Pred krachom bánk?

Pred krachom bánk?

Pred krachom bánk? 620 330 Doktor

Pred rokom v USA skolabovalo niekoľko regionálnych bánk. O bankovej kríze je teraz opäť ticho. Je to však len pokoj pred ďalšou búrkou?

Či už zlato, bitcoiny alebo akcie: jedna rekordná cena prenasleduje na burzách druhú. Už len to je veľmi podozrivé. Novinárka Ann Vandersteel spôsobuje veľa rozruchu uprostred investorskej eufórie. USA čelia ďalšej vlne bankového kolapsu. Peniaze v banke (alebo v dôchodkových fondoch) sú všetko, len nie bezpečné.

Žiadne rezervy

Bolo to takmer presne pred rokom, keď bankový krach v USA spôsobil krach niekoľkých menších regionálnych bánk . Aj to sa dostalo do Európy: Credit Suisse, tradičná švajčiarska banka, bola zachránená. Podľa Vandersteela teraz Amerika čelí druhej vlne bankových krachov. Svoju rolu určite zohrávajú aj vysoké ceny na burze.

Vandersteel vidí pôvod v marci 2020 – len pár dní po prvom Covid lockdowne :

S účinnosťou od 26. marca 2020 Federálna rezervná rada znížila povinné minimálne rezervy pre všetky účty čistých transakcií na nulu, čím odstránila povinné minimálne rezervy pre všetky depozitné inštitúcie.

Bankový kolaps začal na jar 2023 s menšími regionálnymi bankami.

Ďalšia vlna bankového kolapsu bude pokračovať na jar 2024.

V novembri 2023 generálni riaditelia Bank of America, Wells Fargo a JP Morgan povedali Kongresu, že nemôžu prejsť z 0 % na 3 % povinných minimálnych rezerv.

Súčasný pomer vkladov k úverom znamená, že banky nedokážu udržať akýkoľvek bankové operácie. Keď si to ľudia uvedomia, dôjde k run-u na banky.

Zrušená sadzba minimálnych rezerv spôsobila, že banky už takmer nemali žiadne „rezervy“. Investície zákazníkov sú zároveň pozitívne vzhľadom na vysoké ceny na burzách. Žiadny problém, pokiaľ si zákazník nechce vybrať peniaze.

Vandersteel pokračovala vo svojom príspevku, ktorý si pozrelo viac ako 6 miliónov krát:

Od 11. marca 2024 už nebudú žiadne peniaze na požičiavanie a Fed si vyberie, kto si peniaze požičia.

Kongres schválil kauciu v roku 2010 zákonom Dodd-Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act, ktorý bankám umožňuje zabaviť aktíva. Bail-in úľava bola zavedená v USA po finančnej kríze v rokoch 2007-2008, počas ktorej boli banky považované za „príliš veľké na to, aby skrachovali“, boli zachraňované vládou USA. Špecifická časť Dodd-Frank, ktorá sa zaoberá záchranou pomocou vnútorných zdrojov, je Hlava II: Orgán pre riadnu likvidáciu (OLA).

Koho sa to týka?

Dôchodkové účty – v súčasnosti je na dôchodkových účtoch 27 biliónov. (Aj kvôli vysokým cenám na burze, pozn.)

Ľuďom s hotovostnými pozíciami v bankách zoberú peniaze.

Banky to už začali tým, že obmedzili možnosť výberu peňazí.

Čo to pre nás znamená?

Toto bude zánik strednej triedy, čo povedie k recesii a následne depresii. Ľuďom nezostane nič, ak svoju hotovosť neprevedú na splácanie pôžičiek, nákup zlata, striebra, kryptomien alebo iného hmotného majetku.

Potenciál?

To by mohlo zabrániť Trumpovi vyhrať súboj o Biely dom. Ak banka zlyhá, vláda môže vyhlásiť stanné právo, zavrieť banky a prideliť prístup k peniazom.

Strata, ktorú už utrpeli v roku 2020, je horšia ako v roku 2008. Manipulácia na akciovom trhu v kombinácii s masívnym tlačením peňazí a infláciou odviedla lepšiu prácu pri skrývaní hroziaceho kolapsu.

A KOLAPS PRÍDE

Globálne trhy – Hongkong, Japonsko, S&P, Dow – historické maximá – prečo? Blackrock a Vanguard kontrolujú bilióny aktív a manipulujú s týmito akciami s trvalými výnosmi a vyhodia všetky akcie, ktoré nedokážu fungovať, a pridajú akcie AI do S&P 500 a iných búrz.

Výsledok: Akciový trh sa udrží, ale banky a dolár skolabujú.

Kryptomeny sa zbláznia a umožnia nákup akcií pomocou kryptomien. A keďže BRICS bude viac online, uvidíte prechod na transakcie kryté aktívami, keďže nová burza Abaxx uľahčuje LNG a kovy z batérií

Čo je zaistenie inflácie:

S posledným mesiacom na kryptotrhu nemožno ignorovať, že krypto, zlato a striebro sú zaistením proti inflácii.

Uchovávanie hotovosti v bankách nie je bezpečné ani rozumné.

Či sa tak naozaj stane, sa uvidí. Kolaps bol predpovedaný už pred mnnohými rokmi. Ešte nenastal. Ale za účelom vytvorenia digitálnych a plne monitorovaných peňazí by bol pravdepodobne potrebný scenár, aký opisuje novinár.

Zdroj: https://tkp.at/2024/03/05/vor-dem-bankenkollaps/