Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXV. 620 330 Mr Hyde

„Green deal“ sa v Holandsku posúva najmenej o 30 rokov

Katarská energetická spoločnosť QatarEnergy a britsko-holandský Shell podpísali zmluvu na dodávku 3,5 milióna ton skvapalneného zemného plynu (LNG) ročne do Holandska po dobu 27 rokov od roku 2026, uviedla tlačová služba katarskej spoločnosti pre RIA Novosti.

Začiatkom októbra Katar podpísal aj s Francúzskom dlhodobú zmluvu na dodávky LNG.

„Dcérske spoločnosti QatarEnergy a Shell podpísali dlhodobé zmluvy o kúpe a predaji na dodávky až 3,5 milióna ton skvapalneného zemného plynu ročne z Kataru do Holandska,“ uviedol QatarEnergy.

Spoločnosť poznamenala, že podľa dvoch dohôd sa dodávky plynu budú vykonávať do prijímacieho terminálu Gate LNG v holandskom prístave Rotterdam od roku 2026 na 27 rokov. Skvapalnený zemný plyn budú dodávať dva spoločné podniky, QatarEnergy a Shell, ktoré majú podiely v projektoch rozšírenia North East Field a North South Field v severnom Katare.

Elektromobilom sa nedarí, aj Audi obmedzuje výrobu

Vyzerá to tak, že manažéri Volkswagenu sa radikálne prerátali. Ich elektromobilom sa totiž akosi prestáva dariť – a to sa s ich výrobou ešte ani poriadne nerozbehli. Takmer úplne stratili čínsky trh, v Európe ich vďaka zníženiu cien doslova „prevalcovala“ Tesla a čo je najhoršie, elektrické Volkswageny nechcú dokonca ani Nemci.

Koncern sa tým samozrejme príliš nechváli, ale súkromní klienti elektrické volkswageny prakticky ignorujú – a to celé portfólio, od ID.3 cez ID.4, ID.5 až po ID.Buzz. Objednávky na ne sú totiž výrazne pod plánovaným ročným cieľom. Zistil to nemecký denník Handelsblatt na základe informácií získaných priamo od nemeckých predajcov. Odborový predák Manfred Wulff potvrdil, že dopyt je takmer 30 percent pod pôvodne plánovanými cieľmi výroby.

Od konca roku 2022 sa v Bruseli vyrába Audi Q8 e-tron vrátane verzie Sportback. Onedlho by sa tam mala rozbehnúť aj výroba Audi Q4 e-tron.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/684792-elektromobilom-sa-nedari-audi-obmedzuje-vyrobu-q4-e-tron-zamestnanci-strajkuju/

Hanební vlci opäť krútia rukami: Čo urobil krutý svet kapitalizmu a ekoaktivizmu s Gretou

Zatiaľ čo Európa diskutuje o spaľovacích motoroch verzus elektromobilite, zaplavujú trh lacnejšie elektroautá z Číny…

Pre autá so spaľovacím motorom niet záchrany, no problémom sú vysoké ceny elektriny

Takýto názor má: prezident Zväzu automobilového priemyslu SR Alexander Matušek

Detaily: https://autobild.pluska.sk/novinky/rozhovor-auta-spalovacim-motorom-nezachranime-vysoke-ceny-elektriny-su-velka-vyzva

Fanatici hnutia Just Stop Oil prešli z protestov proti zmene klímy na blokovanie prepravy žiadateľov o azyl v Spojenom kráľovstve

Prvým žiadateľom o azyl sa pokúsili zablokovať návrat na loď Bibby Stockholm dva mesiace po jej evakuácii po tom, čo sa na palube našla legionella.

Fanatikom JSO sa podarilo dočasne zastaviť autokar, ktorý mal na palube približne 30 migrantov.

Klimatický podvod v celé kráse

Největší nabíjecí stanice pro elektromobily na světě je napájena dieselovými generátory!

Nejen EU, ale i většina demokraty řízených států v USA, spějí k takzvané „uhlíkové nule.“

„Inteligentné kamery“ na zastavenie úhynu vtákov z veterných turbín

Zelená technológia je taká nebezpečná a zmasakruje toľko vtákov, že majitelia masívnej veternej farmy v Zeewolde v Holandsku inštalujú inteligentnú technológiu na automatické vypnutie lopatiek turbíny, keď sa zistí vták.

Systém dokáže „analyzovať, čo je [približujúci sa objekt], a vo vzdialenosti 300 metrov sa rozhodne, či nože zastaví alebo nie,“ povedal pre RTL riaditeľ farmy.

Už i Tesla přiznala, že zájem o elektromobily uvadá. Odpískala novou továrnu, škrtí stávající výrobu

Ani americký fenomén nemá řešení na slábnoucí poptávku danou celkovým vývojem na trhu i saturací velké části přirozeného zájmu o tento typ aut. Další gigatovárna tak nebude, v těch stávající se budou utahovat kohoutky.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/take-tesla-priznala-ze-zajem-o-elektromobily-uvada-odpiskala-novou-tovarnu-skrti-stavajici-vyrobu/

🤡 Klimatickí klauni spôsobujú chaos v Nemecku a Taliansku

Aktivisti z Last Generation zablokovali vo štvrtok cesty v Berlíne aj Miláne v rámci prebiehajúcich protestov proti fosílnym palivám. Dvoch demonštrantov v Taliansku previezli do nemocnice po tom, čo sa prilepili na cestu.

Ďalšia rana pre elektromobily? Čína od decembra obmedzí vývoz grafitu, dôležité suroviny pre batérie

Čína bude od 1. decembra vyžadovať vývozné povolenie pre niektoré grafitové výrobky z dôvodu ochrany národnej bezpečnosti. V piatok to uviedlo podľa agentúry Reuters čínske ministerstvo obchodu. Čína je najväčším svetovým producentom a vývozcom grafitu, ktorý sa používa v batériách pre elektromobily.

Čína zavádza obmedzenia v rovnakom čase, keď zahraničné vlády zvyšujú tlak na jej spoločnosti kvôli ich priemyselným praktikám.

Európska únia zvažuje clá na elektromobily vyrobené v Číne kvôli podozreniu, že využívajú nepoctivé výhody zo subvencií. Americká vláda tento týždeň rozšírila obmedzenia prístupu čínskych firiem k polovodičom, vrátane zákazu predaja pokročilejších čipov pre umelú inteligenciu vyrábaných spoločnosťou Nvidia.

Podľa nových obmedzení bude Čína vyžadovať povolenie na vývoz u dvoch druhov grafitu, vrátane syntetického grafitu vysokej čistoty, tvrdosti a pevnosti a grafitu v podobe prírodných plátkov a produktov z nich.

Studie odhalila, o kolik dražší jsou opravy elektromobilů oproti benzinům a dieselům, u Tesel je to ještě víc než u ostatních

Příběhy o ťukancích za statisíce a totálkách skoro z ničeho zjevně nejsou ničím nepodloženými povídačkami. Ostatně si sami zkuste sjednat havarijní pojištění na elektromobil.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/studie-odhalila-o-kolik-drazsi-jsou-opravy-elektromobilu-oproti-benzinum-a-dieselum-u-tesel-je-to-jeste-vic-nez-u-jinych/

🤡 Net Zero New Normal: Korporácie požadujú, aby EÚ prijala elektronické nákladné autá

KEA, Geopost, Maersk a Unilever – každý s obrovským vozovým parkom nákladných vozidiel – napísali otvorený list Európskemu parlamentu, v ktorom žiadajú prísnejšie kontroly uhlíka a aby sa elektrické nákladné vozidlá stali „novou normou“.

List prichádza tesne pred hlasovaním o legislatíve, ktorá má obmedziť uhlíkovú stopu nákladných vozidiel.

IKEA, člen skupiny EV100+, uviedla, že je „naliehavé dosiahnuť pozitívny bod zlomu, pri ktorom sa zavedie nákladná doprava s nulovými emisiami“.

Odborníci na biopalivá však uvádzajú, že expanzívne zavedenie by podľa Euroactivu v skutočnosti vôbec neznížilo emisie.

Na záver EKO KOKO srandička