Štúdia Pentagonu: bio a high-tech vojna pred nami

Štúdia Pentagonu: bio a high-tech vojna pred nami

Štúdia Pentagonu: bio a high-tech vojna pred nami 620 330 Doktor

Štúdia financovaná americkým ministerstvom obrany poskytuje hlboký pohľad na vojenské plánovanie pre nadchádzajúcu vojnu.

Názov nového dokumentu, ktorý pochádza od neslávne známej korporácie Rand a je financovaný Pentagonom, by sotva mohol byť jasnejší: „Plagues, Cyborgs and Super Soldiers: The Human Realm of War “. Výskum však nemyslí na scenáre pre rok 2050, ide o vojnu v tomto desaťročí. Vojna sa rýchlo mení.

Biowar

Okolo roku 2028, kedy v Juhočínskom mori vypukne „SARS-CoV-3“ a zasiahne americkú tichomorskú flotilu. Ľudia očakávajú „novú pandémiu“ a Čína zrazu vojensky zasahuje na Taiwane, pretože krajina je „očividne imúnna“ voči novému vírusu. Ako napríklad scenár na ôsmej strane 42-stranovej správy.

Čo presne o tom hovorí správa:

„Môže to znieť ako sci-fi, ale nie je to pritiahnuté za vlasy. Stále nie je jasné, či genetické manipulácie, ako napr Pri vzniku SARS-CoV-2 mohli zohrať úlohu niektoré faktory, ako napríklad výskum gain of function alebo náhodný únik z laboratória, ale vďaka pokroku v biotechnológii môže koronavírusy alebo iné patogeny ktoré produkujú, a ktoré unikajú imunite predchádzajúcimi infekciami alebo očkovaním, ľahko odhaliť každé vhodne vyškolené a vybavené laboratórium.

Takže sa pripravujete na biologickú vojnu – a ste v tom dosť otvorene. Správa tiež skúma otázku, ako genetická technológia, látky mRNA, digitalizácia a transhumanizmus (mozgový RFID čip) zmenia vojny v budúcnosti. Správa bola zverejnená v januári 2024 a novinár Lee Fang ako prvý informoval o vyšetrovaní minulý týždeň.

Vyšetrovanie by sa malo brať vážne: „Vidíme vznikajúcu zložitú, vysoko nebezpečnú krajinu, v ktorej budú budúce vojny viesť ľudia ovládajúci sofistikované stroje pomocou mysle a synteticky skonštruované genómové pliagy ochromujúce americkú vojensko-priemyselnú základňu,“ píše vedec pracujúci pre Impérium USA.

Detailne sú analyzované technologické možnosti Číny a USA v oblasti biotechnológie a mozgových technológií. Zdôrazňuje predchádzajúce správy o čínskom výskume „genetických zbraní špecifických pre etnické skupiny“ a „údajných zbraní na kontrolu mozgu“. Netreba však úplne zabúdať, že vojenský výskum vedený USA prebieha v prísnom utajení, takže sa dá určite predpokladať, že takéto programy existujú aj doma. Rusko slávne obviňuje Spojené štáty z vykonávania takéhoto výskumu na Ukrajine.

Špionážna technika

Príklad, o ktorých scenároch sa stále uvažuje:

Jedna myšlienková hra sa zaoberá „vzdialenou budúcnosťou“, v ktorej sa starší kongresmani zúfalo snažia udržať si svoju moc, a preto „tajne inštalujú najmodernejšie zariadenia rozhrania mozog-počítač“. Tieto zariadenia, ktoré v tomto scenári často používajú bohatí seniori, spočiatku pomáhajú senátorom získať späť mobilitu a reč po rokoch výrazného poklesu ich kognitívnych schopností. Keď však mozgové implantáty začnú zlyhávať, čo vedie k nevyspytateľnému a agresívnemu správaniu, zahraniční spojenci sa začnú od Spojených štátov dištancovať, čím ohrozia národnú bezpečnosť.

Zraniteľnosť takýchto nových technológií by mohla byť zneužitá na „spôsobenie strachu, zmätku alebo hnevu.“ Okrem toho autori varujú pred možnosťou, že vládni zamestnanci nahradia svoje prirodzené očné šošovky umelými šošovkami, ktoré obsahujú malé kamery pripojené k mikropamäti. Malé kamery mohli zbierať tajné informácie a odovzdávať ich zahraničným protivníkom.

Závery, ku ktorým správa dospela, sú pozoruhodné. Napríklad tvrdia, že globálne dohody o biologických zbraniach nie sú praktické a namiesto toho požadujú špecifické bilaterálne dohody na reguláciu výskumu v biolaboratóriách. Bilaterálna spolupráca – ako napríklad tá s Čínou vo Wu-chane – by mala byť rozpustená, pokiaľ sa USA a Čína nedohodnú na bilaterálnej dohode o kontrole biologických zbraní, čo sa zdá nepravdepodobné.

Okrem toho je kritizované zrušenie požiadavky na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v americkej armáde – zákonodarcovia sú vyzvaní, aby odolali „antivakcinačnému populizmu“ s cieľom zabezpečiť vojenskú pripravenosť.

Autori tiež požadujú, aby politickí činitelia presadzovali sankcie voči akejkoľvek zahraničnej organizácii, ktorá zneužíva biotechnológiu. Čo ak sú to však samotné USA, ktoré tieto technológie zneužívajú?

Ľudia zrejme uvažujú v zmysle obvyklých dvojitých štandardov. Je to preto, že správa vyzýva Pentagon, aby zvážil použitie genetického testovania na nájdenie kvalifikovaných regrútov a na vypracovanie jasných plánov na integráciu bojových schopností biologických zbraní, podobne ako sa to v posledných rokoch urobilo so schopnosťami kybernetického a informačného boja. Takže by ste mohli povedať: Iba USA môžu praktizovať biologickú vojnu.

Lee Fang opakuje dôležitosť správy:

„Vládne správy, ako je tento dokument Pentagonu, poskytujú verejnosti dôležitý pohľad na budúce plány ministerstva obrany a môžu ovplyvniť smerovanie technologického pokroku a verejnej politiky.“

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/30/pentagon-studie-bio-und-hightech-krieg-voraus/