Poplach starších ľudí ohľadom Joea Bidena: Teraz naňho útočí dokonca aj jeho bývalý poradca

Poplach starších ľudí ohľadom Joea Bidena: Teraz naňho útočí dokonca aj jeho bývalý poradca

Poplach starších ľudí ohľadom Joea Bidena: Teraz naňho útočí dokonca aj jeho bývalý poradca 620 330 Doktor

Obavy sú oprávnené, uviedol v podcaste Jon Favreau, kedysi autor prejavu Baracka Obamu a tiež poradca vtedajšieho viceprezidenta Bidena.
Demokrat v Oválnej pracovni pôsobí „krehnuto“ a „neustále mrmle,“ povedal stratég: „Keď sledujete Joea Bidena, ako hovorí, znie oveľa krehkejšie ako kedysi, dokonca aj v rokoch 2019 a 2020. Jeho chôdza je tiež oveľa tuhšia kvôli artritíde chrbtice.

„Kríza starého otca“ zatieňuje predvolebnú kampaň

Hodnotenie z bývalého Bidenovho vnútorného kruhu je samozrejme v súlade s pozorovaniami obyvateľstva. Bidenova „kríza starého otca“ zatieňuje predvolebnú kampaň. Mnohí v strane už panikária. Podľa prieskumov má 80 percent Američanov obavy – najmä preto, že USA by mohli zúfalo využiť rozhodného vodcu uprostred čoraz viac vojnového sveta.

Existujú tiež obavy, že republikánsky rival Donald Trump by mohol vo voľbách v roku 2024 ľahko poraziť úskočného starého muža – hoci aj Trump sám nedávno spustil senilné poplachy. Je mladší o necelé štyri roky.

Favreau tiež varoval pred „skrývaním“ roztraseného hlavného veliteľa, ako to urobil počas podzemnej kampane Covid v roku 2020. Aby sa rozptýlili rastúce obavy občanov, Biden by musel byť pred kamerou viac, nie menej. „Ak sa mu zdá, že svetové udalosti ho predbiehajú a nekoná dostatočne energicky, tak to ľudí znepokojuje,“ argumentoval politický expert.

Republikáni žiadajú zbavenie funkcie z dôvodu „nespôsobilosti“

Republikáni naplno využívajú drámu o starom mužovi: Zástupca Ken Buck dokonca vyzval na uznesenie, aby bol vrchný veliteľ vyhlásený za „nespôsobilého na úrad“ prostredníctvom 25. dodatku k ústave. Šance na úspech v tejto iniciatíve sú prakticky nulové. Ale je tiež jasné, ako sa dá Bidenova krehkosť využiť na získanie politických bodov. Republikánska iniciatíva samozrejme nemá šancu na úspech: odvolanie by museli podporiť vicekaprezidentka Kamala Harris a celý kabinet. Politický trik však ilustruje, aké ľahké je získať politické body.

Počas nedávneho vystúpenia Biden okamžite spackal pokus o citát jedného z najlegendárnejších amerických prezidentov Abrahama Lincolna. Aj keď to veľmi chcel skúsiť. „Chcem sa uistiť, že ten citát vystihnem presne,“ povedal 81-ročný muž.

A stále sa to nepodarilo.

Zdroj: https://www.oe24.at/welt/greisenalarm-um-joe-biden-jetzt-faellt-selbst-der-eigene-ex-berater-ueber-ihn-her/587152938