Hlbší ponor Microsoftu do politiky

Hlbší ponor Microsoftu do politiky

Hlbší ponor Microsoftu do politiky 620 330 Doktor

Hlbší ponor Microsoftu do politiky – softvér na kontrolu volieb

Microsoft dosiahol úplnú dominanciu na trhu s operačnými systémami MS-DOS a neskôr Windows. Spoluzakladateľ Bill Gates používal tvrdé a niekedy nezákonné metódy na rozdrvenie konkurencie, a tak sa stal monopolistom. S miliardovými pokutami udelenými za porušenie zákona sa dalo ľahko vyrovnať. S novými iniciatívami a novým softvérom sa teraz Microsoft dostáva do politiky ešte viac.

Na webovej stránke, ktorá má pôvodne názov „ Corporate Social Responsibility “, nadnárodná technologická spoločnosť prezentuje svoje zámery a nové produkty. A ciele tejto iniciatívy „ Demokracia vpred“ sú veľmi ďalekosiahle. Siaha od „ ochrany volebných procesov “ cez „ informačnú integritu “ až po prácu na víťazstve Ukrajiny nad Ruskom. Softvér “ Election Guard “ je údajne navrhnutý tak, aby zabezpečil správne sčítanie. So službou Microsoft 365 by sa politické kampane mali stať obzvlášť efektívnymi. Ale poďme pekne po poriadku.

Toto sú základné kamene politickej agendy technologickej spoločnosti:

  • Zapája sa do volieb v rôznych krajinách a kladie dôraz na takzvanú „ volebnú integritu “.
  • Poskytuje softvér s názvom ElectionGuard , ktorý sa integruje so všetkými systémami volebného softvéru, ktoré sa majú použiť pri sčítavaní hlasov.
  • Zachováva a podporuje žurnalistiku (v súlade s cieľmi Microsoftu) a pomáha pri kontrole pred publikovaním (!).
  • Pomáha miestnym publikáciám rozvíjať obchodné modely pre udržateľnú žurnalistiku, čím podporuje žurnalistiku.
  • Partnerstvo s NewsGuard, „dôveryhodnou“ službou, ktorá hodnotí spravodajské zdroje na základe vysoko neobjektívneho overovania faktov.
  • Pod hlavičkou Reakcia spoločnosti Microsoft na vojnu na Ukrajine je uvedených množstvo aktivít, ako je obrana proti kybernetickým útokom alebo predĺženie bezplatnej technickej podpory pre Ukrajinu do roku 2023, aby sa zabezpečilo, že úrady, kritická infraštruktúra a ďalšie sektory na Ukrajine budú môcť občanom naďalej slúžiť Microsoft Cloud. (Aby ste ich mohli hľadať?)

Všetky vyššie uvedené snahy sú vysoko stranícke a zdá sa, že slúžia politickým cieľom vlastníkov Microsoftu, ktoré sa nachádzajú vo vysokých financiách. Každý, kto nezdieľa tieto ciele, by sa v budúcnosti radšej držal ďalej od produktov Microsoftu (vrátane Google). Ja napríklad používam iba Linux na PC a bez Google GraphenOS na mojom smartfóne.

Microsoft sa snaží kontrolovať diskusiu a voľby mnohými spôsobmi, čo mu umožňuje riadiť náš rozhodovací proces v prospech spoločnosti Microsoft alebo jej vlastníkov. Pozrime sa bližšie na ich činnosť:

Cieľom Microsoftu je „podporovať dôveryhodné spravodajské zdroje“, pričom je väčšinou na ňom, aby si vybral, ktoré oblečenie podporí.

„Microsoft v spolupráci s piatimi komunitami po celej krajine v partnerstve s komunitnými nadáciami a ďalšími organizáciami poskytuje novinárom a redakciám nové nástroje, technológie a možnosti na skúmanie hybridných obchodných modelov pre udržateľnú žurnalistiku.“

Za posledné štyri roky sme celkom pozorne sledovali, ako vplyv korporácií a oligarchov ako MS Gates urobil žurnalistiku priateľskú k podnikom udržateľnú.

Microsoft chce tiež overiť pôvod obsahu, aby mohol filtrovať obsah, o ktorom by mali novinári informovať. Ako spoločnosť hrdo vysvetľuje , funguje na filtrovaní všetkého obsahu pomocou AI na rozhodovanie o tom, čo je dôveryhodné a čo nie, a preto by sa nemalo nahlasovať:

„Približne 93 % týchto kampaní zahŕňalo tvorbu pôvodného obsahu, 86 % rozširoval existujúci obsah a 74 % skresľovalo objektívne overiteľné fakty. „Nedávne správy tiež ukazujú, že sa šírili dezinformácie o pandémii COVID-19 , čo malo za následok úmrtia a hospitalizácie ľudí , ktorí hľadajú lieky, ktoré sú v skutočnosti nebezpečné.“

Čitatelia  sú veľmi dobre oboznámení s „overovaním faktov“ a overovaním správ o Covid-19, ktoré nikdy nedovolili ani trochu kritiky vakcín proti Covid.

Vyberte si

Spoločnosť Microsoft je odhodlaná zapojiť sa do volebného procesu. Mnohé webové stránky, na ktoré odkazuje iniciatíva Democracy Forward, opisujú mnohostranné snahy „pomôcť pri riadení volieb “.

V prvom rade sa chce Microsoft dostať do podnikania v oblasti sčítania hlasov a nahrávania:

ElectionGuard je bezplatná súprava nástrojov pre vývojárov softvéru s otvoreným zdrojovým kódom (SDK), ktorá po integrácii do volebného systému poskytuje voličom a verejnosti istotu, že hlasy boli presne spočítané.

Microsoft dúfa, že ElectionGuard bude možné integrovať do akéhokoľvek elektronického hlasovacieho systému. Plány Microsoftu na účasť vo voľbách sú rozsiahle. Microsoft chce tiež zabezpečiť kybernetickú bezpečnosť pri každých voľbách:

„Dnes oznamujeme niekoľko krokov, ktoré robí náš program Obrana demokracie, aby naše demokratické procesy boli odolnejšie voči všetkým týmto hrozbám. Po prvé, počnúc dnešným dňom rozširujeme náš Program na obranu demokracie o novú službu Volební bezpečnostní poradcovia, aby sme politickým kampaniam a volebným pracovníkom poskytli praktickú pomoc pri zabezpečení ich systémov a riešení kybernetických útokov.“

Microsoft chce vyjsť v ústrety aj pracovníkom prieskumu a poskytnúť mu bezprecedentný prístup ku každodenným aktivitám volebných kancelárií:

„Po druhé, rozširujeme našu službu oznamovania hrozieb AccountGuard, aby sme chránili kancelárie amerických volebných činiteľov a Kongresu USA, pretože mnohí z nich pracujú na diaľku.“

Microsoft chce tiež organizovať všetky kampane, ako napríklad kampaň Kennedy for President.

Po tretie, rozširujeme Microsoft 365 for Campaigns na kampane a strany na úrovni štátu. Nakoniec zverejňujeme naše politické odporúčania na zabezpečenie volieb vrátane spôsobov, ako ich zabezpečiť pri riešení krízy verejného zdravia COVID-19.“

Je veľmi pekné, ako chce Microsoft riadiť kybernetickú bezpečnosť aj počítanie hlasov. Je to však bezpečný nápad? Nemali by byť tieto funkcie od seba oddelené? Nemali by byť korporácie v prvom rade vylúčené z priebehu volieb?

NewsGuard

NewsGuard , komplexná iniciatíva na preverovanie spravodajských zdrojov a prepúšťanie „nespoľahlivých“ spravodajských médií, tvrdí, že je nestranná, no v skutočnosti nie je ničím iným. Ako vysvetľuje tento článok, svoje rozhodnutia zakladá na overovaní faktov kontrolórmi faktov, ktorí prispievajú k tie veľké sú financované organizáciami miliardárov ako Gates, Rockefeller and Co.

Nie je prekvapením, že NewsGuard vždy zastupoval záujmy zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa, napr. Napríklad zmena klímy, vakcíny atď.

Technologické spoločnosti ako Microsoft ohrozujú demokraciu

Ako vysvetlila ekonómka Shoshana Zuboff vo svojej knihe „ The Age of Surveillance Capitalism “, cieľom nielen, ale najmä technologických spoločností je zistiť o ľuďoch čo najviac. Hovorí sa, že dáta sú nový olej. Z toho, čo robíme na internete alebo platíme online, je možné vytvoriť kompletné osobnostné profily a prepojiť ich s identitou a menom.

A teraz chce Microsoft prístup k údajom o voličoch a voľbách. Máme obchodnú spoločnosť kótovanú na burze (Microsoft), ktorá sa zaoberá predajom podnikového softvéru a cloudových služieb. Teraz chcú zasahovať do najintímnejších oblastí demokratického procesu.

Microsoft chce riadiť volebnú bezpečnosť, ako aj byť zapojený do sčítania hlasov. Microsoft chce obraz, ktorý získal z vašich údajov v počítači a vašich aktivít na internete alebo pri elektronickom platení, doplniť o vaše hlasovacie správanie a ovplyvniť ho prostredníctvom rôznych softvérových programov a „strážcov“.

Demokratický systém jednoducho nemôže dovoliť veľkej korporácii, aby sa tak hlboko začlenila do štruktúry nášho spoločenského procesu, že v podstate kontroluje naše spravodajské zdroje, naše myslenie, bezpečnosť volieb a sčítanie hlasov. A môžeme si byť istí, že ostatné technologické spoločnosti budú čoskoro nasledovať.