Leyen sa nestane šéfkou NATO

Leyen sa nestane šéfkou NATO

Leyen sa nestane šéfkou NATO 620 330 Doktor

Olaf Scholz zabránil Ursule von der Leyenovej stať sa šéfkou NATO. Teraz sa uchádza o znovuzvolenie za predsedníčku Komisie. Mala by vyhrať.

V skutočnosti je vraj už takmer rozhodnuté: veľmi nepopulárna Ursula von der Leyenová, ktorá je vyšetrovaná v dôsledku aféry Pfizer SMS, by mala byť vytlačená z EÚ do NATO. Očividne bola považovaná za dosť dobrú ako vojnovú náčelnicu, takže mala byť generálnou tajomníčkou vojenskej aliancie USA. Z plánu však zišlo – zrejme kvôli vetu Olafa Scholza. Teraz sa Leyenová „uchádza“ o druhé funkčné obdobie ako líderka EÚ – a pravdepodobne ňou aj zostane.

Leyenovej biznis

Leyen, ako dokázala ako – nevolená – predsedníčka Komisie, je zástancom tvrdej línie vo všetkých otázkach: či už klíma, či už Covid, či Rusko – dôsledne udržiava EÚ na radikálnom kurze. To je zrejme priveľa aj na Olafa Scholza. Welt am Sonntag cituje anonymný zdroj: „Scholz bol kategoricky proti tomu, aby sa von der Leyenová stala šéfkou NATO. Výskum potvrdzuje viacero zdrojov. Scholz zabránil Leyenovej stať sa hlavou NATO. Výbušný: Na rozdiel od pozície šéfa Európskej komisie Scholzovi pripadá funkcia šéfa NATO príliš dôležitá. Toľko k hierarchii NATO-EÚ.

Informácie pomaly presakujú, najmä francúzsky Macron sa zrejme pokúsil odstrániťz technokracie EÚ Nemku Leyenovú ako Stoltenbergovho nástupcu, ktorú údajne navrhol aj americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken. Teraz je Mark Rutte zrejme pripravený stať sa šéfom NATO.

Leyenová na druhej strane pravdepodobne zostane predsedníčkou Komisie. Tento týždeň oznámila, že v tohtoročných eurovoľbách bude kandidovať ako najvyššia kandidátka EPP. Jasné deklarácie podpory okamžite prišli od EPP. Karl Nehammer, rakúsky kancelár, je „potešený“, že Leyen je k dispozícii na druhé funkčné obdobie. Takže ak bude niekto voliť ÖVP, (ale aj KDH, či Demokratov) bude hlasovať za Leyenovú, bude hlasovať za vojnu, bude hlasovať za klimatický a korónový extrémizmus. Za von der Leyenovou demonštratívne zaostáva aj Bavorák Markus Söder.

Friedrich Pürner, známy svojou kritikou Covid politiky a volebný kandidát za BSW („Aliancia Sahra Wagenknecht“), sa k Leyenovej znovuzvoleniu vyjadril: „Predsedníctvo ako odmena za pochybné SMS transakcie? Bez objasnenia SMS škandálu týkajúceho sa zmlúv o očkovaní sa Ursula von der Leyenová nebude môcť stať predsedníčkou Komisie. Každý, kto to navrhuje a podporuje, schvaľuje netransparentný prístup k transakciám so záväzkami v hodnote miliárd.“

Mnoho kritických občanov tiež tvrdo kritizovalo Leyenovej oznámenie. Ale: Všetko vyzerá tak, že Leyenová bude dokonca znovu zvolená s plusom (!). Aj keď EPP utrpí obrovské straty v Rakúsku a Nemecku (najmä ÖVP v Rakúsku), je pravdepodobné, že získa mandáty v celej EÚ. Vyplýva to z prieskumu z decembra 2023, ktorý len predpovedal, že mandáty získa EPP a ID Group (frakcia okolo Le Penovej, FPÖ, AfD).

Či sa tak stane, sa uvidí. Aktuálny prieskum pre Rakúsko bol zverejnený len tento utorok:

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/20/leyen-wird-nicht-nato-chefin/

  • netajím sa tym, že nenávidím lezbicku zrúdu, plnú podvod a judaštva túto Uršulu hovnovú, a to taktiež, Laššákovej, Dolinovej a jej podobných. všetky sú totižto lezby a odpad sveta. čo od takýto zrúd možno čakať ako je iba podvod a podraz vo všetkom čo robia. lebo ak tieto zrúdy zradili raz, urobia to vždy.