Precitanie z čistej nuly v UK

Precitanie z čistej nuly v UK

Precitanie z čistej nuly v UK 620 330 Doktor

Čistá nula je hrozbou pre bezpečnosť Západu: Rusko a ďalšie nepriateľské mocnosti nás ohrozujú – Európa musí teraz venovať všetku svoju energiu zbrojeniu, nie presadzovaniu fantastických ašpirácií.

Ruský prezident Vladimir Putin hovorí s ministrom obrany Sergejom Šojgu počas vojenskej prehliadky pri príležitosti Dňa ruského námorníctva (Michail Svetlov/Getty Images)

Ruský prezident Vladimir Putin hovorí s ministrom obrany Sergejom Šojgu počas vojenskej prehliadky pri príležitosti Dňa ruského námorníctva (Michail Svetlov/Getty Images)

Sir Gerald Howarth, bývalý britský minister pre medzinárodnú bezpečnostnú stratégiu, napísal vnímavý predslov k novej knihe The Music Stops, Net Zero and National Security od troch uznávaných odborníkov vo svojich odboroch: Gwythian Prins (environmentalista), Gautam Kalghatgi. (energia a palivá na spaľovanie) a Guy de la Bedoyerte (klasický historik).

Sir Gerald v ňom s primeraným záujmom, ale bez hyperbolizácie, načrtáva bod obratu, ktorý Západná aliancia teraz dosiahla. Potvrdzuje všeobecné uspokojenie nad úspechom Západu v studenej vojne, ktorá sa viedla 45 rokov po skončení druhej svetovej vojny v neustálom tieni hrozby jadrovej devastácie, no skončila sa rozpadom Sovietskeho zväzu a kolapsom medzinárodného komunizmu. Odvtedy poznamenáva: „My a väčšina našich spojencov sme šťastne využili takzvanú mierovú dividendu: neustále znižovanie našej konvenčnej obranyschopnosti. Zrazu je to úplne iný príbeh.“

Stručne odrecituje pochmúrnu sekvenciu ruského prezidenta Putina ignorujúceho budapeštianske memorandum z roku 1995 podpísané vtedajším ruským prezidentom Jeľcinom, prezidentom Clintonom a britským premiérom Johnom Majorom, ktoré zaručovalo suverenitu, nezávislosť a konkrétne existujúce hranice Ukrajiny výmenou za to, že saUkrajina, spolu s Kazachstanom a Bieloruskom sa vzdávajú veľkého arzenálu jadrových zbraní zdedených po ZSSR.

Putin anektoval Krym bez následkov v roku 2014 a začal svoje nezmyselné tvrdenia o tom, že Ukrajinu riadia nacisti. Prezident Biden bezdôvodne ubezpečil Putina v odpovedi na novinársku otázku na tlačovej konferencii v roku 2022, že Spojené štáty sa neznepokojujú menšou inváziou na Ukrajine a že Spojené štáty za žiadnych okolností nezasiahnu pozemnými silami, ak napadne Ukrajinu.

Sir Gerald sa prirodzene dotýka kvázi precedensu z konca 30. rokov so systematickým upokojovaním Nemecka a dokonca aj Talianska a zlyhaním, až bolo takmer neskoro, demokracií znovu sa vyzbrojiť. Samozrejme, situácie sa dajú ľahko rozlíšiť: Nemecko bolo so značným náskokom najväčšou priemyselnou veľmocou a čoskoro najväčšou vojenskou veľmocou v Európe, bolo to necelých 20 rokov po strašnej hekatombe prvej svetovej vojny, Británia a Francúzsko nemali spoľahlivých spojencov v Európe a nemohli rátať so žiadnou včasnou pomocou Spojených štátov.

Teraz diskutujeme o neistých odpovediach na Rusko, ktoré má menej ako päťdesiat percent sovietskej populácie, má nižší HDP ako Kanada, je menej vplyvnou krajinou ako Nemecko, Francúzsko alebo Spojené kráľovstvo, má len zlomok strategických síl Spojených štátov a vo svojej bývalej provincii Ukrajina sa dva roky neefektívne zmieta. Zbehnutie vodcu žoldnierov, ktorý viedol nerušený pochod na Moskvu z frontovej línie takmer na polceste do svojho cieľa, predtým, ako ho kúpili a potom zavraždili, nebolo ukážkou sily Putina ani jeho gangsterského režimu z horskej banky.

Sir Gerald však výrazne poukazuje na to, že požiadavky na bezpečnosť pre Západ sú ohrozené fixáciou na šialenú environmentálnu politiku Net Zero a kniha, ktorú uvádza, odhaľuje „vlastný nezmysel Net Zero: zatváranie britských oceliarní a dovoz oceľových výrobkov z Číny poháňanej uhlím a ich preprava cez polovicu sveta nijako neznižuje emisie uhlíka.

Nerozhodná odpoveď Západu na ruskú inváziu na Ukrajinu bola povzbudením pre ďalšie potenciálne agresívne mocnosti vrátane Číny, ktorá túži po Taiwane, Severnej Kórey, ktorá sa pokúša zastrašiť svojich susedov (najmä Južnej Kórey) a Iránu, keď zasahuje do Arabi a dokonca aj potýčky s Pakistanom.

Profesor Prins poukazuje na to, že protivníci využívajú západnú seba-trestajúcu zelenú politiku a radujú sa, keď obetujeme obranné schopnosti v snahe o úplnú absenciu emisií uhlíka. Cituje tvrdenie veteránov za Britániu, že „úlohou ministerstva obrany nie je zapájať sa do signalizácie cnosti klimatickej katastrofy, ale pripraviť sa na obranu ríše, dosť možno už čoskoro“.

Základnou tézou tejto knihy, ktorá je presvedčivo podporovaná v predhovore, je, že Európa nebude schopná odradiť agresiu, ak nebude vnímaná ako odhodlaná odraziť agresiu a že je evidentne schopná to urobiť, a dosiahnuť to bude potrebné vzdať sa sľubovaného záväzku eliminovať emisie uhlíka. Všetci traja autori a Sir Gerald Howorth zdôrazňujú, že Net Zero je aj tak nezmyselný a úplne neopodstatnený cieľ.

Dôkladne zodpovednú a obhájiteľnú environmentálnu politiku možno vypracovať a presadzovať bez toho, aby sme zachádzali do takých drakonických a nerealizovateľných extrémov. Čím dlhšie budeme pokračovať v tomto pomýlenom kurze, tým väčšie je riziko, že neúmyselne presvedčíme Rusko, Čínu a menšie mocnosti, ako je Irán, že im nebudeme odporovať, pretože znovu pohltia územia, ktoré predtým ovládali, a potom budú sledujovať ambície, ktoré presahujú ich predchádzajúce chúťky. .

Bolo by nepredstaviteľným nešťastím, keby eko-výstrelky natoľko rozptyľovali Západ, a najmä Európu, kde je oveľa pevnejšie zakorenená ako v Severnej Amerike, znevýhodniť jej odstrašujúcu schopnosť spôsobom, ktorý podnecuje agresie antidemokratických mocností. To je teraz vážne nebezpečenstvo.

Zdroj: https://brusselssignal.eu/2024/03/net-zero-is-a-threat-to-the-wests-security-we-are-threated-by-russia-and-other-hostile-powers-europe-must-now-devote-all-its-energies-to-rearming-not-pursuing-fantastical-aspirations/