Zaujímavosť

Zaujímavosť

Zaujímavosť 620 330 Doktor

Einsteinov mozog zmizol na desaťročia

Einstein bol vraj génius. Svojou teóriou relativity spôsobil revolúciu v našom chápaní priestoru, času, gravitácie a vesmíru. Keď však v roku 1955 zomrel, jeho mozog záhadne zmizol.

Áno, znie to ako zápletka zo sci-fi béčkového filmu, ale existuje skupina vedcov, ktorých vždy morbídne zaujímalo, ako funguje mozog, najmä mozgy géniov! Einstein však tušil, že sa mu to stane posmrtne, a tak to vyslovene zakázal.

Patológ Dr Thomas Harvey však mal iné plány.

Po tom, čo Harvey preskúmal Einsteinovo telo v Princetonskej nemocnici, rozhodol sa vybrať mu mozog a vziať si ho domov na budúce štúdium. Harvey potom rozdelil mozog na 240 častí a uložil ich do dvoch murárskych nádob naplnených celoidínom.

Krátko po Einsteinovej kremácie, jeho syn Hans Albert objavil krádež a bol znepokojený, keď sa dozvedel, čo Harvey urobil. Harveymu sa však aj tak podarilo podržať si mozog na niekoľko desaťročí.

Dôsledky? Prišiel o prácu v nemocnici Princeton aj o manželstvo. To však Harveymu nezabránilo pokračovať vo výskume a skrývať časti mozgu po celej krajine medzi svojimi zvedavými kamarátmi vedcami.

To, čo zostalo z Einsteinovho mozgu, dnes možno nájsť v Penn Medicine Princeton Medical Center v New Jersey. A nie je prekvapením, že stále mätie vedcov na celom svete.

Ostáva len dúfať, že aj velikánov svojej doby z našich končín posmrtne poriadne preskúmajú, samozrejme ak bude čo.

 • no viac by vedeli z jeho výkalov ako z jeho mozgu ten mal v skutočnosti úplne prázdny. Nič nevedel a jediné čo chcel bol sex s vlastnou rodinou. Jeho učenie rozpínavosti je úplná zhovadilosť. Vesmir sa nerozpina, je pevný a nemenný. Učenie o veľkom tresku, je grc. Už len predstava, že vo vesmíru sú zákony, hovorí za všetko. Ak tu na zemi dajú zákony (vo vláde) bijú sa do hrude, že bez nich by ten zákon neexistoval, ale vo vesmíre už taký zákon je sám od seba 😇.? Nehovoriac, že sam som na tom pracoval, odcuzili mi to a uverejnili v úplnom nezmysle, čo malo hodnotu psieho výkalu.
  Zhrnuté a podčiarknuté to bolo zverejnené v SME. na nete to uverejnil Tomáš Salai, ako Vesmir je ako futbalová lopta ⚽. tento nezmysel ktorí uverejnili to úplne fiasko idiotov. Veď tvrdiť že sa skladá z 12-tich päť uholnikov 😇 a zistili to zo zbytkoveho žiarenia(na základe inozotropnej družici, ktorá skúma zbytky po veľkom tresku 😇) po veľkom tresku, ktori ani len nedokázali a všetko sa vždy obrátilo proti týmto podvodníkom, je minimálne na psychiatriu. Túto prácu mi odcuzili a upravili na svoj zvrateny obraz,len aby dokázali že, oni na tom pracovali 😇. Odkaz bol pre mňa, dali sme ti gól.
  Moju prácu som chcel zverejniť cez tel. Markíza a rozprával som vtedy s Marošom Košíkom. Odkázal ma vtedy na ine informačné kanáli. Bolo mi to divné, lebo nasledne na to uverejnili, že mesiac k nám prišiel z iného miesta 😇. takže na takýto nezmysel miesto bolo. Následne na to bol uverejnení článok zo Salajom-vesmir ako futbalová lopta. Pochopil som že mi to bolo odcudzené a prerobené na ich zvrateny obraz.
  Či sa im to bude a či nie, páčiť, budú musieť prijať skutočnosť, že vesmír je stvorenie a má svojho Stvoriteľa. A mimochodom, žiadne hviezdy(planéty atď. ) nenarážajú do seba. Vo vesmiru bol všade život, to čo teraz vidíme je po ich obývaní. To ako vypadal vesmir, bolo neskutočne nádherné. Nasledkom, myslenia a spôsobom života týchto obyvatelov, ostalo to čo teraz vidíte. spúšť a prazdnota.

  • viete vôbec, že rok má 360 dní a nie 364-365. Lebo je presný Mesiac má 30 dní, a nie 31….teda rok po 12 mesiacov po 30 dní. a tak aj deň má 24 hod. a nie 24hod5,4 sek. 😇. Ktorí že deň v roku trvá 6 hodín, potom 12 a 18 a následne 24 😇. Ale tito vedci sú ešte väčší kúzelníci on im ten deň z ničoho nič zmizne. A to ich vysvetlenie k tomu, ako te je, je tak na Chcholúška.
   Viete-že deň začína ránom a tam je 24hod. a nie o pól noci? Kto z vás videl o pól noci nov. deň? 😅 ti je predsa polovica noci, ako aj poludnie 🕛 toť 06:00 aneb nočná 18:00hod. a následne nato je ráno 24:00hod.
   Viete že nov. rok je v apríli keď je jarná rovnodennosť 12 hod deň a 12 hod. noc. a nie v zime keď príroda spí. a ešte o pól noci. Spomeňte si na to keď budete oslavovať tento deň v zime. Kde je váš infelekt. asi tam kde ho mal A. Einštein vo svojom trusu.
   to čo by som ukázal je veľmi veľa, no zlo robí všetko pre to aby pravda nikdy nevyšla na povrch. A to jak k stvoreniu, tak aj k rodu ako aj k vedeckosti. Robiť z vás blazna, je strašné a zločin , no nechať robiť zo seba blázna dobrovoľne je katastroofa.