Peter Tóth: BRANISLAV ZURIAN

Peter Tóth: BRANISLAV ZURIAN

Peter Tóth: BRANISLAV ZURIAN 620 330 Mr Hyde

Branislav Zurian hovorí, že ak sa stane riaditeľom Úradu inšpekčnej služby MV SR, ukončí vojnu policajtov. Dovolím si v tejto súvislosti niekoľko poznámok.

Po prvé, plukovník Zurian je kompetentný policajt, a preto nepochybne vie, čo je potrebné urobiť, aby sa skončil nedôstojný cirkus, z pozadia živený nielen takzvanými čurillovcami, Danielom Lipšicom, kajúcnikmi Slobodníkom, Makóom a Beňom na jednej strane barikády, ale aj Petrom Koščom a Vladimírom Pčolinským na strane druhej.

Po druhé, plukovník Zurian riadil NAKA vo veľmi zložitom období a dokázal, že aj v čase vášní si dokáže udržať odstup a držať sa čo najďalej od politiky. V ére sčurillovanej polície sú tieto vlastnosti vhodnou výbavou budúceho riaditeľa inšpekcie.

Po tretie, aj plukovníka Zuriana sa negatívne dotkla vojna policajtov. Môže to byť výhoda aj nevýhoda, záleží od toho, ako sa k tomu postaví. Buď môže snovať pomstu, a to by bol horší prípad, alebo môže z toho vyvodiť poučenie, povzniesť sa nad osobné pocity a ukázať príklad, ako sa očista polícia robí nielen zákonnými, ale aj civilizovanými prostriedkami. Poznámka s osobným podtextom: Branislava Zuriana poznám ako človeka so schopnosťou nadhľadu, a preto verím, že bude postupovať zákonne, nie s vidinou vendety.

Napokon, ani nadľudské a úprimné úsilie plukovníka Zuriana nemusí viesť k ukončeniu vojny policajtov, pretože na jej pokračovaní majú záujem nielen mnohí priami aktéri, ale aj viacerí politici v pozadí tohto tieňového divadla. Politický teleshopping niektorých politických strán a denníkov nasvedčuje tomu, že o ukončenie vojny policajtov nemajú najmenší záujem.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk