Donald Trump bude budúcim prezidentom

Donald Trump bude budúcim prezidentom

Donald Trump bude budúcim prezidentom 620 330 Doktor

Donald Trump bude budúcim prezidentom – a svet by mal byť za to vďačný

Republikánsky kandidát na prezidenta a bývalý prezident Donald Trump sa pripravuje vystúpiť na pódium počas predvolebného zhromaždenia v Rochesteri Opera House 21. januára 2024 v štáte New Hampshire. (Foto: Chip Somodevilla/Getty Images)

Rozsiahle preskúmanie popredných západoeurópskych médií zo Severnej Ameriky so znepokojujúcou jasnosťou odhaľuje, že Európa nerozumie prakticky ničomu z americkej politiky. Ako veterán viac ako 20 rokov Bilderbergu a Trilaterálnej komisie a iných transatlantických stretnutí významných a vplyvných ľudí zo všetkých krajín západnej Európy a Severnej Ameriky a cirkusov Davos som urobil to málo, čo som mohol, aby sa Spojené štáty stali pre Európanov zrozumiteľnejšie. To, že Trumpova éra pozdvihla toto nepochopenie na najvyšší bod, možno nie je úplne prekvapujúce, najmä preto, že mnohí Američania – a takmer všetci Američania známi Európanom – nechápali, ako bol Trump zvolený za prezidenta v roku 2016.

Rast príjmu na obyvateľa v USA klesol zo 4,5 percenta ročne v posledných šiestich Reaganových rokoch na 3 percentá za prezidenta Clintona, 2 percentá za Georgea W. Busha a jedno percento za Obamove roky. Do roku 2016 mala polovica Američanov stagnujúce reálne príjmy od Clintonovej éry. V takej peňažnej spoločnosti, akou sú Spojené štáty, budú politické dôsledky takejto trajektórie pravdepodobne fatálne.

Základnou politickou realitou Ameriky je, že je to džungľa, čo je jej sila aj slabosť. Amerika Walta Disneyho a Normana Rockwella a starej mamy Mojžišovej existuje, ale je to v podstate len fasáda, a tak isto aj severovýchodné a kalifornské zariadenia, ktoré Európania poznajú, okrem prípadu, keď vyprodukujú politického vodcu veľkej virtuozity, ako je Franklin D. Roosevelt alebo Ronald Reagan.

Táto nesentimentálna a inštinktívna kultúra sily a meritokratického/darwinovského úspechu vytvára obrovskú konkurencieschopnosť, mimoriadne vysokú úroveň úspechov v takmer každej oblasti a umožnila Spojeným štátom už viac ako storočie fungovať v takom rozsahu, aký si svet nepredstavoval.

Ale aj to zbytočne a brutálne melie milióny ľudí na prášok, ktorí si v tak bohatej krajine zaslúžia niečo lepšie. Ako všetky džungle, aj Spojené štáty sú v neustálom kvasení a nepokoji a ich najvplyvnejší obyvatelia sú ľudským ekvivalentom veľkých mačiek a najväčších hadov.

Donald Trump neustále robil prieskumy počas desaťročí a svoju oficiálnu stranícku prislušnosť zmenil sedemkrát za 13 rokov a čakal na príležitosť otestovať svoju teóriu, že by mohol získať najvyšší úrad v krajine spojením veľkých celebrít a schopnosti hodnoverne sa reprezentovať ako priemerný Američan, šampión v boji proti rôznym elitám s dôveryhodnosťou, ktorú si zarobil zarábaním miliárd dolárov v extrémne tvrdých odvetviach a tým, že sa stal fenomenálnou televíznou osobnosťou, ktorá viedla svoj hlavný vysielací čas každý týždeň po dobu 14 rokov. Stal sa populárnym kapitalistom aj osobnosťou šoubiznisu.

Krikľavý a nevýslovný hucksterizmus, akou bola väčšina jeho viac medializovaných škandálov, karikatúra škaredého Američana, akou bol častokrát, jeho úspešná aplikácia tohto politického vzorca z neho robí najdokonalejšieho človeka v jeho kariére pred inauguráciou všetkých ostatných amerických prezidentov okrem tých. ktorí zásadne prispeli k založeniu krajiny a jej inštitúcií (Washington, Jefferson, Madison), tí, ktorí víťazne velili veľkým armádam v spravodlivých vojnách (Grant a Eisenhower), a možno Herbert Hoover za svoju nápomocnú prácu v Európe počas a po svetovej vojne, a za vybudovanie celosvetovej strojárskej spoločnosti.

Len asi polovica Američanov a veľmi málo cudzincov chápe, že vo voľbách v roku 2020 bolo rozoslaných 81 miliónov nevyžiadaných hlasovacích lístkov menám na zastaraných zoznamoch voličov. Mnoho miliónov hlasovacích lístkov nebolo overiteľných, prešli neznámymi rukami a po skončení formálnych volieb boli vhodené bez oficiálnej kontroly do schránok. Ak by sa v Pensylvánii a dvoch ďalších štátoch prehodilo 50 000 hlasov, Trump by vyhral vo volebnom kolégiu, čo bolo predmetom jeho sťažnosti 6. januára 2021, keď neurobil absolútne nič, čím by podnecoval alebo podporoval násilie.

Skutočnosť, že súdy odmietli vypočuť niektorú z 19 ústavných sťažností na zmeny hlasovania a sčítania hlasov a že národné politické médiá zablokovali zbrane, aby vyhlásili akúkoľvek sťažnosť Trumpa na voľby v roku 2020 za „lož“, inšpirovala jeho a jeho desiatky miliónov nasledovníkov s nesmiernym a spravodlivým odhodlaním.

Voliči si teraz pamätajú, že Trump ukončil nezamestnanosť, nelegálne prisťahovalectvo, dovoz ropy, severokórejské provokácie svojich susedov, znížil dane pre 83 percent Američanov bez inflácie, znížil mieru kriminality a urobil dôležitý pokrok smerom ku komplexnému urovnaniu situácie na Blízkom východe. .

Viac Američanov je zdesených spolitizovanou korupciou justičného systému a spravodajských služieb ako z nezmyslu o tajnej dohode medzi Ruskom a Trumpom, než z Trumpovej osobnosti, ktorá je v každom prípade často dosť osviežujúca a oveľa menej skľučujúca, keď je smoliar, ktorý bojuje proti fake news a legálnej šikane ako novoprijatý, nekvalifikovaný politický chvastúň. Bidenova administratíva je skazou v každej významnej politickej oblasti, ktorá kombinuje extravagantný socializmus senátora Bernieho Sandersa s polostarším, s lepkavými prstami, vychýreným politickým traktorom s takmer nepochopiteľnou figúrkou prezidenta.

Ak sa nestane niečo nepredvídateľné, je Donald Trump na zrýchľujúcej sa ceste k jasnému víťazstvu a Amerika a svet budú s ním omnoho lepšie.

Zdroj: https://brusselssignal.eu/2024/02/donald-trump-will-be-the-next-president-and-the-world-should-be-thankful-for-it/

  • škoda len, že nieje spomenutá skutočná podstata tohoto Kreténa Trumpa. Tu je poukázané, akoby bol mierotvorec a všetko s nim je v poriadku. No hnus, ktorí z tohoto Kreténa Trumpa a jeho poskoka Calsona skutočne vzíde, bude riadnou lekciou pre svet.
    Nie že by som nemohol oponovať, tomuto článku, ale je nutné aby každý narazil na svojich, predpojatych bludoch.