Michal Zoldy: A NAČO NÁM JE VÔBEC FICO….?

Michal Zoldy: A NAČO NÁM JE VÔBEC FICO….?

Michal Zoldy: A NAČO NÁM JE VÔBEC FICO….? 620 330 Mr Hyde

Spýtajte sa Matoviča a začne zúriť, peniť a dostávať hysáky….spýtajte sa Remišovej a okamžite ponúkne namiesto Fica seba, spýtajte sa Michala Šimečku a do rána nezaspí lebo ho to bude škrieť ako ťažká trauma z historickej prehry, opýtajte sa Denníka N a ponúkne vám názor Ľudovíta Ódora, vyslovený včera na nekonečne dlhej a príšerne nudnej besede Denníka N, ktorú moderovala, no kto iný ako Monika Tódová. V prítmí bratislavskej Cvernovky, kde sa Čaputovej neoliberáli schádzavajú na svoje vysoko kultúrne podujatia. Bohvie koľko ľudí tam bolo….podľa potlesku sa to dá ťažko odhadnúť, ale stremovalo sa to a malo to doteraz na YouTube 21 000 zhliadnutí. Takže čosi ako slniečkársky zjazd v Bratislave vo veľkom štýle.

Bezfarebný, bezchuťový, bezcharizmový a bezvôňový Ódor tam na tú otázku odpovedal okrem iného takto: „Viem si predstaviť, že jednu kapitolu napíšete zle, ale ak idete písať štvrtú a všetky predchádzajúce boli zle, tak pravdepodobnosť, že sa to teraz podarí, nie je vysoká“. Toľko o ďalšej vláde Roberta Fica bývalý Čaputovej premiér Ľudovít Ódor. Pokúsil som sa tú neskonale trápnu a bezduchú besedu Moniky Tódovej počúvať z komentátorskej povinnosti ale zvládol som iba 25 minút. Ďalej som fakt nemohol, možno aj pre to, že ma z toho záhadným spôsobom rozbolel po štyridsiatich-piatich rokoch zub.

Vypol som to pretože je hlboká noc, som totálne nevyspatý lebo včera večer som nemohol zaspať nakoľko pod oknami našej bytovky ležala mŕtvola človeka, ktorého márne dve komplet obsadené záchranárske RZPčky oživovali asi 30 minút ale potom to vzdali, zakryli nebožtíka čiernou plachtou za asistencie posádok dvoch policajných áut a nechali ho tam do polnoci na mieste ležať, ako sa to vraj v takýchto prípadoch vždy musí. A to všetko sa udialo iba pár metrov pod mojimi oknami a mojím balkónom našej bytovky, kde si spokojne bývam na prvom poschodí. Iste uznáte, že keď tam ten nebožtík tak blízko celé tie nočné hodiny ležal, nedokázal som zaspať. Nešlo to, spánok mi odišiel lebo normálne chodím spávať okolo pol desiatej, ale teraz bola veľká trma vrma a ja preto budem nevyspatý a mrzutý. Povedal som si, ak už neviem spať, idem sa aspoň zabaviť niečím na YouTube. A tá starostlivá ale neraz aj škodoradostná služba mi ponúkla práve onú včerajšiu besedu Tódovej s Ódorom v Cvernovke. No nič lepšie som nemohol urobiť, aby mi nálada už totálne a nadobro odišla – dolu na tráve chladnúci nebožtík a tu hore v mojej izbe tie monotónne a akože vtipné a bezduché odpovede Ódora. Nad moje sily…. to sa nedalo.

Ale dobre, načo nám je vlastne Fico, opýtal som sa o štvrtej ráno aj ja sám seba. Lebo ja si občas otázky kladiem, to by ste neverili ako často. No a dospel som k tomuto záveru: Pozrime sa na vlády Mikuláša Dzurindu v znamení Gorily a rozpredaja národného majetku za babku kade tade kade komu do zahraničia. Dzurinda sa teraz nezmohol ani len na pár tisíc hlasov, tak je nepopulárny a tak ho u nás majú všetci v paži. Pozrime sa ďalej na Radičovej vládu a bola to fraška na nezabudnutie a na ilustráciu, ako sa vládnuť nemá a nedá, ak sa ku kormidlu dostane pomiešaná tlupa navzájom sa ruvajúcich neschopákov s prázdnymi frázami a deštrukčným Sulíkom ako bonus. Celé zle. No a pozrime sa konečne aj na vládu Igora Matoviča, striedanú vládou Eda Hegera a napokon po tej národnej spúšti a rozklade do tretice katastrofou na čele s Ódorom. Tak mi teraz povedzte, ja viem že teraz nemôžete lebo je len päť hodín a všetci ešte spíte, ale keď sa zobudíte a zapnete si mobily povedzte mi, či tu tie tri vlády Roberta Fica neboli fakt lepšie? Boli, jasné že boli, milý pán Ódor a milá pani Monika. Inak, pozdravujem Pamelu, dúfam že sa máte obe fajn.

No a ja sa teraz pokúsim o krátky šlofíček lebo aspoň dve hodiny spánku by som si do takej siedmej zaslúžil. Potom sa uvidí, čo s načatým dňom. Ak si nechcete pokaziť náladu Ódorom, tak tú besedu nepočúvajte, máte dosť svojich starostí.

Dobré ráno, národ môj milý.

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál