci/

Eufória z elektromobilov vyprchala. Nastupujú alternatívy, ktoré sa majú zapáčiť spotrebiteľom

V automobilovom priemysle roky vládla eufória z elektromobilov. Výrobcovia predniesli optimistické predpovede predaja a oznámili tie najambicióznejšie ciele rastu tohto odvetvia. Portál CNBC uvádza, že automobilky od Fordu a General Motors cez Volkswagen až po Jaguar Land Rover či Aston Martin odkladajú svoje plány na výrobu elektromobilov.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/euforia-elektromobilov-je-mrtva-nastupuju-alternativy-ktore-maju-zapacit-spotrebitelom

Došla vám energia a ste ďaleko od nabíjačky? Toto je riešenie

Mnoho ľudí má z elektromobility obavy. Medzi najčastejšie patrí to, že niekde zostanú stáť bez energie. Položme si teda otázku. Stalo sa vám niečo podobné so spaľovacím vozidlom? Elektromobily vedia veľmi dobre predpovedať aktuálny dojazd a ak je nedostatočný, upozornia vás na to. Niektoré dokonca automaticky vyhľadajú najbližšie nabíjacie stanice, kuk ktorým vás odnavigujú.

Detaily: https://www.mojelektromobil.sk/mack-md-electric/