Precitnutie globalistov alebo NWO inak

Precitnutie globalistov alebo NWO inak

Precitnutie globalistov alebo NWO inak 620 330 Doktor

Západná podpora izraelskému útoku na Gazu otrávila snahy o dosiahnutie konsenzu s významnými rozvojovými krajinami o odsúdení vojny Ruska proti Ukrajine, varovali úradníci a diplomati.

Reakcia na útok islamistickej militantnej skupiny Hamas zo 7. októbra na Izrael a na izraelský sľub, že zasiahne proti Gaze, zmarili mesiace práce na tom, aby sa Moskva vyfarbila ako globálny vyvrheľ za porušenie medzinárodného práva, povedali, pričom odhalili USA, EÚ a ich spojencov k obvineniam z pokrytectva.

V návale mimoriadnych diplomatických návštev, videokonferencií a telefonátov boli západní predstavitelia obvinení z toho, že nedokázali brániť záujmy 2,3 milióna Palestínčanov v ich zhone odsúdiť útok Hamasu a podporiť Izrael.

V prvých dňoch po útoku Hamasu sa niektorí západní diplomati obávali, že USA dávajú Izraelu voľnosť, aby zaútočil na Gazu plnou silou. To nahlodalo úsilie od ruskej invázie na Ukrajinu v roku 2022 o vybudovanie konsenzu s poprednými štátmi takzvaného globálneho Juhu – ako je India, Brazília a Južná Afrika – o potrebe dodržiavať globálny poriadok založený na pravidlách, povedal viac ako tucet. západní predstavitelia.

Odpor upevnil zakorenené pozície v rozvojovom svete v súvislosti s izraelsko-palestínskym konfliktom, uviedli predstavitelia. Varovali, že by to mohlo vykoľajiť budúce diplomatické snahy o Ukrajinu. „Bitku na globálnom juhu sme definitívne prehrali,“ povedal jeden z vysokých diplomatov G7.

„Všetka práca, ktorú sme vykonali s globálnym Juhom [na Ukrajine], bola stratená. . . Zabudnite na pravidlá, zabudnite na svetový poriadok. Už nás nikdy nebudú počúvať.“

Mnohé rozvojové krajiny tradične podporujú palestínsku vec, vidiac ju cez prizmu sebaurčenia a tlaku proti globálnej dominancii USA, najdôležitejšieho podporovateľa Izraela.

Niektorí americkí diplomati sú súkromne znepokojení tým, že odpoveď Bidenovej administratívy neuznala, ako jej široká podpora Izraela môže odcudziť veľkú časť globálneho Juhu.

Na Blízkom východe majú mnohí Arabi pocit, že USA a ďalšie západné mocnosti nikdy nebrali Izrael na zodpovednosť za to, ako zaobchádza s Palestínčanmi, ani nevenovali dostatočnú pozornosť brutálnym konfliktom v Sýrii, Jemene a Líbyi. Rusko a jeho spojenec Čína si pestovali vrúcne vzťahy s Palestínčanmi.

Ruský prezident Vladimir Putin sa v utorok v Pekingu stretol s čínskym vodcom Si Ťin-pchingom. „To, čo sme povedali o Ukrajine, musí platiť aj pre Gazu. V opačnom prípade stratíme všetku svoju dôveryhodnosť,“ dodal vysoký diplomat G7. „Brazílčania, Juhoafričania, Indonézania: prečo by mali veriť tomu, čo hovoríme o ľudských právach?“

Zdroj: Financial Times

Nový svetový poriadok (politika)