Smiať sa alebo plakať?

Smiať sa alebo plakať?

Smiať sa alebo plakať? 620 330 Doktor

Smiať sa alebo plakať? Kanonizácia egomanického mizantropa a vraha demokracie na WEF v Davose.

Volodymyr Zelenskyj má prejav na WEF 2024 v Davose. (Snímka obrazovky z videa Phoenix)

Volodymyr Zelenskyj má prejav na WEF 2024 v Davose. (Snímka obrazovky z videa Phoenix)

Najvyšší politici na WEF v Davose hovoria o mierovom pláne pre vojnu na Ukrajine za potlesku takmer 3000 superboháčov z celého sveta – so Zelenským, ale bez Ruska pri stole. Sotva niekoho vo švajčiarskych horách zaujímalo, že Zelenskyj zrušil prezidentské voľby na Ukrajine, ktoré sa majú uskutočniť v marci 2024 – chce zostať jediným vládcom Ukrajiny podľa stanného práva – a dekrétom zakázal mierové rokovania s Putinom . Už samotný Zelenského mierový plán ukazuje, že žije ďaleko od reality a je pripravený obetovať ďalšie státisíce ukrajinských životov bez akejkoľvek vyhliadky na víťazstvo.

Stačí sa bližšie pozrieť na Zelenského 10-bodový mierový plán, aby ste videli, že „mierom“ znamená totálnu porážku Ruska, čo je ďaleko od reality. Čoraz viac vojenských expertov nielen v Nemecku, ale už aj vo vedení NATO a v USA poukazuje na to, že takzvaná protiofenzíva Ukrajiny úplne zlyhala a vojenské víťazstvo Ukrajiny nad Ruskom už nemožno očakávať.

Zelenského takzvaný mierový plán – zverejnený na webovej stránke ukrajinskej vlády – vyzerá takto:

1. Radiačná ochrana a jadrová bezpečnosť so zameraním na obnovenie bezpečnosti v okolí najväčšej európskej jadrovej elektrárne Záporoží na Ukrajine, ktorá je v súčasnosti okupovaná Ruskom.
2. Potravinová bezpečnosť vrátane ochrany a zabezpečenia vývozu obilnín z Ukrajiny do najchudobnejších krajín sveta.
3. Energetická bezpečnosť so zameraním na kontrolu cien ruských energetických zdrojov a pomoc Ukrajine pri obnove jej elektrickej infraštruktúry, z ktorej polovica bola poškodená ruskými útokmi.
4. Prepustenie všetkých zajatcov a deportovaných, vrátane vojnových zajatcov a detí deportovaných do Ruska.
5. Obnovenie územnej celistvosti Ukrajiny a opätovné potvrdenie Ruska v súlade s Chartou OSN, ktorá je podľa Zelenského „nevyjednávateľná“.
6. Stiahnutie ruských vojsk a zastavenie bojov, obnovenie štátnych hraníc Ukrajiny s Ruskom.
7. Spravodlivosť vrátane zriadenia osobitného tribunálu na stíhanie ruských vojnových zločinov.
8. Prevencia ekocídy, potrebná ochrana životného prostredia s dôrazom na odmínovanie a obnovu úpravní vôd.
9. Zabrániť eskalácii konfliktu a vybudovať bezpečnostnú architektúru v euroatlantickom priestore vrátane záruk pre Ukrajinu.
10. Potvrdenie o ukončení vojny vrátane dokumentu podpísaného zúčastnenými stranami.

Stačí sa pozrieť na body 5 a 6: obnovenie hraníc Ukrajiny s Ruskom. Krym už nikdy nebude súčasťou ukrajinského štátu, o to sa starajú nielen ruské jednotky, ale aj obyvatelia Krymu. Každý, kto bol na Kryme pred a po roku 2014, vie, že drvivá väčšina obyvateľov Krymu sa chcela v roku 2014 zjednotiť s Ruskom! Referendum na jar 2014 to ukázalo veľmi jasne – bez tlaku zo strany Ruska a bez ozbrojených síl. A po tom, čo Angela Merkelová a François Hollande priznali, že súhlasili len s tým, že „Minsk II“ poskytne Ukrajine čas na ďalšie vojenské vyzbrojenie, Donbass, Doneck a Luhansk tiež ostanú ruským územím. Aj tam to chce väčšina obyvateľov.

Zelenského takzvaný 10-bodový mierový plán zodpovedá bezpodmienečnej kapitulácii zo strany Ruska – a Rusko s tým nemá absolútne žiadny dôvod súhlasiť, najmä vzhľadom na súčasnú vojenskú situáciu. Zelenského verejné vystúpenie v Berne a Davose je výsledkom jeho gigantického precenenia. A spôsob, akým sa o tom informuje v mainstreamových médiách, je priam smiešny a ukazuje na katastrofálnu neznalosť reálnej situácie na Ukrajine.

Rusko dalo jasne najavo, že výzvy na rokovania sú zbytočné, pokiaľ Západ zásobuje Ukrajinu zbraňami. Táto požiadavka je absolútne pochopiteľná, pretože ukazuje absurdný dvojaký meter zo strany Západu – vrátane Švajčiarska – dodávať vojnové zbrane a muníciu Ukrajine a zároveň žiadať mierové rozhovory. Ak Švajčiarsko, ako to oznámila jeho vláda v Davose, má v úmysle hrať sprostredkovateľskú úlohu v ukrajinskej zástupnej vojne medzi USA a Ruskom, potom musí opustiť súčasnú politiku zbližovania s NATO, ktorú EÚ fatálne prijala, zastaviť sankcie uvalené na Rusko a čestne sa vrátiť k neutralite. Potom má reálnu šancu splniť sprostredkovateľskú úlohu, ktorú si želajú obe strany, ako to bolo úspešne praktizované v mnohých konfliktoch v rôznych regiónoch sveta za posledné desaťročia.

PS: V rozhovore pre ktorý zverejnil NZZ , Zelensky opäť hovorí: „Myslím si, že sme vytvorili dobrý základ s mierovým vzorcom a upevnili sme ho štyrmi stretnutiami na úrovni poradcov pre národnú bezpečnosť.“ Tým opäť potvrdzuje svoj odstup od reality. Jeho vlastný mierový vzorec, ktorý sa rovná bezpodmienečnej kapitulácii Ruska, je úplný nezmysel. NATO a Ukrajina úzko spolupracovali na vyprovokovaní ruského útoku a ani západné mainstreamové médiá to nemôžu zamiesť pod koberec.

Zdroj: https://globalbridge.ch/lachen-oder-weinen-die-heiligsprechung-eines-egomanen-menschenveraechters-und-demokratie-killers-am-wef-in-davos/