Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím L.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím L.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím L. 620 330 Mr Hyde

Ironie: VW uprostřed honby za elektrickým snem omezuje výrobu elektromobilů a zavádí extra směny na spalovací auta

Bez extrémně nepravděpodobného technického zázraku se už několik let zdá nevyhnutelným, že pokus o „násilnou” elektrifikaci automobilové dopravy nedopadne dobře. A nedopadá, jakási katarze na cestě zpět směrem k normálu bude ale očividně velmi bolavá.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ironie-vw-uprostred-honby-za-svym-elektrickym-snem-omezuje-vyrobu-elektromobilu-a-zavadi-extra-smeny-na-vyrobu-spalovacich-aut/

Malá výmena názorov o CO2

Slavný novinář chtěl přejít na elektromobil. Když to nešlo, vzal plug-in hybrid, nakonec se vrátil k dieselu

Tohle je velmi výmluvný vývoj postoje k elektrickým i elektrifikovaným autům, který se odehrával několik let. A velmi připomíná změnu přístupu „Mr. Beana”. Rovněž britský kolega Harry Metcalfe jej navíc velmi obšírně a velmi precizně vysvětluje.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/slavny-novinar-chtel-prejit-na-elektromobil-kdyz-to-neslo-vzal-plug-in-hybrid-nakonec-ale-skoncil-u-dieselu/

Ťažké elektromobily ‘ignorujú‘ zvodidlá. Pretrhnú ich ako nič

Elektromobily sú podstatne ťažšie ako bežné autá. Zvodidlá navrhované pred mnohými rokmi ich už zastaviť nedokážu. Ukázal to nezvyklý crashtest pikapu Rivian R1T, ktorý uskutočnili americkí experti na cestnú bezpečnosť.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/699049-tazke-elektromobily-ignoruju-zvodidla-pretrhnu-ich-ako-nic/

Nezájem o elektromobily donutil odpískat elektrické plány i Jaguar Land Rover, byly přitom od začátku naprosto absurdní

Tak kdo se ještě přidá? I ti největší z „elektrických Hujerů” v posledních týdnech kapitulují pod tíhou nevyhnutelné konfrontace s realitou. Po Fordu se k nim přidal také Jaguar Land Rover. Chybí snad už jen velké vystřízlivění Volkswagenu, ale dejme tomu čas.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/nezajem-o-elektromobily-donutil-odpiskat-elektricke-plany-uz-i-jaguar-land-rover-byly-pritom-od-zacatku-naprosto-absurdni/

Ekoteroristky (ľudovo EKO vagíny) poliali obraz Clauda Moneta – Jar v Múzeu výtvarných umení v Lyone polievkou

  • obraz bol našťastie pod sklom, informuje Le Progrès.

Mercedes otočil. Plán prodávat do roku 2030 jen elektromobily odpískal, teď slibuje pravý opak

Absurdní plány automobilek nabízet jen elektrická auta bez ohledu na to, zda o ně někdo stojí, se hroutí jako domeček z karet. Po Fordu, Jaguaru nebo Land Roveru zapíchl do svých elektrických plánů vidle i Mercedes. Chlapsky se k tomu ale jeho šéf opravdu nepostavil.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/mercedes-otocil-odpiskal-plan-prodavat-do-roku-2030-jen-elektromobily-ted-slibuje-pravy-opak/

Niekoľko zástupcov ekologického hnutia Poslednej generácie v utorok ráno zablokovalo dopravu v rakúskom Innsbrucku

  • tentoraz ale zmenili taktiku a nelepili sa k asfaltu.
  • Klimatickí aktivisti používali takzvané „chodítka“ (drevené rámy, rovnako veľké ako terénne vozidlo). Pomaly prechádzali mestom a svoj pochod ukončili pri budove správy Innsbrucku.

Němci najeli s převratným „dieselem na benzin” Mazdy 100 tisíc km a rozebrali ho na díly. Funguje? A vydrží?

Okolo tohoto motoru bylo kdysi hodně živo, neboť se zdál být způsobem, jak dál zásadně zvýšit efektivitu spalovacích jednotek v době bující elektromobility. Nyní má po dlouhodobém testu Auto Bildu, který o jeho možnostech tradičně říká mnohé.

Detaily: https://www.autoforum.cz/technika/nemci-najeli-prevratnym-dieselem-na-benzin-mazda-100-tisic-km-a-rozebrali-ho-na-dily-funguje-a-vydrzi/

Čo robiť, keď sa elektromobil pokazí? Likvidácia je drahá, výmena batérie ešte drahšia

Elektromobily sa pomaly stávajú bežnou súčasťou našich ciest. Lenže okrem najčastejších otázok o cenách a možnostiach nabíjania sa vynára aj množstvo ďalších.

Čo bude s autom a s trakčným akumulátorom, keď sa pokazí, havaruje alebo jednoducho doslúži? Ako je to so zárukou a koľko by stála výmena akumulátora?

Detaily: https://auto.sme.sk/c/23279982/co-s-elektromobilom-a-hybridom-ked-sa-pokazi-alebo-havaruje.html

Ford před 2 roky založil „garážový tým”, který měl zajistit průlom v elektromobilitě. Nedosáhl ničeho a za další rok to jistě nezmění

I v záplavě zpráv o naivitě automobilek v očekávání růžové elektrické budoucnosti se tato vyjímá jako zcela mimořádná. Jak Ford mohl a dál může čekat, že problém, který dekády nedokážou vyřešit celé týmy špičkových vědců, vyřeší pár nadšených techniků ve volném čase?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-pred-2-lety-zalozil-garazovy-tym-ktery-mel-dosahnout-prulomu-v-elektromobilite-nedosahl-niceho-a-za-dalsi-rok-to-jiste-nezmeni/

Hyundai Ioniq 5, rok výroby 2022, predajca v Kanade účtuje za výmenu batérie 65tis CAD (45tis eur)

Záruka na batériu je neplatná pretože pri prejazde prekážky na ceste bol poškrabaný kryt batérie, čo „mohlo“ poškodiť batériu.

Elektromobily sa bez dotácií nepredávajú. Na nabíjanie treba 3 hodiny. Skutočne?

Elektromobilita sa z času na čas dostáva aj do masmédií. V tomto prípade nemáme na mysli reklamy, ale klasické reportáže, ktoré sa napríklad snažia prezentovať aktuálny stav elektromobility na Slovensku.

Detaily: https://www.mojelektromobil.sk/elektromobily-sa-bez-dotacii-nepredavaju-na-nabijanie-treba-3-hodiny/

Pre rozvoj elektromobility na Slovensku je treba pomôcť nielen výrobcom, ale aj kupujúcim

Pre rozvoj elektromobility na Slovensku je potrebné podporiť tak výrobcov automobilov ako aj tých, ktorí si bezemisné vozidlá budú kupovať, teda firmy a jednotlivcov. Takúto výzvu adresujú vláde zástupcovia združení a organizácií pôsobiacich v sektoroch automobilového priemyslu a dopravy. Ideálnou príležitosťou by podľa nich bolo urýchlené zavedenie programov, ktoré sú už dnes schválené v Akčnom pláne pre rozvoj elektromobility.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/auta-pre-rozvoj-elektromobility-slovensku-je-treba-pomoct-nielen-vyrobcom-ale-aj-kupujucim

S dotáciami na elektromobily počíta aj aktualizovaný plán podpory e-mobility v SR

Zdá sa, že sa začínajú hýbať veci okolo štátnej podpory elektromobility na Slovensku. Aktuálne bol totiž na prerokovanie predložený návrh/dokument „Revízia Akčného plánu rozvoja elektromobility v Slovenskej republike (2024)“. Ten pritom počíta aj s dotovaním elektromobilov či národnou sieťou ultrarýchlych nabíjacích staníc.

Detaily: https://www.teslamagazin.sk/dotacie-na-elektromobily-slovensko-aktualizacia/