Trudeau plánuje uväzniť kritikikov klímatickej agendy

Trudeau plánuje uväzniť kritikikov klímatickej agendy

Trudeau plánuje uväzniť kritikikov klímatickej agendy 620 330 Doktor

Každý, kto sa pozitívne vyjadrí o fosílnych palivách v Kanade, môže v budúcnosti dostať až dva roky väzenia. Počíta s tým súčasný návrh zákona.

Kanada Justina Trudeaua robí ďalší krok. Bill C-372, známy ako zákon o reklame na fosílne palivá, by kriminalizoval kritikov klimatickej agendy a mohol by mať za následok dva roky väzenia pre týchto Kanaďanov. Návrh zákona bol minulý týždeň predstavený v kanadskom parlamente.

Klimatická kritika je trestná

V súlade s tým by „nevýslovný trestný čin“ vystupovania v mene kanadského ropného a plynárenského priemyslu mohol viesť k trestu odňatia slobody na dva roky. Pokuty môžu dosiahnuť až milión kanadských dolárov. Každý, kto sa vysloví v prospech fosílnych palív namiesto „nulovej čistej energie“, môže čoskoro čeliť prenasledovaniu vlády v Kanade. Novinár Aaron Gunn, ktorý zákon nazýva „najabsurdnejšou legislatívou, akú som kedy v kanadskom parlamente videl“, analyzuje zákon. Určite to pripomína zámery „myšlienkovej polície“ ako v Nemecku. Kým v Nemecku je to „pravicový extrémizmus“, v Kanade sú „klimatické zmeny“ ústrednou témou. Gunn píše:„

V skutočnosti zákon konkrétne zakazuje propagovať pozitívny vplyv kanadských fosílnych palív na ekonomiku, životné prostredie alebo dokonca na zmierenie s pôvodnými obyvateľmi.

Napríklad, ak budete na sociálnych sieťach propagovať prednosti kanadského zemného plynu a jeho potenciál znížiť globálne emisie, vytvoriť tisíce kanadských pracovných miest a posilniť domorodé komunity, mohli by ste byť pokutovaní alebo uväznení podľa tohto návrhu zákona od Trudeau-ovej strany.

Gunn vypočítal, že on sám, ktorý sa roky venuje klimaticky kritickej žurnalistike, by podľa tohto zákona dostal približne 250 rokov podmienečne. Je to „vyšinutý návrh zákona“, ktorý tu predložila Trudeauova strana. Zákon o reklame na fosílne palivá dokonca predstavil jeden z najbližších dôverníkov Justina Trudeaua, Charlie Angus.

Po ostrej kritike Angus tvrdí, že návrh sa vzťahuje „iba“ na ropné spoločnosti, ktoré inzerujú „zavádzajúco“ (t. j. proti klimatickej agende). S týmto sa však novinári nezhodujú. Novinár z Canadian National Post Tristin Hopper nikde nenachádza obmedzenie zákona na korporácie: „Vidím tu, že obyčajní Kanaďania môžu skončiť vo väzení, ak verejne vyhlásia, že napr. Plynovody sú výhodné pre domácich investorov.“

Libertariánska strana Kanady okrem iného ostro kritizovala navrhovaný zákon: „Nie, nemali by sme regulovať, čo ľudia hovoria o fosílnych palivách. Bill C-372 je absurdný, cenzúrny, drakonický a hlúpy.“ Kvôli hlasnej kritike je nepravdepodobné, že zákon prejde presne v Tom znení, ako je momentálne navrhovaný. Najmä prvé návrhy zákonov však často prezradia. V ňom sa zvyčajne dočítate, čo by tí pri moci robili, ako by chceli, keby mohli.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/14/trudeau-plant-inhaftierung-von-klima-kritikern/