Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XLI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XLI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XLI. 620 330 Mr Hyde

Drahé darčeky pre ekologických aktivistov-zločincov

V Nemecku začali proti ekologickým aktivistom bojovať a vyúčtovali im 740-tisíc eur.

„Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa a jej dcérske spoločnosti vyčíslili straty z činnosti ekologických aktivistov, ktorí sa lepili na pristávacie dráhy, a požadovali náhradu škôd vo výške 740-tisíc eur. Nemecká vláda túto požiadavku podporila a začala diskutovať o sprísnení legislatívy, aby sa podobné incidenty neopakovali.

„Blokovanie prístavov na prerušenie letov ďaleko presahuje rámec legitímneho protestu. Už to nie sú drobné zločiny. Ľudia sú ohrození a už boli spôsobené značné ekonomické škody,“ komentoval požiadavky aerolínií šéf nemeckého ministerstva dopravy Volker Wissing.“

Zrušené německé dotace na elektromobily začali výrobci v obavách vyplácet ze svého, nic jiného jim nezbývá

Na první pohled to může vypadat jako vítězství, neboť nižší ceny zůstanou i bez přerozdělování. Jenže tak to reálně není – automobilky to budou dělat jen dočasně, aby nemusely platit pokuty za nadlimitní emise. A navíc je třeba se ptát, jak moc reálné jejich slevy jsou, když ta samá skladová auta nabízí ještě zásadně levněji.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/zrusene-nemecke-dotace-na-elektromobily-zacali-vyrobci-v-obavach-vyplacet-ze-sveho-nic-jineho-jim-ani-nezbyva/

Kupujte si ekologické elektromobily!

Aby mohli jazdiť, je potrebné v konečnom dôsledku spáliť (s prihliadnutím na straty pri prenose energie cez drôty z tepelnej elektrárne až po spotrebiteľa) viac paliva ako bežné auto.

A je tiež pravda, že pri požiari ,,ekologického elektromobilu“ nie je šanca ho uhasiť až kým z neho nezostane prakticky nič.

Skoro polovina dealerů značky raději úplně zavře, než aby prodávali jen elektromobily

Existuje výmluvnější statistika ukazující, jak moc odtržené od reality jsou automobilky s představou, že začnou nabízet jen elektrické modely a bude to skvělé? Buick dnes prodává pouze spalovací auta a brzy má „přepnout” jen na ta elektrická. Půlka dealerů je přesvědčena, že to nebude fungovat.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/temer-polovina-dealeru-znacky-radeji-uplne-zavre-nez-aby-prodavali-jen-elektromobily/

Britskí prevádzkovatelia sietí sú zúfalí: veterné a solárne elektrárne dodávajú v zime sotva osminu dopytu

Európa má postupne prechádzať na úplne nespoľahlivé zdroje energie, čo logicky povedie k deindustrializácii a black outom. Mnohé krajiny sú už dosť vopred, takže akonáhle nastúpi zima, začínajú zisťovať, kam vedie zelená agenda.

Je naivné sa domnievať, že vietor a slnko stačí na zásobovanie zeme elektrinou. Vo Veľkej Británii sa ľudia pýtajú, ako to skončí. Pretože teraz v zime sa „obnoviteľné zdroje“ podieľajú na celkovej výrobe elektriny len asi jednou osminou.

Národný prevádzkovateľ siete chce dokonca vyplácať domácnostiam peniaze, pokiaľ večer nebudú používať elektrinu.

Detaily: https://report24.news/britische-netzbetreiber-verzweifelt-wind-und-sonne-liefern-im-winter-kaum-ein-achtel-des-strombedarfs/

Elektrického nástupce VW Passat skoro nikdo nechce ani za míň jak poloviční cenu. V Číně si ho koupilo pouhých 300 lidí

Totální fiasko s bilancí „0 až 1 prodané auto na dealera”, tak lze zhodnotit vstup nového Volkswagenu ID.7 na klíčový čínský trh. Rozčarování VW musí být obrovské, však auto v Číně nabízí jen za 744 tisíc Kč a přímého konkurenta si stejnou optikou pořídlo skoro 27krát víc lidí.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektrickeho-nastupce-vw-passat-skoro-nikdo-nechce-i-za-min-jak-polovicni-cenu-si-ho-v-cine-koupilo-jen-300-lidi/

Robert Habeck, nemecký minister hospodárstva a zelený politik, náhle ruší nákupné prémie za elektromobily

Účinné od zajtra 19.12.2023 — BILD

„Environmentálny bonus“ zaviedla vláda v roku 2016. Odvtedy sa za 2,1 milióna elektrických vozidiel vyplatilo okolo 10 miliárd eur.

Elektromobily nařídila i Kanada, kde se lidé bez spalovacích skoro neobejdou, jsme zvědavi už na plnění dílčích cílů

Je to co do rozlohy druhá největší země světa, žije v ní ale jen čtyřikrát víc lidí než v Česku. Už z toho je zjevné, že se pro stoprocentní elektromobilitu jako celek absolutně nehodí, ovšem co je zdravý rozum vedle ideologie, že?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektromobily-se-rozhodla-naridit-i-kanada-kde-se-lide-bez-spalovacich-skoro-neobejdou-jsme-zvedavi-uz-na-plneni-dilcich-cilu/

Plán európskych automobiliek s elektromobilmi nefunguje. Zosmiešňujú ich aj čínske značky

Situácia na európskom automobilovom trhu prechádza seizmickou zmenou a čínske elektromobily naberajú čoraz väčší vplyv. Do finále súťaže Európske auto roka sa po prvýkrát dostalo čínske auto – konkrétne elektromobil značky BYD, čo poukazuje na transformáciu celého automobilového priemyslu na starom kontinente. Na tému upozornil český portál Aktuálně.

Nejnovější elektromobil Chevroletu se novinářům při testech rozpadá pod rukama, tolik problémů někteří ještě nezažili

A nejde o jeden vůz, navíc selhávají auta vypůjčená od automobilky i ta koupená u dealerů. Vůz nasazený do dlouhodobého testu hlásí po pouhých 2,5 tisících kilometrech 23 problémů, které je třeba vyřešit. Tohle zavání průšvihem překonávajícím i fiasko dosavadního Boltu.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/nejnovejsi-elektromobil-chevroletu-se-novinarum-pri-testech-rozpada-pod-rukama-nekteri-tolik-problemu-jeste-nezazili/

S KONCEM NĚMECKÝCH DOTACÍ E-AUT SE SMRÁKÁ I NAD KONCEPTEM NÁSILNÉ ELEKTROMOBILITY V EU

NĚMECKO: Německo, vůdčí země přechodu na světlé zelené zítřky, narazila. Došly dotační peníze. S tím současně nastává soumrak násilně prosazované elektromobily v celé Evropské unii.

Každé třetí plně elektrické auto (BEV) se dosud v zemích Evropské unie prodávalo v Německu. Typicky si ho kupovaly bohatší rodiny jako 2. či 3. vůz do rodiny a samozřejmě také firmy plnící si ideologické podmínky zelené udržitelnosti. Bonus k pořízení nového BEV mohl dosáhnout až 6750 eur (165 tisíc Kč). Z toho stát poskytl 4500 eur, o zbytek se dělili automobilky a jejich dealeři. Pro lepší porozumění: státní dotace jsou peníze jiných daňových poplatníků, často i velmi chudých lidí, kteří z rozhodnutí své vlády nedobrovolně přispívají na snížení cen e-aut. Opatření ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu ovládané nejzelenějším ministrem berlínského kabinetu Robertem Habeckem tento krok oznámilo velmi překvapivě o víkendu s okamžitou platností od pondělí 18. prosince. Zvýšení emisních daní od ledna 2024 na benzín, naftu, bydlení a letecký petrolej na vnitrostátní lety bude následovat.

Detaily: https://cz24.news/s-koncem-nemeckych-dotaci-e-aut-se-smraka-i-nad-konceptem-nasilne-elektromobility-v-eu/

Autopůjčovny narazily s elektromobily a začínají se jich zbavovat, Sixt odstartoval vlnu odporu

„Za strany zákazníků půjčoven není o elektromobily žádný zvláštní zájem, právě naopak,” říká šéf německé asociace BAV a ředitel půjčovny Starcar. Reakci firem se tak nelze divit, jejich postup ale může být další vodou na mlýn Číňanům.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/autopujcovny-narazily-s-elektromobily-a-zacinaji-se-jich-zbavovat-to-sixt-odstartoval-vlnu-odporu/

Tak to chodí …

Aktuálne …