Pestovanie vlastnej zeleniny je zlé pre planétu

Pestovanie vlastnej zeleniny je zlé pre planétu

Pestovanie vlastnej zeleniny je zlé pre planétu 620 330 Doktor

Ďalší očividný krok v pláne kontrolovať naše jedlo

Už ste niekedy urobili predpoveď a priali ste si, aby ste ju zaznamenali?

Minulý týždeň v telefonickom rozhovore s členom rodiny náhodou spomenuli pestovanie vlastnej zeleniny a ja som odpovedal: „Užite si to, kým môžete, čoskoro začnú tvrdiť, že to spôsobuje klimatické zmeny.“

Doslova o štyri dni neskôr …

Zdá sa, že nová štúdia z University of Michigan zistila, že „mestské záhradníctvo“ je 5 (alebo možno 6 , nie sú si istí) krát horšie pre životné prostredie ako „konvenčné plodiny“.

Neviem ako to vypočítali a je to vlastne jedno. Ak si prečítate obsah článkov, dokonca sa hovorí, že sa to na niektorých miestach vzťahuje len na niektoré druhy zeleniny a všetko závisí od toho, ako je poskladaná „infraštruktúra“.

O detaily nejde. Ide o ďalšiu zbraň vo vojne proti potravinám. Viac regulácie, viac komercializácie, menej slobody, to všetko v mene „boja proti klimatickým zmenám“.

A ak pochybujete, že je to tu agendou, pozrite sa na celý počet vládnych výskumných agentúr, ktoré „podporili“ výskumný projekt:

Podporu projektu poskytli Rada pre ekonomický a sociálny výskum Spojeného kráľovstva, nemecké federálne ministerstvo školstva a výskumu, Francúzska národná výskumná agentúra, americká národná vedecká nadácia, poľské Národné vedecké centrum a program Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 202.

Je to celkom zrejmý prípad potreby štúdia na podporu pozície, odchodu a nákupu.

Toto je jeden z tých príbehov, ktorý existuje len preto, aby bol titulkom, takže nejaký učenec ho môže citovať v nejakom politickom paneli v hlavnom vysielacom čase a začať rozhovor o „regulácii“.

Keďže sme začali s predpoveďou, skončíme ďalšou: Toto je len prvý krok a nemusíte dávať obzvlášť veľký pozor, aby ste videli, odkiaľ vietor fúka.

Nikdy neznemožnia pestovanie vlastnej zeleniny, len to budú robiť čoraz ťažšie.

Začne to licenciami na účely bezpečnosti potravín alebo také niečo. Možno, že prepuknutie choroby bude spojené s tým, že ľudia budú zdieľať jedlo zo svojich prídelov.

Licencie budú čoraz drahšie a budú spojené s obmedzeniami. Budete môcť používať iba semená od konkrétnych schválených predajcov, semená GMO rastlín, ktoré „zmierňujú vplyv zmeny klímy“. Tieto semená budú pravdepodobne „semená terminátora“, čo znamená, že v druhej generácii sú sterilné.

A týmto spôsobom už pestovanie vlastnej zeleniny nebude individuálnou a nezávislou skúsenosťou, ale len ďalšou firemnou predplatenou službou.

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/01/24/growing-your-own-vegetables-is-bad-for-the-planet/