Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXVI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXVI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXVI. 620 330 Mr Hyde

Dlhodobé zmluvy o dodávkach plynu narúšajú klimatické plány EÚ

Prechod na „čistú energiu“ a prekonanie závislosti od uhľovodíkov sa ukázalo byť ťažšou úlohou, ako sa predtým myslelo, poznamenáva Bloomberg. Niektoré technológie sú príliš drahé, iné nie sú životaschopné.

Napriek snahám bloku zamerať sa na obnoviteľnú energiu najväčší nákupcovia v EÚ vidia pre plyn svetlú budúcnosť. Naliehavá potreba zabezpečiť dodávky energie ponecháva kupujúcim obmedzený priestor na manévrovanie, pretože obnoviteľné zdroje energie ešte nie sú schopné túto medzeru vyplniť. Veľké spoločnosti sa ponáhľajú uzatvárať dlhodobé zmluvy na nákup plynu, kým ešte môžu. Zákaz dodávok fosílnych palív v Európe by mohol byť prijatý do konca tohto roka.

Hybridy měly zajistit přechod majitelů spalovacích aut k elektromobilům, ve skutečnosti dělají pravý opak

Byla to zajímavá teorie, data o tom, co si zklamaní majitelé hybridních vozů kupují jako své další auto ale ukazují, že se v praxi nenaplnila. Ani v Německu, kde cesty k elektrickým a hybridním vozům dláždí zlatem, to nefunguje.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/hybridy-mely-zajistit-prechod-majitelu-spalovacich-aut-k-elektromobilum-ve-skutecnosti-se-staraji-o-opak/

EU-nezmysly v rámci Green dealu a všeobecnej iracionality pokračujú

Opäť je témou mäso a s vnucovaním idei znižovania jeho spotreby ide 🤝 ruka v ruke aj idea znižovanie stavov hospodárskych zvierat.

🐂 „Přestaneme chovat hospodářská zvířata a jíst maso? Skupina europoslanců totiž navrhuje změnu k Proteinovému plánu EU. Vymysleli „geniální“ nápad a požadují ve státech EU omezení produkce i spotřeby masa z hospodářských zvířat. Tomuto návrhu rozhodně říkáme NE!“

Zdroj: FB Agrární komora České republiky

„Fuj, maso. Pryč.“ V EU plánují sahat vám do ledničky.

Mezinárodní agentura pro energii varuje před masovou elektromobilitou, sítě ji nemají šanci zvládnout

Zastánci elektromobilů se tváří, že dnešní stamilionové flotily aut prostě vezmete, vyměníte je za dobíjecí vozy, ty zapojíte do zásuvek a už se jede. Nepůjde to, síť na něco takového není stavěná a její kompletní rekonstrukce během relativně krátké doby je prakticky nemožná.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/mezinarodni-agentura-pro-energii-varuje-pred-masovou-elektromobilitou-sit-ji-nemuze-zvladnout/

Austrálsky senátor odhaľuje klimatický podvod

Klimatický podvod, podľa ktorého hlásateľov má dochádzať ku klimatickým zmenám vplyvom človekom produkovaného CO2, má viesť okrem iného k deindustrializácii, razantnému zníženiu životnej úrovne a depopulácii.

Čína již reaguje na nepřátelské kroky EU, výrobcům elektromobilů zasadí další tvrdou ránu

Načasování tohoto kroku nebude náhoda, Čína dává předem jasně najevo, že bez ní to v elektrickém světě nepůjde. Uměl tak omezí dostupnost grafitu, bez kterého se výrobci baterií neobejdou.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/cina-jiz-reaguje-na-nepratelske-kroky-evropske-unie-vyrobcum-elektromobilu-zasadi-dalsi-tvrdou-ranu/

„Prosím, musím ísť… len sa posuňte o 10 cm“

Primitívni aktivisti. Eko – kokoti.
RZP alebo lepšie hasiči s delom by ich mali prísť pozdraviť.

Elektromobily v EU přišly za jediný měsíc o 40 tisíc kupců a čtvrtinu podílu na trhu, pořád nedokážou překonat ani diesely

Uvážíme-li, co všechno hraje v jejich prospěch, je to skoro směšné, zvláště když vezmeme v potaz, co všechno hraje v neprospěch dieselových aut. Tušíme ale, že s tendencemi vidět sklenici spíš napůl plnou to hned tak něco neudělá.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektromobily-v-evrope-prisly-za-jediny-mesic-o-40-tisic-kupcu-a-ctvrtinu-podilu-na-trhu-porad-nedokazou-prekonat-ani-diesely/

Na čo sa dá pozerať donekonečna?

Na oheň, na vodu. A ako elektromobily šetria CO2 a zachraňujú planétu…

Nezájem o elektromobily pohřbil řadu dalších elektrických novinek, Honda a GM zařízly společný projekt za 117 miliard

Je to další hmatatelný důkaz toho, co soudný člověk nemůže nevidět už několik let. Minimální přirozená poptávka a závislost dosavadních prodejů na přerozdělování všeho druhu nikdy nemůže dovolit prodejům elektromobilů rozkvést do podoby, kterou si výrobci malovali.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/nezajem-o-elektromobily-pohrbil-nekolik-dalsich-elektrickych-novinek-honda-s-gm-zarizly-spolecny-projekt-za-117-miliard/

Austrálsky geológ a profesor Ian Plimer o klimatickom hoaxe

Klíma, hladina morí a ľadovcov sa vždy menili a zmeny pozorované dnes sú menšie ako v minulosti. CO2 sa za nárastom teploty oneskoruje asi o 800 rokov, takže nemôže byť príčinou a je to len propaganda za účelom obohatenia štátnej kasy a falošných inštitúcií, ktoré využívajú svojich falošných vedcov.

Najprv sa tomu v 70. rokoch 20. storočia hovorilo globálne ochladzovanie, potom globálne otepľovanie a teraz zmena klímy, pretože sa to týka oboch strán.

Já jsem vám to říkal: „Lidé konečně vidí realitu elektromobilů,” konstatuje šéf Toyoty při těžkostech soupeřů

Žádný soudný člověk se nemůže radovat z toho, když se jiní spálí poté, co je roky varoval, že nemají strkat ruku do ohně. Neraduje se z toho tedy ani šéf Toyoty a neradujeme se ani my, přesto je jistým zadostiučiněním vidět, že roky plavání proti proudu měly svůj smysl.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ja-jsem-vam-to-rikal-lidi-konecne-vidi-realitu-elektromobilu-konstatuje-sef-toyoty-pri-tezkostech-souperu/

Korekcie klimatickej krízy

“Vedecký konsenzus”, vybíjanie dobytka a plynulý prechod na vegánstvo a konzumáciu hmyzu opäť ohrozujú dezoláti, tentokrát sú to britskí vedci:

Korekcie klimatickej krízy / Metán z hovädzieho dobytka nie je až takou vážnou hrozbou, zistili britskí vedci, Erik Potocký, Postoj, 25.10.2023

“Počas uplynulého leta vedci z Oxfordskej univerzity zverejnili v karentovanom časopise Environmental Research Letters štúdiu, v ktorej sa pokúsili dať odpoveď na to, ako metán produkovaný chovom dobytka vplýva na mieru otepľovania koncentráciou skleníkových plynov.”

“Svojím záverom dospeli k tomu, že prosté prepočítanie emisií metánu na ekvivalent CO2 nezodpovedá skutočnému vplyvu, aký tento plyn má.”

“Metán síce patrí medzi skleníkové plyny s najsilnejším efektom, no jeho polčas rozpadu je 12 rokov. Na porovnanie, oxid dusíka má polčas rozpadu 120 – 150 rokov a CO2 približne tisíc rokov. Z toho teda vyplýva, že príspevok metánu k zvyšovaniu teploty je síce intenzívny, no trvá krátko. Nie je preto vhodné, aby sa jeho objem prerátaval na časové obdobie storočia, ktoré sa v klimatickom modelovaní využíva na posúdenie vplyvu skleníkových plynov.”

Na záver: nahnevaná aktivistka