Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LIII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LIII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LIII. 620 330 Mr Hyde

Požiar elektromobilu v obci pri Bratislave. Čo sa stalo?

Požiar elektrického vozidla bol záchranným zložkám nahlásený o 1:26 ráno v obci Miloslavov. Od horiaceho vozidla sa poškodila aj fasáda a strecha budovy a vedľajší dom. Na dohasenie vozidla bol použitý špeciálny kontajner na elektromobily.

Detaily: https://www.mojelektromobil.sk/poziar-elektromobilu-miloslavov/

Toyota se blíží momentu, kdy začne lidem lidem platit za to, aby si od ní vzali její elektromobily

Toyota na elektrická auta sází v jen velmi omezené míře a její vlastní zkušenost nejlépe ukazuje, proč tak činí. Ani pokus s palivovými články nedopadá dobře, a tak Mirai nabízí s bláznivou slevou, po níž lidé nezaplatí ani 20 procent původní ceny auta.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/toyota-se-blizi-momentu-kdy-zacne-lidem-lidem-platit-za-to-aby-si-koupili-jeji-elektromobil/

Bublina spľasla. Výrobca elektromobilov rok 2024 zrejme neprežije

Vstup na burzu ani trhová kapitalizácia presahujúca Renault nestačila. Tento príklad len dokazuje, že presadiť sa na automobilovom trhu je extrémne náročné a pre nových hráčov sa to často končí neúspechom, resp. obrovskými stratami.

Detaily: https://www.startstop.sk/news/102811/bublina-splasla-vyrobca-elektromobilov-rok-2024-zrejme-neprezije/

„Poptávka je nulová,” říká prodejce sportovních aut o elektromobilech. Ani pro toto využití prostě nefungují

Automobilky pořád doufají, že elektrický pohon protlačí do všech segmentů osobních automobilů, úspěšný prodejce sportovních vozů je ale vyvádí z omylu. V případě těchto aut zákazníci chybí zcela.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/poptavka-je-nulova-rika-prodejce-sportovnich-aut-o-elektromobilech-ani-pro-toto-vyuziti-proste-nefunguji/

Riaditeľ Bosch spôsobil šok! Autá so spaľovacími motormi tu budú aj o 35 rokov, vyhlásil

Bosch je kľúčovým dodávateľom pre automobilový sektor. Hartung tiež upozornil, že niektoré vozidlá nakoniec možno nebudú vôbec elektrifikované a v Nemecku tak bude pokračovať aj výroba spaľovacích motorov.

Najväčší výrobca automobilových komponentov je presvedčený, že vozidlá so spaľovacími motormi budú jazdiť po cestách ešte najmenej 35 rokov, kým bude dokončená elektrifikácia cestnej dopravy. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Detaily: https://ereport.sk/riaditel-bosch-auta-so-spalovacimi-motormi-tu-budu-aj-o-35-rokov/

Snížení nejvyšší povolené rychlosti s cílem omezit emise nepřineslo Nizozemsku vůbec nic, říká studie, aspoň hrajte překvapené

Nejvyšší povolená rychlost na silnicích bývá snižována s různými ušlechtilými úmysly, reálný přínos je ale nezřídka nulový. Nová nizozemská omezení nejsou výjimkou, ale to neznamená, že by byla zrušena. Když neomezují emise, mohou plnit státní kasu, no ne?

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/snizeni-nejvyssi-povolene-rychlosti-s-cilem-omezit-emise-neprineslo-nizozemsku-vubec-nic-rika-studie-alespon-hrajte-prekvapene/

Keď Tesla vzplanie …

Dvaja muži zostali vo vážnom stave po tom, ako Tesla, v ktorej cestovali, zišla z nadjazdu a vzplanula v nedeľu večer na diaľnici 134 v oblasti Griffith Park v Los Angeles.

Pravda o Green Dealu? Geofyzik Pavel Kalenda vysvětluje, o co jde ve skutečnosti

Totálne nepochopiteľný krok. Obľúbená značka áut Slovákov odmieta elektromobily, radšej bude platiť za emisie

Toyota nezostáva nič dlžná svojmu postoju k elektromobilite a podľa slov najvyšších predstaviteľov tejto japonskej automobilky predpovedajú len 30 % zastúpenie nových elektromobilov na trhu USA v roku 2030. Ako celosvetovo najväčší producent spaľovacích motorov vybavených hybridnou technológiou by Toyota radšej nakúpila emisné povolenky, ako by investovala do výroby elektromobilov, povedal riaditeľ značky v rozhovore pre Automotive News. Na tému upozornil Electrek.

Detaily: https://fontech.startitup.sk/toyota-stale-neveri-elektromobilom/

Elektrická party končí, majitelé elektromobilů budou platit skoro 4 tisíce ročně za to, že jejich těžká auta ničí silnice

Doby, kdy byli majitelé elektrických aut jen zasypáváni penězi všech, kteří o tyto vozy nestojí, se stávají minulostí. A nezůstane jen u toho, teď budou sami muset platit. A byť zprvu dostali opravdu hodně, v souvislosti s novým poplatkem v kanadské Albertě už prskají.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/elektricka-party-konci-majitele-elektromobilu-budou-muset-platit-skoro-4-tisice-rocne-za-to-ze-jejich-tezka-auta-nici-silnice/

Čtyři zkušenosti s „francouzským jádrem“. Roky zpoždění a výrazně vyšší cena

Jaderný reaktor EPR, který francouzská společnost EdF nabízí v českém tendru, se nachází i v projektech v Británii, Číně, Finsku a Francii. Na všech místech došlo ke zpoždění a růstu ceny. S potížemi se ale potýkají i další uchazeči o dostavbu elektrárny v Dukovanech. Hlavním důvodem je, že se na Západě jaderné elektrárny dvě dekády nestavěly, chyběli tak odborníci i zkušenosti.

Detaily: https://www.lidovky.cz/svet/francie-jaderny-reaktor-epr-zkusenosti-zpozdeni-cena-britanie-cina-finsko.A240305_175806_ln_zahranici_lvot

Sebevražda v přímém přenosu: Jaguar skončí s výrobou spalovacích aut už v červnu, aniž by pro ně měl jakoukoli náhradu

Jaguar musí nejprve zemřít, aby se mohl znovu narodit, říká k tomuto kroku jeden z šéfů firmy. Obáváme se, aby nedošlo jen na to první. Prosperovat v pozici podobné značky jen s elektrickými auty se nám zvlášť po dosavadní zkušenosti Jaguaru zdá být skoro nemožné.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/sebevrazda-v-primem-prenosu-jaguar-prestane-vyrabet-spalovaci-auta-uz-v-cervnu-aniz-by-pro-ne-mel-jakoukoli-nahradu/

Také máte pocit, že nařízení EU jsou často jen buzerace lidí v Evropě a destrukce našeho průmyslu