Putin nemal dôvod zabiť Navaľného, ale západ má všetky dôvody klamať

Putin nemal dôvod zabiť Navaľného, ale západ má všetky dôvody klamať

Putin nemal dôvod zabiť Navaľného, ale západ má všetky dôvody klamať 620 330 Doktor

Z pohľadu ruských štátnych záujmov a toho, čo môže priniesť nová vlna informačnej vojny, to načasovanie nemohlo byť horšie.

Piatková smrť Alexeja Navaľného v arktickom väzení, ktorá sa predbežne pripisuje krvnej zrazenine, vyvolala ďalšie globálne kolo protiruskej informačnej vojny. Západní predstavitelia v priebehu niekoľkých minút po zverejnení správ tvrdili, že za jeho smrť je zodpovedný Putin. Ale nemal dôvod ho zabiť, zatiaľ čo Západ má všetky dôvody klamať, že to urobil. Tento článok predstavuje niekoľko argumentov pre tieto vzájomne súvisiace tézy.

Znovuzvolenie Putina

Z pohľadu ruských štátnych záujmov to načasovanie nemohlo byť horšie. O mesiac budú prezidentské voľby a úradujúci prezident by uprednostnil čo najvyššiu volebnú účasť, no teraz môžu niektorí voliči, ktorí by za normálnych okolností voľby nebojkotovali, hlasovanie na protest vynechať. Západ bude predvídateľne interpretovať výslednú nižšiu volebnú účasť ako delegitimizáciu mandátu prezidenta Putina, ak podľa očakávania získa ďalšie funkčné obdobie.

Navyše nepovolené demonštrácie, ktoré sa konali v niektorých ruských mestách na pamiatku Navaľného, viedli orgány činné v trestnom konaní k zatknutiu niektorých účastníkov, čo Západ využije na dosiahnutie vyššie uvedených cieľov. Ani jeden výsledok nepovedie k vážnym nepokojom alebo naruší politický proces v Rusku, ale ich význam spočíva v tom, do akej miery by mohli podporiť protiruskú informačnú vojnu na samotnom Západe.

V tom je bezprostredný význam ich klamstiev, keďže sú zamerané na získanie väčšej podpory pre nedostatok finančnej a vojenskej pomoci Ukrajine. Zatiaľ čo medzi smrťou Navaľného a konfliktom neexistuje žiadna súvislosť, už sa šíri naratív, že poskytnutie ďalšej pomoci je najlepší spôsob, ako naštvať Putina. Z pohľadu Západu je tiež šťastím, že zomrel, keď je západná elita v Mníchove na tohtoročnej bezpečnostnej konferencii, keďže teraz môžu tieto plány ľahko koordinovať.

Tieto argumenty vysvetľujú, prečo prezident Putin nemal dôvod zabiť Navaľného, ​​v neposlednom rade preto, že tento údajný americký agent už bol uväznený, a teda už nepredstavoval hrozbu pre národnú bezpečnosť. Ale Západ má všetky dôvody klamať, že to urobil. Reakcia Západu na tieto udalosti je zjavne pokrytecká, keďže ani len nepozreli, keď Gonzalo Lira zomrel v ukrajinskom väzení začiatkom minulého mesiaca po tom, čo bol zatknutý na základe pochybných obvinení súvisiacich s jeho video blogovaním.

Mučeník Navaľnyj

Navyše, Navaľného presadzovanie islamofóbnych, ultranacionalistických a xenofóbnych názorov v jednom bode jeho kariéry by viedlo k tomu, že bol „zrušený“ ako západný politik podľa moderných „politicky korektných“ štandardov tejto civilizácie, a preto je iróniou, že by mal byť nimi prepustený chválený. Jediný dôvod, prečo to robia, je viesť informačnú vojnu doma aj v zahraničí, aby povzbudili extrémistické prvky a delegitimizovali prezidenta Putina v očiach sveta.

To bola vždy úloha, ktorú mal hrať vo veľkom pláne, najmä po jeho záhadnej otrave v lete 2020. V tom čase sa tvrdilo, že je „nerealistické špekulovať, že Kremeľ chcel zabiť Navaľného“ z podobných dôvodov, aké sú uvedené v tomto článku. O niekoľko mesiacov neskôr bola daná odpoveď na otázku: „Prečo sa Navaľnyj vrátil do tej istej krajiny, ktorá ho údajne chcela zabiť?“ Skrátka, mal by sa stať „politickým mučeníkom“.

„Navaľnyj bol agentom NATO, ale nie všetci neoprávnení demonštranti sú zahraniční zástupcovia,“ ani vtedy, ani dnes. Napriek tomu jeho návrat do krajiny, aby čelil obvineniam z korupcie a vysokému trestu odňatia slobody, o ktorom vedel, že ho čaká, bol vždy zamýšľaný ako prostriedok na povzbudenie extrémistických elementov a delegitimizáciu Putina, a preto mu to jeho kontakty nariadili. Teoreticky mohol odmietnuť, ale buď bol príliš kompromitovaný, alebo príliš radikalizovaný, aby to urobil.

V každom prípade by sa mala pamäť čitateľa osviežiť, aby zdôraznil, že po záhadnej otrave v lete 2020 si ho Rusko mohlo jednoducho nechať v krajine a nechať ho bez akéhokoľvek dôvodu zomrieť v nemocnici. Nemecko by ho naozaj chcelo mŕtveho. Toto pozorovanie posilňuje podozrenie mnohých nezápadných obyvateľov, že incident nebol zbabraným pokusom o atentát, ako tvrdil Západ, ale zahraničnou provokáciou.

V konečnom dôsledku sa samozrejme objavia otázky o načasovaní jeho smrti. Ale nemalo by byť pochýb o tom, že prezident Putin nemal dôvod zabiť Navaľného, ​​zatiaľ čo Západ má všetky dôvody klamať, že to urobil. Ak niečo, načasovanie je z hľadiska ruských štátnych záujmov také zlé, že by sa dalo dokonca odpustiť špekulácie bez dôkazov, prinajmenšom v tomto bode, že do toho bola zapojená cudzia ruka. Vyšetrovanie presne objasní, čo sa stalo, keď bude dokončené.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/17/putin-hat-keinen-grund-nawalny-zu-toeten-aber-der-westen-hat-allen-grund-zu-luegen/