Mráz a elektroautá

Mráz a elektroautá

Mráz a elektroautá 620 330 Doktor

Teraz údaje: Mráz žerie dojazd elektromobilov

Zima a elektrické autá – to zatiaľ nie je úspešný príbeh. Chlad a mráz sú pre batérie jedovaté a spôsobujú veľký pokles dojazdu. Prevadzkovateľ autoservisu sa pozrel na dáta veľmi pozorne. Výsledky sú zaujímavé.

Po prvé: Áno, aj klasické spaľovacie motory v zime strácajú dojazd. Pri elektromobiloch je však „odpad“ mnohonásobne väčší. V niektorých prípadoch dokonca sú straty veľmi veľké: výsledky sa líšia od troch do 30 (!) percent v závislosti od výrobcu a modelu. Americká spoločnosť Recurrent Auto, ktorá analyzuje stav batérie pre kupujúcich a predajcov ojazdených elektromobilov, teraz poskytuje vzrušujúce podrobnosti založené na tisíckach údajov vlastníkov. Diagram, ktorý uvádza e-fahrer.com, obsahuje anonymizované údaje zo 7 000 vozidiel a porovnáva rozsah medzi zimnými teplotami -6 stupňov s porovnávacou teplotou 21 stupňov.

Ford Mustang Mach-E, VW ID.4 a Chevrolet Bolt strácajú dojazd o 30 percent. V druhom prípade je to až 32 percent! Dôvodom straty dosahu s ID.4 je podľa Recurrent to, že model z Wolfsburgu namiesto tepelného čerpadla pracuje s odporovým ohrievačom. Toto odoberá značnú energiu z batérie, uzatvára špecializovaná stránka.

Zdroj: https://exxpress.at/jetzt-die-daten-frost-frisst-reichweite-der-e-autos/