V Davose je zima – zamyslenie

V Davose je zima – zamyslenie

V Davose je zima – zamyslenie 620 330 Doktor

No, Pán Boh nám pomáhaj – bohovia Mount Davos sa opäť stretávajú. Teraz sme na Wefcon2. Utekaj! Utekaj!

Ale to som odbočil.
Nie…

Pozrime sa teda na to s otvorenou mysľou, aby sme my, búčiace stádo, mali nejakú predstavu o tom, ako sa tento nový rok vyvinie. Viem, že sa zdá, že chcú oživiť „dôveru“ v širokej verejnosti. Je to vrchol ich agendy. Teraz sa nesmej. Vieme (ale oni nie), že v prvom rade nikdy nemali našu dôveru.

Ako by mohli mať dôveru?

V čase, keď väčšina z nás prišla na to, kto sú, už boli nedôveryhodní. Chudáci diabli. Opäť sa ženú za svojimi bludmi. Kto sme však, aby sme im odopierali, aké malé kúsky šťastia môžu nazbierať? Naozaj chcú, aby sme im dôverovali.

Hahahahahahaha… ach drahý… poďme ďalej?

Koniec koncov, ako ľudské bytosti sa môžme môžeme hystericky smiať . Skúsme nebyť cynickí. Alebo aspoň cynickejší.

Po prvé, pokiaľ ide o dôveru a rešpekt, budeme potrebovať vedieť, čo budú jesť. To je vždy na prvom mieste. Bude to kriketový kaviár alebo hovädzie mäso Kobe za 300 dolárov za libru? Na výrobu jednej libry je potrebných strašne veľa cvrčkov, takže mám podozrenie, že majú rovnakú cenu, a tak nás daňovníkov bude stáť čokoľvek, čo zjedia, dosť veľa.

Môžeme len dúfať, že ak už nič iné, vyberú si spoločensky prijateľné menu. A ak chcú našu dôveru, idú príkladom, vypijú kakao zo švábov a hníd a zjedia napodobeninu hovädzieho chrobáka s prílohou hranolčekov. Na kameru. Naživo. Ak chcú našu dôveru…

Druhá vec je, koľko súkromných lietadiel a limuzín používajú na to, aby opäť prekonali úroveň CO2 na planéte? Minulý rok to bolo neskutočne žalostné číslo a nebol to pre nich dobrý pohľad. Napriek tomu sa snažili a „priviezli“ autobusy. Podriadení elity s drsným úškrnom boli skutočne videní, ako nemotorne vystupujú z autobusov, akoby nevedeli, čo do pekla robia. (Čo, samozrejme, pravdepodobne neurobili.)

Neviem, či tie autobusy boli v skutočnosti elektrické alebo nie. Pravdepodobne nie. V Davose je zima. A Minneapolis, Edmonton a niektoré miesta v Austrálii vedia všetko o tom, ako autobusy s elektrickým pohonom nefungujú v mrazoch. Po utratení miliónov narazili na tvrdú realitu, než to zistili. Nás daňovníkov to určite rozplakalo. Napriek tomu musíte povedať, že sa snažili. Zlyhali v celkom základnom teste ako v tom, kto by preboha nepredpokladal chladné počasie? Myslím to naozaj! Zamotáva to myseľ! Naozaj!!!!

Ale… viete, každý robí chyby. Za snahu im musíme dať nejaký potlesk. Medzitým, tí veľkí, vodcovia, mali svoje limuzíny s tmavými sklami, ktoré boli pravdepodobne namieste ako ochrana pred bučiacim stádom, ktoré sa na nich chystalo. Potrebujú odstrániť ten odtieň. Za tónovanými sklami je ťažké niekomu dôverovať. Som si istý, že to pre nás radi urobia. A presne koľko bezpečnostných pracovníkov skutočne potrebujú? Preboha!

Museli nahnevať strašne veľa ľudí, aby potrebovali takú úroveň bezpečnosti, ktorá sťažuje komukoľvek z nás veriť vo všetku tú dobrotu, v ktorú chcú, aby sme verili. Zbavte sa všetkého toho tajomstva a bezpečnosti! Ak chcú našu dôveru…

Ďalej budeme chcieť vedieť, koľko prostitútok prilákali na podujatie? To je dôvod, prečo sa v skutočnosti musia stretnúť osobne a nie robiť všetky tieto stretnutia s technológiou zoomu, čím zachránia planétu pred ich súkromnými lietadlami, ktoré zabíjajú klímu. Sex s cudzou osobou na internete jednoducho nemá rovnaký účinok ako šantenie so skutočnou osobou, však?

Nie sú to najpopulárnejší ľudia na svete, tieto typy na WEF, takže to tu pravdepodobne môžeme skrátiť – kto iný by s nimi spal? Musia to dostať tam, kde to môžu dostať. To však znamená, že nás musia uistiť, že nevyužívajú neplnoleté prostitútky, vyplácajú prostitútkam spravodlivú mzdu a v skutočnosti informovali svojich manželov a manželky o svojich zámeroch v Davose, aby sme nemuseli absolvovať celú tú únavnú rozvodovú publicitu, a že v skutočnosti nepoužívajú peniaze daňovníkov na žiadne z týchto podvodov. Ak chcú našu dôveru…

Koľko fliaš šampanského budú mať k dispozícii na nočné párty? Toto sú merateľné ciele, aby sa verejnosť uistila, koľko skazy si na nás vynúti v budúcom roku a či im máme dôverovať alebo nie. Vieme, že WEF v minulom roku na vlastné konto splnilo približne len 18 % svojich cieľov. Tento rok sa budú peniť, fučať a zúfalo sa budú snažiť splniť svoje ciele. Nastávajúca svetová vojna, finančný krach a potenciálne hladomory a choroby nemusia stačiť. Budú musieť prísť s úplne novou sériou hrôz.

Snáď nás nevystrašia? Možno si vymenia úlohy, prestanú sa snažiť ovládať celý svet a namiesto toho sa pokúsia zabaviť nás… Klaus spieva a tancuje pri jazde na štyroch jazdcoch z Apokalypsy so svojimi kultovými členmi, ktorí kopú do kohosi „zabi.. skurvený rapový song“. “ Neviem… Ale ak chcú, aby sme im teraz verili, budú musieť urobiť všetko pre to… Po tom, čo urobili. A určite musia prestať robiť to, čo robia. Nie zdvojnásobiť to preboha.

A keď už o tom hovorím… Chápem, že pán Gore, alias sám pán Green, odstupuje. Nie. Nie. NIKTO z týchto ľudí z Davosu nemôže odstúpiť. NIE. NIE NIKDY! Budú musieť túto vec dotiahnuť až do trpkého konca s nami ostatnými. Po zverejnení tohto všetkého sa v žiadnom prípade nemôžu dostať do svojich exotických bunkrov. Ich zeleň je v očiach verejnosti doživotným trestom. To by malo byťvsetko. Ak chcú našu dôveru…

Tiež si nie som istý, prečo je toľko článkov a kanálov venovaných téme hľadania šťastia, keď už vieme, a odznelo to WEF: Nebudeme nič vlastniť a budeme šťastní. Takže tak. Odovzdajte všetko štátu a my sa môžeme veselo motať, pretože sa o nás postarajú.

Historicky to nikdy nefungovalo, ale odkedy záleží na histórii? Dokonca aj americká ústava sľubovala ľuďom iba „hľadanie šťastia“.

Ale títo chlapci – majú správnu odpoveď?

A keď už hovoríme o šťastí, tu je song, ktorý vás rozveselí:

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/01/19/its-cold-in-davos/